Ciemne chmury nad Warszawą. W stolicy spadła krupa śnieżna

Autor:
anw
Źródło:
Kontakt 24
Krupa śnieżna w Warszawie
Krupa śnieżna w Warszawie
Kontakt 24/karolzmazur
Kontakt 24/karolzmazurKrupa śnieżna w Warszawie

Gwałtowna aura nawiedziła w piątek późnym popołudniem Warszawę. Krupa śnieżna mocno sypała między innymi na Białołęce i w Wilanowie. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Ciemne chmury nadciągnęły w piątek po południu nad Warszawę. Spadła z nich krupa śnieżna. To kuliste, nieprzezroczyste lodowe ziarenka, których średnica wynosi 2-5 milimetrów. Spadający na ziemię opad jest kruchy i odbija się od podłoża.

Jak poinformował synoptyk tvnmeteo.pl Artur Chrzanowski, w wyniku napływu chłodu z północy utworzyła się w piątek linia zbieżności, która doskonale widoczna była na radarze z godziny 16. Na niej powstawały liczne chmury Cumulonimbus, mało wypiętrzone, dające przelotne opady przeważnie deszczu, ale miejscami także deszczu ze śniegiem. W Modlinie, Legionowie i w Warszawie mieliśmy do czynienia z krupą śnieżną, co świadczy o niejednorodności napływającego powietrza.

Linia zbieżności uaktywniła się na Mazowszu i Podlasiu około godziny 14-15 i poruszając się na południe/południowy zachód, dotarła do Warszawy o godz. 16. O godz. 17-17.30 znalazła się na linii Tarczyn - Dęblin - Krasnystaw, przynosząc tam podobne zjawiska, czyli przelotny śnieg i krupę.

To, jaka zapanowała pogoda, doskonale pokazują wasze zdjęcia z różnych dzielnic Warszawy.

Niebo nad Grochowem (godz. 15.35)
Ciemne chmury nad Grochowem (godz. 16.05)Justyna
Ciemne chmury nad Grochowem (godz. 16.06)Justyna

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? WYŚLIJ NAM MATERIAŁY NA KONTAKT 24

Wasze pogodowe relacje:

Autor:anw

Źródło: Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24/ karolzmazur

Pozostałe wiadomości