Kilkaset uszkodzonych dachów, część poważnie. Nawałnice przeszły nad Polską

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, Kontakt 24, tvnmeteo.pl, IMGW, TVN24
Mieszkańcy Dębicy o sobotnich nawałnicach
Mieszkańcy Dębicy o sobotnich nawałnicachTVN24
wideo 2/8
Mieszkańcy Dębicy o sobotnich nawałnicachTVN24

Trwa sprzątanie po nawałnicach, które w sobotę nawiedziły południową i wschodnią Polskę. Strażacy wyjeżdżali do interwencji ponad 3000 razy, także w niedzielny poranek. Wiatr zrywał linie energetyczne, uszkadzał dachy i łamał drzewa, a pięć osób zostało rannych.

Ostatniej doby strażacy zanotowali ponad 3 tys. interwencji związanych z burzami i silnym wiatrem - przekazał w niedzielę rano rzecznik prasowy PSP bryg. Karol Kierzkowski. Ostatniej doby strażacy wyjeżdżali do ponad 2,7 tys. zdarzeń związanych z silnym wiatrem i burzami. Kolejne 300 interwencji zanotowano w niedzielę do godziny 6.00.

Bilans nawałnic

Jak przekazał w niedzielę rano w rozmowie z TVN24 rzecznik Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski, strażacy masowo otrzymywali prośby o interwencję w trzech regionach kraju: w Małopolsce, na Podkarpaciu i na Śląsku.

- Bardzo dużo zdarzeń dotyczyło podtopionych ulic, budynków, przewróconych drzew - wyjaśnił Kierzkowski.

Na Podkarpaciu i w Małopolsce wiatr uszkadzał i zrywał dachy. Jak przekazała Państwowa Straż Pożarna, uszkodzonych zostało 260 budynków, z czego 170 w Małopolsce. Uszkodzenia dachów na ok. 1/3 budynków są poważne.

Dziesiątki tysięcy odbiorców na Podkarpaciu bez prądu

Jak poinformował Tomasz Węgrzynowicz z Wojewódzkiego Centrum Zarzadzania Kryzysowego, w sobotę strażacy interweniowali 957 razy. Najczęściej byli wzywani do usuwania połamanych drzew i konarów zalegających na drogach i liniach energetycznych. Do walki ze skutkami nawałnicy zaangażowano ponad 2600 strażaków PSP i OSP.

Prądu w województwie wciąż nie ma około 22 tysięcy odbiorców. "Służby cały czas pracują" - zapewnił Węgrzynowicz. W sobotę po południu bez zasilania był praktycznie cały powiat dębicki, czyli ok. 78 tys. odbiorców. W Dębicy prądu nie było m.in. w szpitalu powiatowym. Czterech pacjentów z oddziału intensywnej terapii ewakuowano do szpitali w Rudnej Małej, Sanoku, i Sędziszowie Małopolskim.

W innych powiatach do szpitali trafiło pięć osób, ranionych spadającymi gałęziami lub przedmiotami zdmuchniętymi przez wiatr. - W Rozalinie, niedaleko Tarnobrzega, strażacy udzielili pomocy dwóm osobom, po tym jak zostały uderzone przez drzewo, które runęło na leśną ścieżkę rowerową - poinformował bryg. Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiej straży pożarnej.

Po sobotnich nawałnicach w powiecie dębickimKP PSP Dębica

Z powodu sytuacji pogodowej, w sobotę po południu wojewoda Ewa Leniart pilnie zwołała posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem straży pożarnej, pogotowia, żołnierzy, policji oraz przedstawicieli samorządów, które najbardziej ucierpiały podczas nawałnicy. Podczas spotkania przypomniano, że poszkodowanym w wyniku klęski żywiołowej przysługuje zasiłek w wynosi 6 tys. zł.

Silny wiatr zerwał i uszkodził kilkadziesiąt dachów na budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej. Strażacy działali także na terenie powiatu krośnieńskiego i jasielskiego, gdzie usuwali z dróg i linii energetycznych połamane drzewa i konary oraz wypompowywali wodę z zalanych piwnic.

"Prawdopodobnie najtrudniejsza noc dla strażaków z Małopolski i Podkarpacia w tym roku". Relacja Konrada Borusiewicza z Dębicy
"Prawdopodobnie najtrudniejsza noc dla strażaków z Małopolski i Podkarpacia w tym roku". Relacja Konrada Borusiewicza z DębicyTVN24

Zobacz też: Drzewo runęło na jadący samochód

Brak prądu i dostępu do wody w Małopolsce

Od soboty do godzin rannych w niedzielę małopolscy strażacy odnotowali ponad 1,4 tysięcy interwencji w związku z burzami i gradem. - Na szczęście nie ma ofiar - poinformował st. kpt. Bogusław Szydło z małopolskiej PSP. Wezwania dotyczyły głównie wiatrołomów, podtopień. W powiecie tarnowskim strażacy interweniowali 351 razy, brzeskim 290, bocheńskim 154, nowosądeckim 79.

Łącznie PSP odnotowała prawie 100 uszkodzeń domów. W całym województwie wichura zerwała dachy z 18 domów, z 13 budynków gospodarczych, a uszkodziła dachy 150 budynków mieszkalnych i gospodarczych. Problemy z wodą pitną wystąpiły w gminie Czchów, gdzie doszło do awarii przepompowni.

W niedzielny poranek bez prądu jest ponad 22 tysiące odbiorców w powiatach brzeskim i tarnowskim, gdzie do usuwania awarii zostały wezwanie ekipy energetyków spoza województwa. Władze lokalne obiecują, że dostawy prądu powinny zostać przywrócone do niedzielnego wieczora.

Sobotni szkwał na Jeziorze Rożnowskim k. Nowego Sącza przerwał regaty. Silny podmuch przewrócił dziewięć żaglówek, a ponad 20 osób znalazło się w wodzie.

- Wszystkie osoby poszkodowane dostały się na brzeg samodzielnie lub z pomocą ratowników WOPR. Nie mamy żadnego zgłoszenia o zaginięciu - przekazał prezes sądeckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Dariusz Gerhard. Przypomniał, że w sobotę na Jeziorze Rożnowskim widoczność spadła niemal do zera i pojawił się nagły, bardzo mocny podmuch wiatru.

- Od strony zapory rozpędziła się bardzo duża i krótka fala, która wywracała jednostki. Przewrócone zostały również jednostki zacumowane, bez postawionych żagli. Siła podmuchu bardzo mocno rozkołysała falę. W przeszłości odnotowywaliśmy takie porównywalnie silne podmuchy wiatru na Jeziorze Rożnowskim, ale to rzadkość występująca mniej więcej raz na 10 lat - ocenił szef sądeckiego WOPR. Dodał, że na 10 minut przed uderzeniem szkwału pojawił się alarm burzowy, ale wszystko działo się błyskawicznie.

Zniszczenia po sobotnich nawałnicach
Zniszczenia po sobotnich nawałnicachTVN24

Bardzo duży grad spadł w sobotę w miejscowości Nawojowa koło Nowego Sącza. "Jak żyję, to takiego gradu nie widziałam. Coś strasznego" - napisała pani Ewelina, która przesłała zdjęcia gradzin na Kontakt 24.

Od internautów dostaliśmy nagrania z okolic Szczawy i Tarnowa w woj. małopolskim, na których widać połamane drzewa i gałęzie leżące na jezdni.

Nawałnice i brak prądu na Śląsku

W związku z sobotnimi burzami, od 8.00 w sobotę do 6.00 w niedzielę straż pożarna w woj. śląskim odnotowała 317 zdarzeń, najwięcej na terenie: powiatów: cieszyńskiego (122), żywieckiego (46) i bielskiego (35). Jak wyjaśniła w niedzielę rano rzeczniczka śląskiej straży pożarnej bryg. Aneta Gołębiowska, działania związane były głównie z usuwaniem skutków silnego wiatru, usuwaniem wody z zalanych budynków, posesji, jezdni i udrażnianiem przepustów.

O 6.00 rano bez energii elektrycznej w woj. śląskim było 139 stacji, a szacunkowa liczba klientów pozbawionych dostaw prądu wynosiła 10,2 tysięcy - poinformował dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach (WCZK). Najwięcej klientów pozbawionych energii elektrycznej było w Rybniku, w gminie Gorzyce w powiecie wodzisławski, Tychach, w gminie Godów w powiecie wodzisławskim, w Bielsku-Białej i w gminie Czerwionka-Leszczyny w powiecie rybnickim. Dostawy energii elektrycznej mają być sukcesywnie wznawiane, wszystkie awarie mają być usunięte wczesnym popołudniem.

Burmistrz Wisły Tomasz Bujok informował, że ze względu na gwałtowną burzę, która przeszła przez miasto, a także na szkody, które przyniosła, władze kurortu odwołały dożynki, które miały się odbyć w sobotę i niedzielę. - Niestety, przez lokalne podtopienia, nie uda się zorganizować ani korowodu, ani części artystycznej w amfiteatrze - wyjaśnił

Zobacz też: Przerwany finał Męskiego Grania. Ewakuacja w Żywcu

Burza uderzyła także w okolicach Żywca. Strażacy podali, że interweniowali około 40 razy, głównie przy usuwaniu połamanych konarów. W Lalikach zerwane zostały przewody energetyczne przy drodze ekspresowej S1 w kierunku Słowacji. Droga była przez pewien czas nieprzejezdna.

Po burzy przekroczony został stan alarmowy na Wiśle na wodowskazie w Ustroniu. Późnym popołudniem poziom wody wynosił 193 centymetry, a więc przekraczał poziom ostrzegawczy o 13 cm. W południe Wisła mierzyła w tym miejscu 277 cm, przekraczając stan alarmowy.

Burze i ulewy na Śląsku. Relacja reporterki TVN24
Burze i ulewy na Śląsku. Relacja reporterki TVN24TVN24

Połamane drzewa blokowały jezdnie na Lubelszczyźnie

Z powodu burz, które przeszły przez województwo lubelskie bez prądu pozostaje ok. 600 gospodarstw domowych, głównie z Puław i okolic - poinformował w niedzielę rzecznik PGE Dystrybucja Karol Łukasik. Awarie są usuwane na bieżąco i powinny zostać naprawione w niedzielę. W szczytowym momencie burz, które w sobotę i niedzielę przechodziły przez region bez dostępu do energii elektrycznej pozostawało ok. 2200 mieszkańców.

Dyżurny KW PSP w Lublinie powiedział w niedzielę rano, że od soboty strażacy w regionie 124 interweniowali, głównie usuwali połamane drzewa i gałęzie z jezdni i chodników. Nie ma informacji o rannych.

Niespokojna noc

Burzowa aura towarzyszyła nam również w nocy. Silnie padało i grzmiało nad Małopolską - na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagrania z Krakowa i Wolbromia.

Niebezpiecznie było także na Górnym Śląsku. Jeden z Reporterów 24 określił sytuację nad Chorzowem jako "pogodowy armageddon".

W godzinach nocnych grzmiało również nad Dolnym Śląskiem.

Autorka/Autor:ps,as/dd

Źródło: PAP, Kontakt 24, tvnmeteo.pl, IMGW, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KP PSP W Dębicy

Pozostałe wiadomości

W nadchodzących dniach stery w pogodzie przejmie wyż Bie znad Atlantyku. Sprawi, że z każdym dniem będzie robić się w Polsce coraz cieplej. W czwartek temperatura wzrośnie miejscami nawet do 31 stopni Celsjusza.

Pogoda na 5 dni. Wyż Bie przejmie stery w pogodzie, znów zrobi się upalnie

Pogoda na 5 dni. Wyż Bie przejmie stery w pogodzie, znów zrobi się upalnie

Źródło:
tvnmeteo.pl

Burze przetoczyły się w sobotę nad Polską. Strażacy przeprowadzili 2149 interwencji związanych z usuwaniem skutków nawałnic. W związku z gwałtowną pogodą dwie osoby zostały poszkodowane w województwie podkarpackim. W województwie lubelskim do szpitala trafiła 55-latka, która została ranna po uderzeniu złamanego konaru w kajak.

Ranni, uszkodzone dachy, zerwane linie energetyczne. Skutki sobotnich nawałnic

Ranni, uszkodzone dachy, zerwane linie energetyczne. Skutki sobotnich nawałnic

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl, Sieć Obserwatorów Burz

IMGW ostrzega przed obfitymi opada deszczu, które wystąpią w czasie burz. Miejscami może spaść do 40 litrów wody na metr kwadratowy. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

W czasie burz będzie obficie padać. Uważajmy

W czasie burz będzie obficie padać. Uważajmy

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Pogoda na jutro. Nadchodzące godziny przyniosą znacznie więcej spokoju w pogodzie. Nocą miejscami mogą pojawiać się jeszcze słabe opady deszczu. Niedziela przyniesie wytchnienie od burz, a także od upału.

Pogoda na jutro - niedziela 23.06. Aura się uspokoi

Pogoda na jutro - niedziela 23.06. Aura się uspokoi

Źródło:
tvnmeteo.pl

Setki strażaków walczą z 70 pożarami lasów w różnych częściach Grecji, w tym na wyspach Andros i Salamina. Walkę z ogniem utrudnia silny wiatr. W piątek wystrzelone z jachtu fajerwerki wywołały pożar na wyspie Hydra.

Wystrzelone z jachtu fajerwerki wywołały pożar na wyspie

Wystrzelone z jachtu fajerwerki wywołały pożar na wyspie

Aktualizacja:
Źródło:
ekathimerini.com, Reuters, BBC

Ośmioletni pekińczyk Wild Thang zdobył tytuł najbrzydszego psa na świecie. Konkurs, który od 53 lat odbywa się w kalifornijskim mieście Petaluma, ma na celu "świętowanie niedoskonałości, które sprawiają, że wszystkie psy są wyjątkowe i niepowtarzalne" - podkreślają organizatorzy.

Oto najbrzydszy pies świata

Oto najbrzydszy pies świata

Źródło:
Reuters, PAP

Śnieżna lawina przysypała samochód w centralnej części Chile. Na pomoc uwięzionemu kierowcy ruszyli policjanci, którzy zlokalizowali pojazd dzięki sygnałowi z jego komórki. Część kraju zmaga się natomiast z powodziami.

Lawina śnieżna zasypała samochód. Kierowcę uratował telefon

Lawina śnieżna zasypała samochód. Kierowcę uratował telefon

Źródło:
Reuters, Atlas Agencia, meteored.cl

Indie zmagają się z falami upałów. Temperatura na północy kraju wzrosła prawie do 50 stopni Celsjusza. Jest tak gorąco, że z drzew spadają martwe nietoperze.

Jest tak gorąco, że nietoperze spadają martwe z drzew

Jest tak gorąco, że nietoperze spadają martwe z drzew

Źródło:
Reuters

Jaka pogoda czeka nas w lipcu? Czy upały dadzą się we znaki? Z prognozy długoterminowej na ten miesiąc opracowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że temperatura na południu, zachodzie i w centrum kraju ma być powyżej normy.

Jaka pogoda na lipiec? W tych regionach może być cieplej niż zwykle

Jaka pogoda na lipiec? W tych regionach może być cieplej niż zwykle

Źródło:
PAP

Fala upałów nęka Włochy, Grecję, Cypr, Rumunię, Serbię, Chorwację i Turcję. Temperatura w wielu miejscach przekracza 40 stopni Celsjusza. Władze państw bałkańskich wezwały swoich obywateli do unikania wychodzenia z domów w związku z wyjątkowo wysokimi temperaturami, których kulminacja przypadnie na piątek.

Czerwone alerty, apele o niewychodzenie z domów. Minos nad Europą

Czerwone alerty, apele o niewychodzenie z domów. Minos nad Europą

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Deszcz zalewa południowo-wschodnie Chiny. Najtrudniejsza sytuacja panuje w prowincjach Guangdong i Anhui, gdzie doszło do gwałtownych powodzi i osunięć ziemi. Na nagraniu uchwycono moment, w którym zawalił się dom naruszony przez lawinę błotną.

Dom runął na ich oczach. Nagranie

Dom runął na ich oczach. Nagranie

Źródło:
Reuters

W czwartek powitaliśmy astronomiczne lato. Jego początek wyznacza przesilenie letnie, najwcześniejsze od 228 lat. Za nami najdłuższy dzień i najkrótsza noc w roku.

Zaczęło się astronomiczne lato. Tak witano je w Stonehenge

Zaczęło się astronomiczne lato. Tak witano je w Stonehenge

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl, gum.gov.pl, PAP

Burza tropikalna Alberto przeszła nad południowym Teksasem i północnym Meksykiem. Żywioł spowodował podtopienia i powodzie. Jak przekazały meksykańskie służby ratunkowe, na skutek żywiołu zginęły cztery osoby, w tym troje nieletnich.

Alberto uderzył w ląd. Zginęły cztery osoby, w tym troje dzieci

Alberto uderzył w ląd. Zginęły cztery osoby, w tym troje dzieci

Źródło:
Reuters, CBS News, PAP

Dwa lwy zostały zastrzelone w Zambii po tym, gdy podeszły zbyt blisko ludzkich siedzib. Zwierzęta uciekły z pobliskiego parku narodowego i w ciągu ostatnich dwóch tygodni zabiły 16 krów. Obecność dzikich kotów wywołała panikę wśród mieszkańców i skłoniła lokalne władze do zamknięcia kilku szkół.

Lwy zaatakowały wóz z pacjentami, zostały zastrzelone 

Lwy zaatakowały wóz z pacjentami, zostały zastrzelone 

Źródło:
BBC, Lusaka Times

Utrzymujące się upały sprzyjają pożarom lasów i zarośli w Grecji. W środę w całym kraju, w tym w okolicach Aten, strażacy gasili ogień w ponad 60 miejscach. W czwartek z powodu kolejnych pożarów wydano nakazy ewakuacji dla dwóch miejscowości na wschodnim wybrzeżu Peloponezu.

"Nowy pożar co 10 minut"

"Nowy pożar co 10 minut"

Źródło:
Reuters, ekathimerini.com, tvnmeteo.pl

Rysie iberyjskie nie są już zagrożone wyginięciem. Od wielu lat w Hiszpanii i Portugalii prowadzone są działania na rzecz reintrodukcji tego rzadkiego, dzikiego kota. Na początku XX wieku dzika populacja zwierzęcia liczyła zaledwie 62 dorosłe osobniki, a teraz wzrosła do ponad 2000.

Na początku wieku był na skraju wymarcia. Teraz przestał być zagrożony

Na początku wieku był na skraju wymarcia. Teraz przestał być zagrożony

Źródło:
PAP, IUCN

Środa przyniosła w części kraju gwałtowną aurę. To, jak było niebezpiecznie, widać na nagraniu uchwyconym w Raciborzu (woj. śląskie). Przez miasto przeszła superkomórka burzowa.

Leje, wieje, sypie gradem. Nawałnica na nagraniu

Leje, wieje, sypie gradem. Nawałnica na nagraniu

Źródło:
tvnmeteo.pl, Sieć Obserwatorów Burz

Ponad 100 osób zmarło, a 40 tysięcy ucierpiało z powodu udaru cieplnego od 1 marca do 18 czerwca - podało indyjskie Ministerstwo Zdrowia. W jednym ze szpitali w Delhi powstał pierwszy w kraju oddział zajmujący się wyłącznie pacjentami z udarem cieplnym.

Zmarło ponad sto osób. W szpitalu powstał specjalny oddział

Zmarło ponad sto osób. W szpitalu powstał specjalny oddział

Źródło:
Reuters, PAP

W stanie Nowy Meksyk w niszczycielskich pożarach lasów i zarośli zginęły co najmniej dwie osoby, a żywioł zniszczył prawie półtora tysiąca budynków, w tym wiele domów. Konieczna była ewakuacja wszystkich siedmiu tysięcy mieszkańców miejscowości Ruidoso w hrabstwie Lincoln.

"Nie próbujcie zabierać rzeczy ani chronić domu. Wyjeżdżajcie natychmiast"

"Nie próbujcie zabierać rzeczy ani chronić domu. Wyjeżdżajcie natychmiast"

Źródło:
PAP, Reuters, CNN

Ponad 900 uczestników hadżdżu, czyli corocznej pielgrzymki muzułmanów do Mekki w Arabii Saudyjskiej, zmarło w wyniku upałów - podała agencja informacyjna AFP. Najwięcej ofiar jest wśród obywateli Egiptu.

Idą, bo to obowiązek wiernych. Zmarły już setki

Idą, bo to obowiązek wiernych. Zmarły już setki

Źródło:
PAP

Burze przetoczyły się w środę nad Polską. Silny wiatr zrywał dachy z domów, łamał drzewa. Towarzyszący nawałnicom ulewny deszcz spowodował, że doszło do zalań i podtopień. Straż pożarna przeprowadziła w całym kraju 2440 interwencji. 

Grad wielkości piłek tenisowych. Prawie 2500 interwencji strażaków

Grad wielkości piłek tenisowych. Prawie 2500 interwencji strażaków

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24, tvnmeteo.pl, Sieć Obserwatorów Burz

50-letnia kobieta zginęła w czasie burzy w Czeskim Cieszynie, gdy upadło na nią drzewo - poinformowała straż pożarna kraju morawsko-śląskiego. Strażacy w tym regionie wyjeżdżali do interwencji prawie 600 razy.

Śmierć podczas burzy w Czechach

Śmierć podczas burzy w Czechach

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Miniona noc była rekordowa pod względem temperatury w tym roku. Miejscami termometry pokazały aż 21,2 stopnia Celsjusza. - Za nami pierwsza noc tropikalna - przekazała w środę Ilona Śmigrodzka, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).

Za nami pierwsza taka noc w tym roku

Za nami pierwsza taka noc w tym roku

Źródło:
IMGW, PAP, tvnmeteo.pl

Chmury mammatus z charakterystycznymi wypustkami, przypominającymi krowie wymiona, pojawiły się we wtorek w województwie lubuskim. Udało się je uchwycić na nagraniu Reporterowi 24.

"Krowie wymiona" zawisły nad Ziemią Lubuską

"Krowie wymiona" zawisły nad Ziemią Lubuską

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt 24

Występowanie przenoszących dengę komarów tygrysich stwierdzono już w 13 państwach UE, w tym w kilku popularnych destynacjach wakacyjnych. Zaobserwowano je m.in. w Chorwacji, Grecji, Włoszech czy Hiszpanii. Co należy o nich wiedzieć? Jak chronić się przed roznoszoną przez nie chorobą? Wyjaśniamy.  

Przenoszą dengę, są już w 13 krajach Europy. Jak się chronić przed komarem tygrysim? 

Przenoszą dengę, są już w 13 krajach Europy. Jak się chronić przed komarem tygrysim? 

Źródło:
BBC, Euronews, tvn24.pl

Trąba powietrzna pojawiła się w miejscowości Carlepont położonej na północy Francji. Strażacy przekazali, że w wyniku żywiołu 34 domy zostały uszkodzone.

Uszkodzone domy, zerwane linie energetyczne. "To było wstrząsające"

Uszkodzone domy, zerwane linie energetyczne. "To było wstrząsające"

Źródło:
Reuters, bfmtv.com,france3-regions.francetvinfo.fr

Pięć lat temu pewna galaktyka zaczęła świecić jaśniej niż kiedykolwiek i nie przestała. Teraz naukowcy mają prawdopodobne wyjaśnienie tego zjawiska. Ich zdaniem po razy pierwszy udało się zaobserwować aktywację czarnej dziury w czasie rzeczywistym.

"Być może obserwujemy aktywację masywnej czarnej dziury w czasie rzeczywistym"

"Być może obserwujemy aktywację masywnej czarnej dziury w czasie rzeczywistym"

Źródło:
ESO

Rekin podpłynął bardzo blisko plaż na Wyspach Kanaryjskich, wymuszając ich zamknięcie. Drapieżnik jest na bieżąco monitorowany przez służby morskie.

W panice uciekali przed głowomłotem. Zamknięto plaże na Gran Canarii

W panice uciekali przed głowomłotem. Zamknięto plaże na Gran Canarii

Źródło:
Onda Cero, El Norte de Castilla