Udało się uratować podmywany most. Trwa walka z wodą na Lubelszczyźnie

Połowiczny sukces w obronie mostu na Bugu (TVN24)
Połowiczny sukces w obronie mostu na Bugu (TVN24)
Połowiczny sukces w obronie mostu na Bugu (TVN24)

Połowicznym sukcesem zakończyła się wielogodzinna walka o utrzymanie jednego z mostów w gminie Hanna. Przeprawę udało się zabezpieczyć przed zmyciem przez wodę, ale zamknięto prowadząca nim drogę, stanowiącą jedyny dojazd do kilku gospodarstw. To właśnie na Lubelszczyźnie panuje najtrudniejsza sytuacja na rzekach. Nie znaczy to, że inne miejsca nie są zagrożone - w rejonie ujścia Wisły wydano po południu ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia.

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji informuje, że sytuacja hydrologiczna się stabilizuje. Według resortu prognozowane burze i przelotne opady deszczu nie powinny na nią znacząco wpłynąć, jednak nie można wykluczyć dalszych lokalnych podtopień.

W czwartek o godz. 12.30 wydano nowe ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia dla obszaru ujścia Wisły: w ciągu najbliższych 48 godzin na Wiśle w rejonie Tczewa przewiduje się wzrost poziomu wody powyżej stanu alarmowego.

Lokalnie występują podtopienia. Najpoważniejsza sytuacja nadal jest w gminach Hanna i Sławatycze na Lubelszczyźnie, gdzie wylewa Bug.

Gospodarstwa odcięte od świata, uszkodzone mosty

Z powodu pozalewanych dróg dojazd jest utrudniony albo całkowicie niemożliwy do ponad 30 gospodarstw w gminie Hanna i ponad 80 w gminie Sławatycze. W gminie Hanna woda uszkodziła dwa mosty na lokalnych drogach - jeden z nich w nocy ze środy na czwartek w Dołhobrodach.

Strażacy i drogowcy długo walczyli o to, by nie obsunął się do wody, bo woda podmyła skarpę po jednej jego stronie. Prace utrudniał rwący nurt Bugu - żeby nie porwał motorówek służb, trzeba je było przywiązać linami.

"Stabilizacja musi potrwać"

Przeprawę udało się zabezpieczyć, ale wiodąca mostem droga została zamknięta. - Myślę, że ruch będzie przez jakiś czas wstrzymany. Jest to droga strategiczna, z której najczęściej korzysta straż graniczna do kontroli granicy - mówiła Grażyna Kowalik, wójt gminy Hanna. Droga ta stanowi też jedyny dojazd do kilku gospodarstw w Dołhobrodach.

- To jest jeden z dwóch mostów, które w gminie Hanna zostały uszkodzone. Poza tym sytuacja się stabilizuje, ale w przypadku Bugu ta stabilizacja musi potrwać. Tak jak woda przybierała przez dłuższy czas, tak i opadać będzie raczej przez tygodnie niż przez godziny i dni - komentował rzecznik wojewody lubelskiego Kamil Smerdel.

Wójt gminy Hanna o uszkodzeniu mostu w Dołhobrodach (TVN24)
Wójt gminy Hanna o uszkodzeniu mostu w Dołhobrodach (TVN24)

Zaginął mężczyzna

Ponadto na Lubelszczyźnie strażacy i policjanci poszukują 59-latka, który - jak widzieli świadkowie - w środę wieczorem wpadł do rzeki w pobliżu miejscowości Parośla-Pniski w gminie Sławatycze. Mężczyzna szedł, prowadząc rower, przez zalaną wodą drogę prowadzącą przez starorzecze Bugu.

NURT BUGU PORWAŁ ROWERZYSTĘ - WIĘCEJ PRZECZYTASZ TU

Na Lubelszczyźnie odmawiają ewakuacji

W zalanych przez wodę miejscowościach prowadzona jest akcja pomocy mieszkańcom. Służby kryzysowe, straż pożarna i policja przewożą mieszkańców łódkami, dostarczają żywność i niezbędne produkty. Służby przygotowane są do natychmiastowej ewakuacji ludzi i zwierząt. Do tej pory mieszkańcy odciętych przez wodę miejscowości w woj. lubelskim odmówili ewakuacji. Wojewoda lubelski dostarczył mieszkańcom dodatkowe łódki płaskodenne.

Jak podaje MAC, we wszystkich nadbużańskich powiatach Lubelszczyzny - hrubieszowskim, chełmskim, włodawskim i bialskim - obowiązuje stan alarmu powodziowego.

Rzecznik prasowy wojewody lubelskiego o pomocy dla mieszkańców (TVN24)
Rzecznik prasowy wojewody lubelskiego o pomocy dla mieszkańców (TVN24)

Fala roztopowa na Odrze...

Odrą środkową w rejonie miejscowości Cigaciceprzemieszcza się fala roztopowa. Jej kulminacja mija miejsca, gdzie są przekroczone stany ostrzegawcze i alarmowe.

... i na Wiśle

Na górnej Wiśle oraz jej dopływach również występować będzie powolne opadanie stanów wody.

Kulminacja fali roztopowej przemieszcza się środkową i dolną Wisłą w rejonie Wyszogrodu,w strefie wody wysokiej (na ogół powyżej stanów ostrzegawczych, lokalnie alarmowych). Na dopływach środkowej Wisły prognozowane jest powolne opadanie stanów wody.

Powoli, ale systematycznie poziom rzeki obniża się w Wyszogrodzie i w Kępie Polskiej. W samym Płocku poziom Wisły jest obecnie stały. Nie odnotowuje się przyboru rzeki.

W Płocku oraz w siedmiu położonych nad Wisłą gminach powiatu płockiego: Wyszogród, Gąbin, Słupno, Słubice, Bodzanów, Nowy Duninów i Mała Wieś nadal obowiązuje alarm przeciwpowodziowy, ogłoszony tam w sobotę.

Jak poinformował płocki Urząd Miasta, w czwartek po południu poziom Wisły na dwóch wodowskazach w najniżej położonej dzielnicy - Borowiczki przekraczał stany alarmowe o 59 cm i 24 cm, w zależności od lokalizacji wodowskazu.

Od rana w czwartek w Płocku nie odnotowano wzrostu poziomu rzeki, który wcześniej wynosił mniej więcej 1 cm na godzinę. "Sytuacja na Wiśle w rejonie Płocka stabilizuje się. Stopniowo i powoli poziom Wisły w Wyszogrodzie i Kępie Polskiej opada. W samym mieście od rana wody nie przybywa", podał płocki Urząd Miasta.

W czwartek po południu w Wyszogrodzie poziom Wisły wynosił 604 cm, czyli 54 cm ponad stan alarmowy, a w Kępie Polskiej 554 cm, czyli 104 cm powyżej stanu alarmowego. Od rana w czwartek poziom rzeki obniżył się w Wyszogrodzie o 4 cm, a w Kępie Polskiej o 3 cm.

Wieprz z wysokim stanem

Nadal utrzymuje się wysoki stan rzeki Wieprz. W Krasnymstawie woda opadła w nocy o centymetr, stan alarmowy przekroczony jest tam o blisko 30 centymetrów, obowiązuje tam alarm powodziowy.

Rzeki Przymorza, Narew, Bug - tu wody przybędzie

Na rzekach Przymorza na wschód od Wisły oraz w dorzeczu Narwi obserwować będziemy wzrosty stanów wody spowodowane spływem wód roztopowych. Lokalnie przekroczone zostaną stany ostrzegawcze, a nawet alarmowe.

W zlewni górnego Bugu (po stronie ukraińskiej) prognozowana jest stabilizacja i dalsze spadki stanu wody. Kulminacja fali wezbraniowej na Bugu znajduje się w rejonie Krzyczewa. Poniżej Włodawy, aż do Zalewu Zegrzyńskiego, prognozowane są wzrosty stanów wody powyżej stanów alarmowych związane ze spływem wód roztopowych. W miarę przemieszczania się fala kulminacyjna będzie się wydłużać i obniżać.

Trzy województwa z alarmami przeciwpowodziowymi, sześć z pogotowiem

Alarm przeciwpowodziowy obowiązuje w niektórych gminach na terenie województw lubelskiego, mazowieckiego, łódzkiego. Z kolei pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje w niektórych gminach w województwach: lubelskim, mazowieckim, wielkopolskim, dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim.

Minster apeluje

Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni zaapelował w czwartek o zachowanie ostrożności na terenach, gdzie występują podtopienia. Jak mówił Boni, obraz sytuacji hydrologicznej kraju nie jest "radykalnie groźny".

- Chciałem zaapelować do wszystkich o taki pełny stan gotowości, bo to nie jest powódź, to są podtopienia, ale one stwarzają punktowe zagrożenia - powiedział minister. Jak dodał, tam gdzie pojawiają się podtopienia, należy reagować na informacje samorządów i wzajemnie się ostrzegać.

Minister Boni apeluje o ostrożność (TVN24)
Minister Boni apeluje o ostrożność (TVN24)

Prognozowana poprawa sytuacji

Według bieżącej oceny Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej,w najbliższych dniach na większości rzek w kraju obserwować będziemy stabilizację stanu wody, a następnie jej powolne opadanie.

Autor: map,js/mj/rs / Źródło: TVN24, PAP, tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości

Mgła morska, inaczej nazywana napływową, pojawiła się w sobotę wcześnie rano nad Bałtykiem w Gdańsku.

Mgła morska pojawiła się dziś nad Bałtykiem. Czym jest

Mgła morska pojawiła się dziś nad Bałtykiem. Czym jest

Źródło:
tvnmeteo.pl

Astronautka Ann McClain nagrała z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) film pokazujący burze, które przechodziły nad częścią USA. Przyznała, że była zaskoczona skalą tych zjawisk atmosferycznych.

Błyskawice "duże jak miasta". Skala burz zdumiała astronautkę

Błyskawice "duże jak miasta". Skala burz zdumiała astronautkę

Źródło:
Reuters

W ostatnich dniach z południowego zachodu nad Węgry nadciągnęło niestabilne powietrze. Przyniosło silne burze z opadami gradu i ulewy prowadzące do powodzi błyskawicznych.

Zwały gradu trzeba było usuwać łopatami

Zwały gradu trzeba było usuwać łopatami

Źródło:
ENEX

Weekend przyniesie pochmurną aurę i opady deszczu. W nowym tygodniu również będzie padać, pojawić się też mogą burze. Od wtorku zacznie się wypogadzać.

Niespokojna aura i deszcz. Pogoda na pięć dni

Niespokojna aura i deszcz. Pogoda na pięć dni

Źródło:
tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś. W sobotę 24.05 będzie pochmurno, w wielu regionach popada deszcz. Termometry pokażą od 13 do 17 stopni. Wszędzie odczujemy chłód.

Pogoda na dziś - sobota 24.05. Chmury, deszcz i chłód

Pogoda na dziś - sobota 24.05. Chmury, deszcz i chłód

Źródło:
tvnmeteo.pl

W prognozach widać ciepło - i to duże. Po 25 maja zmieni się sytuacja baryczna w Europie, a to dlatego, że do głosu dojdą układy niżowe znad Atlantyku oraz Wyż Azorski. Dzięki nim częściej będą napływać do nas ciepłe masy powietrza z zachodu i południa.

Koniec z blokadą ciepła. Dostaniemy zastrzyk znad Afryki

Koniec z blokadą ciepła. Dostaniemy zastrzyk znad Afryki

Źródło:
tvnmeteo.pl

Fala upałów nawiedziła pakistańską prowincję Sindh. W piątek termometry pokazały tam prawie 50 stopni Celsjusza. Służby meteorologiczne wydały ostrzeżenia przed wysoką temperaturą.

Prawie 50 stopni. Żar leje się z nieba

Prawie 50 stopni. Żar leje się z nieba

Źródło:
Reuters

Grecja przygotowuje się do nadchodzącego sezonu pożarowego. Jak podały władze, liczba specjalistycznych dronów ma zostać podwojona. - Warunki będą w tym roku szczególnie trudne - powiedział Ioannis Kefalogiannis, minister do spraw kryzysu klimatycznego i obrony cywilnej.

Pełna mobilizacja. "Warunki będą w tym roku szczególnie trudne"

Pełna mobilizacja. "Warunki będą w tym roku szczególnie trudne"

Źródło:
PAP

Alergia to choroba XXI wieku. Według Światowej Organizacji Alergii (WOA) u 30-40 proc. populacji świata występuje co najmniej jedno ze schorzeń alergicznych. Z kolei Polskie Towarzystwo Alergologiczne (PTA) szacuje, że z alergią zmaga się blisko połowa Polaków. Najczęstszym czynnikiem, który ją wywołuje, są pyłki roślin. Jak radzić sobie z uciążliwymi objawami? 

Kalendarz pylenia - sprawdź, co i kiedy pyli w Polsce. Praktyczne porady dla alergików 

Źródło:
Otrivin

Pasożyt powodujący malarię może stać się "niewidzialny" dla układu odpornościowego nawet przez wiele lat. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez ekspertów z nowojorskiej akademii medycznej Weill Cornell Medicine, w regionach, w których malaria jest endemiczna, dorośli mogą być bezobjawowymi nosicielami pasożytów.

Przez ten mechanizm pasożyty wywołujące malarię stają się "niewidzialne"

Przez ten mechanizm pasożyty wywołujące malarię stają się "niewidzialne"

Źródło:
Weill Cornell Medicine

Polak spadł we włoskich Górach Sybillińskich podczas lotu na paralotni. Do wypadku doszło w czwartek wieczorem. Jak podali strażacy, akcja ratunkowa była trudna - mężczyzna został uwięziony na niedostępnym terenie, a dookoła panowały niemal zimowe warunki pogodowe.

Polak spadł podczas lotu na paralotni we Włoszech

Polak spadł podczas lotu na paralotni we Włoszech

Źródło:
Corriere Adriatico, RAI News

Ulewy spowodowały zejście serii osuwisk w południowych Chinach. W prowincji Kuejczou masy błota i gruzu porwały ze sobą budynki - cztery osoby zginęły, a 17 jest poszukiwanych. Do poważnego zdarzenia doszło także w sąsiednim regionie, gdzie osuwisko uszkodziło 10 domów.

Osuwisko porwało domy. Służby poszukują 17 osób

Osuwisko porwało domy. Służby poszukują 17 osób

Źródło:
Reuters, Xinhua

Fotografia Drogi Mlecznej wykonana przez Polkę otrzymała tytuł Astronomicznego Zdjęcia Dnia przyznawany przez NASA. Ujęcie powstało na Hawajach. Jak tłumaczyła autorka kadru Marzena Rogozińska, astrofotografia wymaga sporo cierpliwości, ale efekt końcowy jest wart pracy.

NASA wyróżniła zdjęcie wykonane przez Polkę

NASA wyróżniła zdjęcie wykonane przez Polkę

Źródło:
PAP

Co najmniej pięć osób zginęło w wyniku powodzi, które nawiedziły australijski stan Nowa Południowa Walia - przekazały w piątek lokalne władze. Szacuje się, że kataklizm odciął od świata około 50 tysięcy osób.

Katastrofalne powodzie. Rośnie bilans ofiar

Katastrofalne powodzie. Rośnie bilans ofiar

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, ABC News

Pustoszące Stany Zjednoczone tornada biją rekordy - 2025 rok już teraz przyniósł najwięcej zgłoszeń tego typu zjawisk od 2011 roku. Statystyki pokazują, że cztery stany - Missisipi, Illinois, Missouri i Teksas - szczególnie wyróżniają się na tym tle. Eksperci przewidują, że nadchodzący sezon może dorównać najbardziej ekstremalnym latom w historii.

W USA tornado goni tornado. 2025 idzie na rekord

W USA tornado goni tornado. 2025 idzie na rekord

Źródło:
PAP

Czwartek w części kraju upływa pod znakiem groźnej aury - grzmi, mocno pada i wieje. Lej kondensacyjny, czyli zalążek trąby powietrznej, pojawił się Strzelnie na Dolnym Śląsku.

Zalążek trąby powietrznej pojawił się na Dolnym Śląsku

Zalążek trąby powietrznej pojawił się na Dolnym Śląsku

Źródło:
tvnmeteo.pl, Sieć Obserwatorów Burz

Dwóch turystów zgubiło się na szlaku Mumford Bar Trailhead w kalifornijskim hrabstwie Placer. Akcja ratunkowa została uchwycona na nagraniu.

Dwóch turystów zgubiło się na szlaku. Nagranie z akcji ratunkowej

Dwóch turystów zgubiło się na szlaku. Nagranie z akcji ratunkowej

Źródło:
CNN, CBS News

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,2 odnotowano w pobliżu północno-wschodniego wybrzeża Krety. Z tego powodu wszystkie służby na wyspie zostały postawione w stan najwyższej gotowości, a lokalne władze ogłosiły ostrzeżenie przed tsunami. Europejscy sejsmolodzy zwracają uwagę, że wysokie fale mogą pojawić się nie tylko w Grecji.

Trzęsienie ziemi na Krecie. Nagranie

Trzęsienie ziemi na Krecie. Nagranie

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, Greek Reporter, Independent, Kontakt24

Na Kontakt24 otrzymaliśmy nagranie, na którym widać rodzinę żurawi. "Wspaniale jest obserwować i nagrywać maluchy cieszące się każdą chwilą, odkrywające kolejne leśne zakamarki, uważając przy tym, by nie oddalić się zbytnio od swoich rodziców" - napisał autor filmu.

Niezdarny młody żuraw naśladuje rodzica. "To piękne"

Niezdarny młody żuraw naśladuje rodzica. "To piękne"

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt24

We wtorkowy wieczór mieszkańcy Wilna byli świadkami niecodziennego widoku - przez samo centrum miasta przepływał łoś. Zwierzę najwyraźniej zabłądziło i postanowiło spróbować sił w pokonaniu rzeki Neris.

Łoś w centrum stolicy. Mieszkańcy przecierali oczy ze zdumienia

Łoś w centrum stolicy. Mieszkańcy przecierali oczy ze zdumienia

Źródło:
ENEX

To miał być dzień jak co dzień, jednak pogoda zadecydowała inaczej. Studentka z Missisipi Maya Grimes znalazła się w samym środku tornada, które dosłownie wyrzuciło ją z samochodu na ulicę. Cudem przeżyła. Dziś dzieli się swoją historią.

Tornado wyrzuciło studentkę z samochodu

Źródło:
CNN

Burze przechodziły w środę nad Polską. Front przesuwał się z zachodu na wschód, po południu zahaczając o Mazowsze i przynosząc efektowne, lokalne opady deszczu. W jaki sposób doszło do powstania widocznego na zdjęciu zjawiska?

Słup wody nad Mazowszem. W jaki sposób powstał?

Słup wody nad Mazowszem. W jaki sposób powstał?

Źródło:
Sieć Obserwatorów Burz, tvnmeteo.pl

Za nami trzy koszmarne tygodnie maja. Średnia temperatura maksymalna dla Warszawy wynosi na dziś zaledwie 14,6 stopnia Celsjusza, podczas gdy średnio w maju osiąga około 19-20 stopni Celsjusza. Po pierwszych ciepłych dniach maja, które napompowały tę wartość, notujemy nieubłagany spadek. Wiry niżowe, nurkujące z rejonów podbiegunowych nad wschodnią i środkową Europę, wtłoczyły kolejne porcje zimnego powietrza w nasz rejon, zamieniając maj w marzec.

Upał po koszmarnie zimnym maju? Co mówią prognozy

Upał po koszmarnie zimnym maju? Co mówią prognozy

Źródło:
TVN24+

W której fazie życia kleszcza jest on najniebezpieczniejszy dla człowieka? Zanim pajęczak osiągnie dojrzałość, przechodzi przez kilka stadiów rozwojowych, a w większości z nich może przenosić choroby.

Od pyłku do ziarnka grochu. Która forma kleszcza jest najgroźniejsza?

Od pyłku do ziarnka grochu. Która forma kleszcza jest najgroźniejsza?

Źródło:
ECDC, pzh.gov.pl

Po raz pierwszy naukowcy zaobserwowali zdarzenie rozerwania pływowego gwiazdy (ang. tidal disruption event, w skrócie TDE) przez masywną czarną dziurę znajdującą się daleko od centrum galaktyki. Co ciekawsze, niezwykły układ oddalony o 600 milionów lat świetlnych od Ziemi zawiera nie jedną, a dwie supermasywne czarne dziury.

Po tej galaktyce krąży wyjątkowo rzadka czarna dziura

Po tej galaktyce krąży wyjątkowo rzadka czarna dziura

Źródło:
PAP, University of California, Berkeley

W 2024 roku bezpowrotnie straciliśmy 6,7 miliona hektarów dziewiczych lasów tropikalnych - to niemal tyle, ile wynosi powierzchnia całej Panamy. Jak wynika z opracowania Global Forest Watch, to rekordowy wynik, najwyższy od co najmniej 20 lat.

Lasy znikają w tempie 18 boisk piłkarskich na minutę. "Czerwony alert dla świata"

Lasy znikają w tempie 18 boisk piłkarskich na minutę. "Czerwony alert dla świata"

Źródło:
PAP

Pan Szymon z Władysławowa (województwo pomorskie) we wtorek wybrał się do Wejherowa. Pod tamtejszym szpitalem miał okazję podziwiać dwa białe daniele.

Zawiózł kolegę do rodzącej żony, jego oczom ukazał się widok jak z bajki

Zawiózł kolegę do rodzącej żony, jego oczom ukazał się widok jak z bajki

Źródło:
Kontakt24

Fale upałów nie odpuszczają w Meksyku. W wielu stanach temperatury sięgają ponad 40 stopni Celsjusza, a skutki są tragiczne - od początku roku potwierdzono już sześć zgonów i 400 przypadków udaru słonecznego. Służby meteorologiczne i sanitarne apelują o ostrożność.

Sześć ofiar śmiertelnych fal upałów, kilkaset przypadków udaru

Sześć ofiar śmiertelnych fal upałów, kilkaset przypadków udaru

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Naukowcy ostrzegają: ponad trzy i pół tysiąca gatunków zwierząt jest zagrożonych globalnym ociepleniem. Jak wynika z analiz badaczy z Uniwersytetu Stanowego Oregonu, w dużej mierze dotyczy to gatunków morskich.

"Stoimy u progu egzystencjalnego kryzysu dzikich zwierząt na Ziemi"

"Stoimy u progu egzystencjalnego kryzysu dzikich zwierząt na Ziemi"

Źródło:
PAP

Władze włoskiego regionu Umbria stworzyły na jeziorze Trazymeńskim sztuczną, pływającą wyspę wyłapującą gatunek podobnych do komarów owadów. Owady te od lat są utrapieniem okolicznych mieszkańców i przybywających w ten rejon turystów.

Włochy mają nową "wyspę". Z powodu owadów

Włochy mają nową "wyspę". Z powodu owadów

Źródło:
PAP, ANSA, tvn24.pl

Załoga misji Axiom-4 (Ax-4), w tym Polak Sławosz Uznański-Wiśniewski, poleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) w nowej kapsule Dragon - przekazała Sarah Walker z firmy SpaceX Elona Muska.

Polak poleci na orbitę w nowej kapsule Dragon

Polak poleci na orbitę w nowej kapsule Dragon

Źródło:
PAP

Gwałtowne burze nawiedziły w nocy z poniedziałku na wtorek południowe departamenty Francji. W wyniku gwałtownej aury co najmniej trzy osoby zginęły, a dwie są poszukiwane - przekazała francuska żandarmeria. Służby wprowadziły pomarańczowy poziom alertu pogodowego, drugi najwyższy w skali zagrożenia. Niebezpieczna aura ma utrzymać się nad regionem także dzisiaj.

Strumyk wezbrał i porwał samochód. Nie żyje para

Strumyk wezbrał i porwał samochód. Nie żyje para

Aktualizacja:
Źródło:
sudouest.fr, tvnmeteo.pl

Za kilka dni będzie ponad 20 stopni. Jaką aurę przyniesie druga połowa maja i początek czerwca? Sprawdź autorską, długoterminową prognozę temperatury na 16 dni, przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: przyjdzie ocieplenie, ale na moment

Pogoda na 16 dni: przyjdzie ocieplenie, ale na moment

Źródło:
tvnmeteo.pl