Niedźwiedź autostopowicz. Głodny podróżował ciężarówką

Niedźwiadek sturlał się ze stromego stoku wprost na szlak
Niedźwiadek sturlał się ze stromego stoku wprost na szlak
Źródło: Tygodnik Podhalański/TVN24
Kierowcy jadący autostradą numer 17 w Karolinie Północnej byli świadkami niecodziennej sytuacji. Na naczepie ciężarówki wiozącej śmieci jechał niedźwiedź.

Policja odebrała w środę zgłoszenie od kierowcy, który zobaczył niedźwiedzia podróżującego na naczepie ciężarówki. Wiozła ona śmieci na składowisko odpadów w hrabstwie Dare.

Niedźwiedź zaplątany był w siatkę, która przykrywała naczepę. Najwidoczniej wszedł na nią w poszukiwaniu jedzenia, kiedy pojazd był jeszcze zaparkowany, a później nie mógł się wydostać. Według świadków zwierzę na naczepie zachowywało się spokojnie.

Uciekł do lasu

Kiedy policja zatrzymała kierowcę ciężarówki, ten tłumaczył się, że odjeżdżając nie zauważył niedźwiedzia. Po zdjęciu siatki zwierzę szybko zeskoczyło i uciekło do lasu.

Autor: anw/aw / Źródło: CNN, globalnews.ca, eu.usatoday.com

Czytaj także: