Najnowsze

Powodzie błyskawiczne w pobliżu stolicy Meksyku. Ofiary śmiertelne

Najnowsze

Autor:
ps
Źródło:
ENEX, adn40.mx, floodlist.com

Do powodzi błyskawicznych na skutek ulewnych opadów deszczu doszło w środkowej części Meksyku. Zginęły dwie osoby - poinformowały władze. Silne strumienie wody na ulicach porywały zaparkowane samochody.

Intensywne opady deszczu wystąpiły w poniedziałek po południu lokalnego czasu w miastach Ecatepec de Morelos i Nezahualcóyotl na obrzeżach stolicy Meksyku. Deszcz padał ulewnie w wielu częściach miast.

Władze poinformowały, że w ciągu półtorej godziny spadły 24 litry wody na metr kwadratowy. Doszło do powodzi błyskawicznych. Na części ulic ruch był uniemożliwiony, a w innych rejonach silne strumienie wody porywały zaparkowane samochody.

Meksyk. Ofiary śmiertelne powodzi

Jak przekazał Fernando Vilchis Contreras, burmistrz Ecatepec, zginęła jedna osoba. Lokalne media, powołując się na Ochronę Cywilną Ecatepec poinformowały o drugiej ofierze śmiertelnej.

Według burmistrza Ecatepec gwałtowne powodzie wystąpiły w 19 dzielnicach tego miasta. W niektórych miejscach woda zalała domy. Służby poinformowały, że uratowano trzy osoby uwięzione w sklepie. 

Autor:ps

Źródło: ENEX, adn40.mx, floodlist.com

Pozostałe wiadomości