Na pewno zetknęliście się z programami lojalnościowymi, dzięki którym robiąc zakupy w danym supermarkecie zdobywacie punkty dające się wymienić na nagrody. W identyczny sposób działacze fundacji "Szlak Przygody" z Ziemi Świętokrzyskiej chcą zachęcić turystów do wizyt w tym regionie.
Projekt "Szlak Przygody", który zainaugurowano w piatek w Kielcach, zakłada, że każdy turysta odwiedzający region Gór Świętokrzyskich będzie mógł bezpłatnie uzyskać kartę na punkty formatu dowodu osobistego.
- Turysta będzie mógł otrzymywać punkty za każde odwiedziny zabytku czy też innej atrakcji turystycznej, za wykupione miejsce w hotelu lub nawet za bilet do parku tematycznego, będącego partnerem projektu - powiedział Piotr Sadłocha, prezes fundacji Szlak Przygody.
Szlak Przygody obejmie swoim zasięgiem ok. 850 km tras, na których znajdzie się ponad 100 oznakowanych atrakcji - ściśle związanych z historią i kulturą regionu.
Start 1 maja
Punkty będzie można zbierać od 1 maja 2013 roku. Do tego czasu na siedzibach wszystkich placówek partnerskich programu pojawią się naklejki z logotypem "Szlaku przygody" - przypominające te, które znajdują się na sklepach honorujących transakcje kartami płatniczymi. Wśród partnerów programu mają znaleźć się m.in. Park Jurajski w Bałtowie, stoki narciarskie, hotele, a także restauracje.
Wymiana punktów na nagrody...
Zebrane punkty turyści będą mogli wymienić na wybrane przez siebie nagrody, np. darmowy nocleg czy też bilet wstępu do wybranej atrakcji. Jak powiedział w piątek Sadłocha, "całkowity koszt wdrożenia programu oraz jego promocji wyniesie około miliona złotych. Główną ideą programu jest wydłużenie pobytu turystów przyjeżdżających na Ziemię Świętokrzyską".
... ma przyciągnąć turystów
- Wszelkie badania wykazują, że ruch turystyczny w naszym regionie ma charakter weekendowy. Mamy nadzieję, że dzięki projektowi nasi goście wydłużą pobyt, odwiedzą więcej miejsc i wrócą do nas po raz kolejny - powiedział.
Program "Szlak Przygody" to wspólny pomysł sześciu lokalnych grup działania: Białe Ługi, Dorzecze Bobrzy, Nad Czarną Pilicą, Wokół Łysej Góry, Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej oraz Krzemienny Krąg. Projekt finansowany jest ze środków UE w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Autor: map/mj / Źródło: PAP