Przez kraj przetaczały się burze. Relacje Reporterów 24

Nad Polską przetaczają się burze
Nad Polską przetaczają się burze
Nad Polską przetaczają się burze

Reporterzy 24 przesyłają zdjęcia i filmy, na których widać skutki gwałtownych burz, które przetaczały się przez Polskę. W niektórych rejonach naszego kraju silny wiatr zniszczył budynki oraz powalił drzewa. Do redakcji Kontaktu 24 docierają materiały m.in. z województwa świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego czy z Wielkopolski.

- Kilka minut po godz. 13 przeszła burza. Kilka domów jest zniszczonych, zerwało dachy, powaliło drzewa - relacjonował w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 mieszkaniec Sarnówka Dużego w woj. świętokrzyskim. Jak poinformował w rozmowie z TVN24 Andrzej Pietrzykowski ze straży pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, wiatr zerwał dachy z 10 domów i 16 budynków gospodarczych. - Zerwana jest również linia energetyczna. W całej miejscowości nie ma prądu - dodał.

Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Uszkodzenia w Wielkopolsce

Strażacy od rana wypompowywali też wodę z zalanych ulic i domów, m.in. w Daszewicach pod Poznaniem.

W wielu miejscach uszkodzone zostały linie energetyczne.

Po wielkich ulewach wylała też Bogdanka. Strumień o szerokości około pół metra bardziej przypominał Wartę. To efekt starego kolektora, którym ciek płynie od ul. Pułaskiego aż do Warty. Konstrukcja ma ponad 100 lat i jest za wąska. Gdy go budowano, był poza granicami Poznania.

Na Kontakt 24 cały czas otrzymujemy zdjęcia i filmy, na których dobrze widać zniszczenia, jakie wywołały gwałtowne burze.

Autor: ank,mz/sk,tka////mk / Źródło: Kontakt24

Pozostałe wiadomości