Najnowsze

Ponad 300 kotów w dwóch domach. Były porzucone i zamknięte w klatkach

Najnowsze


Uratowano ponad 300 kotów zamkniętych w klatkach w dwóch domach w Bangkoku, stolicy Tajlandii. Sąsiedzi zaalarmowali działaczy organizacji prozwierzęcych, że ich właścicielka je porzuciła.

Koty prawdopodobnie były bezdomne, zanim kobieta udzieliła im schronienia. W wyniku pandemii COVID-19 przestała jednak mieć środki na karmę dla zwierząt - wyjaśniła jedna z aktywistek Warattada Pattarodom.

- Właścicielka nie przychodziła tu przez dłuższy czas, przez wiele miesięcy - powiedziała. Koty czasami dokarmiał sąsiad. Pattarodom dodała, że niektóre ze zwierząt padły. Opublikowała też na Facebooku nagrania, na których widać koty w klinikach weterynaryjnych.

Trafią pod opiekę

Po przebadaniu przez weterynarzy zwierzęta zostaną wysłane do schroniska w mieście Chiang Mai. Schronisko, w którym przebywają także słonie, opiekuje się już prawie tysiącem kotów porzuconych w czasie pandemii.

Kanin Ruchisereekul, lekarz weterynarii z kliniki 3d Pet powiedział, że był pewien, że koty wrócą do zdrowia. - Koty były zestresowane, ponieważ przez długi czas były w zamknięciu. Ale już zaczęły przytulać się do klatek i domagać pieszczot, gdy blisko pojawili się ludzie - powiedział.

Autor: anw/dd / Źródło: reuters, pap

Pozostałe wiadomości