Nadchodzące dni przyniosą pochmurną aurę i przelotne opady deszczu. Temperatura wzrośnie miejscami do 21 stopni Celsjusza. W połowie tygodnia w całej Polsce znowu się jednak rozpogodzi, będziemy mogli cieszyć się pogodnym niebem i większą ilością słońca.
Niedziela na Pomorzu Gdańskim, Kujawach, Warmii, Mazurach, Podlasiu, Mazowszu Lubelszczyźnie zapowiada się na ogół pochmurna z niewielkim opadami deszczu o sumie 1-2 litrów na metr kwadratowy. W reszcie kraju zachmurzenie okaże się małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 19 st. na Dolnym Śląsku. Powieje wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, zachodni i południowo-zachodni.
Pogoda na poniedziałek i wtorek
Poniedziałek przyniesie zmienne zachmurzenie i przelotny deszcz. Padać nie powinno na Górnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Termometry pokażą maksymalnie od 13 st. C na Podlasiu do 21 st. C na Dolnym Śląsku. Południowy wiatr będzie słaby i umiarkowany.
Wtorek na Śląsku upłynie pod znakiem pogodnej aury. W pozostałych regionach Polski prognozuje się zmienne zachmurzenie i przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 14 st. C na Podlasiu do 18 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr z zachodu.
Pogoda na środę i czwartek
Środa zapowiada się pogodna. Temperatura maksymalna osiągnie od 13 st. C na Suwalszczyźnie do 19 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.
W czwartek zachmurzenie okaże się małe i umiarkowane. Termometry pokażą maksymalnie od 14 t. C na Suwalszczyźnie do 19 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, zachodni wiatr.
Skąd taka pogoda?
- Jest ocieplenie, ale są też chmury i opady deszczu. Coś za coś. Skończyła się słoneczna i zimna pogoda, a zaczęła się cieplejsza, ale wilgotna - tłumaczył w sobotę rano we "Wstajesz i weekend" prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski. Jak dodał, w pobliżu Irlandii i Wielkiej Brytanii ulokował się układ niskiego ciśnienia, który "otwiera drogę do napływu dużo cieplejszego powietrza do naszej części Europy".
Źródło: tvnmeteo.pl
Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, Ventusky.com