Zaatakował go biały niedźwiedź. Uratował się światłem telefonu

Niedźwiedzie polarne bardzo często odwiedzają Churchill podczas jesiennych migracji
Niedźwiedzie polarne bardzo często odwiedzają Churchill podczas jesiennych migracji
Źródło: Shutterstock
Telefon komórkowy uratował życie pewnemu Kanadyjczykowi. Mężczyzna został zaatakowany przez niedźwiedzia polarnego, ale udało mu się odstraszyć zwierzę światłem z telefonu.

Niedźwiedź zaatakował mężczyznę, kiedy ten wracał do domu. Zwierzę podarło mu koszulę i ugryzło w plecy. Do wypadku doszło w miasteczku Churchill położonym u wybrzeży Zatoki Hudsona.

Potwierdzony atak

Przedstawiciele organizacji ochrony środowiska potwierdzili atak niedźwiedzia na mężczyznę oraz poinformowali, że zwierzę zostało złapane jeszcze tego samego dnia. - Ostatni raz niedźwiedź polarny zabił człowieka w Churchill w latach 80. - powiedział Mike Spence, burmistrz miasta.

Churchill nazywane jest "światową stolicą niedźwiedzi polarnych", bo zwierzęta te masowo odwiedzają to miasto podczas jesiennej migracji.

Autor: kt/rs / Źródło: PAP, BBC

Czytaj także: