TVN Meteo | Świat

Pociąg stanął, w pobliżu szalały płomienie. Pasażerowie wybijali szyby i uciekali

TVN Meteo | Świat

Autor:
ps
Źródło:
PAP, Reuters, tvnmeteo.pl

Cztery osoby zostały ciężko ranne podczas próby ewakuacji z pociągu dalekobieżnego jadącego w regionie Walencji w Hiszpanii. Z powodu zbliżającego się pożaru jednego z kompleksów leśnych maszynista zatrzymał pociąg. Zanim zdążył wycofać skład i wrócić na wcześniejszą stację, część pasażerów wpadła w panikę.

Pociąg jechał we wtorek na trasie Walencja-Saragossa. Do zdarzenia doszło, gdy zbliżył się do miejscowości Bejis w prowincji Castellon.

Przy próbie ewakuacji z pociągu cztery osoby zostały poważnie ranne. Są leczone z powodu poparzeń - poinformowała agencja Reutera. Hiszpańskie media informują łącznie o co najmniej 10-20 osobach, które odniosły obrażenia. Kilka osób zostało rannych podczas wybijania szyb w pociągu, aby wydostać się na zewnątrz.

Pociąg zawrócił do stacji w gminie Caudiel, gdzie służby ratunkowe udzieliły pomocy pasażerom. Według władz kolejowej spółki Renfe żaden z pasażerów, który posłuchał zaleceń maszynisty i pozostał w wagonie, nie został poszkodowany.

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, na których widać płomienie za szybą pociągu oraz ludzi idących przez torowisko.

Z informacji hiszpańskich służb medycznych wynika, że w zdarzeniu rannych zostało też dwóch strażaków gaszących ogień w okolicy pociągu.

Pożary w Hiszpanii

W związku z występowaniem we wspólnocie autonomicznej Walencji dużych pożarów lasów i łąk od soboty ewakuowano ponad dwa tysiące osób. Hiszpania to europejski kraj najbardziej dotknięty tegorocznymi pożarami. Prawie 40 procent spalonych terenów w tym roku w Unii Europejskiej przypada właśnie na Hiszpanię.

Autor:ps

Źródło: PAP, Reuters, tvnmeteo.pl