W ciągu dnia części mieszkańców kraju przydadzą się parasole, a części okulary przeciwsłoneczne. Synoptycy zapowiadają również, że miejscami może zagrzmieć. Nadal jednak będzie ciepło, słupki rtęci powędrują nawet do 23 st. C.
W czwartek mieszkańcy zachodniej i południowej części kraju będą musieli liczyć się z opadami deszczu i z burzami. W pozostałej części kraju niebo się wypogodzi i tam też można spodziewać się słońca.
Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 17-18 st. C w rejonie Suwałk, Białegostoku, Olsztyna i Trójmiasta, przez 20-21 st. C w centrum, na północnym zachodzie, a także w rejonie Katowic i Lublina, do 22-23 st. C na południu i na południowym zachodzie.
Biomet na ogół niekorzystny
Wilgotność powietrza najwyższa będzie na południu i na zachodzie. Mieszkańcom prawie całego kraju będzie ciepło. Warunki biometeorologiczne staną się na ogół niekorzystne, jedynie na północnym wschodzie i w rejonie Trójmiasta neutralne.
Prognoza pogody dla pięciu miast kraju:
Prognoza dla Warszawy
Słonecznie. Temperatura maksymalna: 20 st. C. Wiatr wschodni, umiarkowany i dość silny. Ciśnienie około południa: 1009 hPa, rośnie. Prognoza dla Trójmiasta
Pogodnie. Temperatura maksymalna: 17 st. C. Wiatr wschodni, umiarkowany, okresami dość silny i porywisty. Ciśnienie w południe: 1024 hPa, waha się.
Prognoza dla Poznania
Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże, możliwy przelotny deszcz. Temperatura maksymalna: 21 st. C. Wiatr wschodni, umiarkowany i dość silny. Ciśnienie około południa: 1009 hPa, rośnie.
Prognoza dla Wrocławia
Zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzą. Temperatura maksymalna: 23 st. C. Wiatr wschodni, umiarkowany i dość silny, w burzy porywy do 70 km/h. Ciśnienie około południa: 1002 hPa, początkowo rośnie, później spada.
Prognoza dla Krakowa
Zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna: 22 st. C. Wiatr wschodni, umiarkowany i dość silny, w burzy porywy do 70 km/h. Ciśnienie około południa: 989 hPa, początkowo rośnie, później spada.
Autor: kt/mj / Źródło: TVN Meteo
Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock