Pogoda na dziś - sobota 22.10. Nad Polską przewędruje strefa opadów, będzie pochmurno

Autor:
as
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś, czyli na sobotę 22.10. Dzień zapowiada się pochmurno, a przez Polskę przejdzie strefa przelotnych opadów deszczu. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie w całym kraju, ale w niektórych regionach na termometrach zobaczymy nawet 17 stopni Celsjusza.

W sobotę zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami. Pojawią się przelotne opady deszczu rzędu 5-10 litrów wody na metr kwadratowy do 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. Strefa opadów przewędruje z zachodu na wschód. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, poprzez 16 st. C w centralnej części kraju do 17 st. C na północnym zachodzie i południowym wschodzie. Z kierunku południowo-zachodniego i zachodniego powieje słaby i umiarkowany wiatr, jedynie okresami na północy będzie silny.

Prognoza pogody na sobotę 22.10
Prognoza pogody na sobotę 22.10tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność powietrza sięgnie od 80 do 90 procent. Mieszkańcy całej Polski odczują chłód. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w sobotę 22.10
Warunki biometeo w sobotę 22.10tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Sobota przyniesie w Warszawie pochmurną aurę z okresowym deszczem. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą 14 st. C. Z południowego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. W południe ciśnienie wyniesie 1000 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

W sobotę w Gdańsku, Gdyni i Sopocie prognozowane jest duże zachmurzenie. W ciągu dnia może popadać. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 14 st. C. Wiatr z południowego zachodu będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Barometry pokażą w południe 1012 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

W Poznaniu sobota upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z przejaśnieniami i przelotnym deszczem. Temperatura w ciągu dnia wzrośnie do 16 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z kierunków zachodnich. Na barometrach w południe zobaczymy 1001 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Sobota we Wrocławiu zapowiada się pochmurno. W ciągu dnia wystąpią przejaśnienia, ale także przelotne opady. Termometry pokażą do 16 st. C. Zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe osiągnie 999 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Mieszkańców Krakowa czeka pochmurna sobota z przelotnymi opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 16 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu. W południe barometry pokażą 988 hPa.

Warunki drogowe w sobotę 22.10
Warunki drogowe w sobotę 22.10tvnmeteo.pl

Autor:as

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości