Fala mrozów w Polsce

Fala mrozów w Polsce

Ofiary śmiertelne, awarie prądu, z którymi zmagały się dziesiątki tysięcy odbiorców, rekordowe opóźnienia pociągów. Początek trzeciej dekady stycznia 2014 roku to czas, w którym Polskę nawiedziła fala mrozów, mająca wiele przykrych konsekwencji.

W niedzielę 19 stycznia Artur Chrzanowski, synoptyk TVN Meteo, poinformował w prognozie 16-dniowej o nadchodzących mrozach.

Spadek temperatur rzeczywiście nastąpił, a wszystko za sprawą wyżu znad Rosji, który sprowadzał mroźne powietrze nad północno-wschodnią część kraju. Do południowych i zachodnich krańców Polski dopływało wówczas cieplejsze powietrze polarno-morskie, przez co tam temperatury były nieco wyższe.

Poniedziałek, 20 stycznia: zrywały się oblodzone linie energetyczne

O ile w niedzielę 19 stycznia termometry wskazywały w najcieplejszym momencie dnia od -9 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C w Małopolsce, o tyle w poniedziałek 20 stycznia lokalnie mróz był już dwucyfrowy.

Nie tylko Suwalszczyzna była zimna. Tego dnia gołoledź i marznąca mżawka utrudniały poruszanie się po drogach w województwie świętokrzyskim i lubelskim. Na trasach krajowych i wojewódzkich pracowało wówczas 38 piaskarek i solarek. Śliska nawierzchnia stała się ogromnym problemem dla tirów, które nie mogły poradzić sobie z podjazdem pod wzniesienia na trasach krajowych i wojewódzkich.

Z powodu oblodzeń odnotowano również wiele interwencji pogotowia ratunkowego. Aż ponad 100 wezwań do urazów zanotowało w poniedziałek późnym popołudniem i wieczorem szczecińskie pogotowie ratunkowe.

Problemem stały się także awarie w dostępie do prądu. Ponad 30 gospodarstw w województwie lubelskim pozostawało bez dostaw energii elektrycznej. Wszystko dlatego, że rwały się obciążone lodem linie energetyczne, uszkodzenia powodowały też łamiące się drzewa i konary, które upadały na przewody.

Agnieszka Cegielska wyjaśnia, dlaczego pojawiają się opady marznącego deszczu
Agnieszka Cegielska wyjaśnia, dlaczego pojawiają się opady marznącego deszczutvn24

Ponad tysiąc minut opóźnienia

Tego dnia doszło również do awarii trakcji kolejowej w Ostrowie Wielkopolskim. W efekcie czego powstały wielogodzinne opóźnienia pociągów na terenie całego kraju. - Trwa odladzanie sieci trakcyjnej, wszystkie nasze służby intensywnie pracują - informował Zbigniew Wolny, rzecznik PKP PLK S.A.

Biuro prasowe PKP PLK podało w poniedziałek po południu, że marznący deszcz spowodował w poniedziałek oblodzenie sieci trakcyjnej w 57 miejscach w całej Polsce, wskutek czego 82 składy odnotowały opóźnienia przekraczające 60 minut. Tego dnia, na tablicach dworca kolejowego w Poznaniu informowano nawet o 600-minutowych opóźnieniach. Jak się później okazało - to wcale nie był rekord. Największe opóźnienie, sięgające 1100 minut, odnotował pociąg relacji Warszawa-Jelenia Góra

Jak informowała Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo, w poniedziałek w najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci w wielu miejscach kraju spadły poniżej -10 st. C. Jeszcze mroźniej zrobiło się w nocy z 20 na 21 stycznia. Wówczas temperatura spadła do około -17 st. C na północnym wschodzie. "Cieplej" było na Dolnym Śląsku, gdzie odnotowano wartości rzędu -4 st. C.

Niestety nie był to jednorazowy spadek wartości temperatur, synoptycy informowali o tym, że przez kolejnych kilka nocy słupki rtęci będą wędrować jeszcze niżej. Tak też się stało.

Wtorek, 18 stycznia: dalszy brak prądu

We wtorek o poranku około 18 tys. odbiorców z Podkarpacia pozostawało bez prądu - informowała spółka PGE Dystrybucja. Z kolei na Ziemi Łódzkiej blisko 11,3 tys. gospodarstw nie miało dostępu do elektryczności. Również w województwie świętokrzyskim odnotowano awarie linii energetycznych. PGE Dystrybucja informowała o 27 tys. gospodarstw bez prądu. Powodem awarii nadal było oblodzenie linii energetycznych. Tego dnia pojawiały się też problemy w ruchu pociągów. Według informacji PKP PLK, w całym kraju ponad dwugodzinne opóźnienie miało 18 składów.

W nocy znowu nastąpił gwałtowny spadek temperatury. Około -17 st. C odnotowano na północnym wschodzie, a -5 st. C na Dolnym Śląsku.

Środa, 22 stycznia: mróz w całym kraju

W środę 22 stycznia w całym kraju pojawił się mróz. Tego dnia temperatura wynosiła od -12 st. C na północnym wschodzie kraju, do -1 st. C na południowym zachodzie. Wówczas nadal na Podkarpaciu około 10 tys. odbiorców pozostawało bez prądu. Z kolei w województwie łódzkim po awariach spowodowanych m.in. oblodzeniem linii energetycznych około 2,5 tys. odbiorców było pozbawionych prądu.

W środę z powodu trudnych warunków pogodowych w 30 szkołach województwa świętokrzyskiego nie odbyły się zajęcia lekcyjne. Część uczniów miała problemy z dotarciem do szkół, a w części placówek nie było prądu.

W nocy termometry po raz kolejny odnotowały od -20 st. C na Suwalszczyźnie. Cieplej było na Dolnym Śląsku, tam słupki rtęci spadły do -5 st. C.

- W czwartek rano energia elektryczna nie dociera do 8 tys. odbiorców, głównie północnej części województwa świętokrzyskiego. To o cztery tysiące mniej niż w środę wieczorem – informował dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Czwartek, 23 stycznia: bardzo zimna noc

23 stycznia był kolejnym dniem z mrozem, wówczas temperatura spadła do -14 st. C na północnym wschodzie, a -3 st. C na Dolnym Śląsku. Tego dnia Arleta Unton-Pyziołek informowała przed kolejnymi utrudnieniami w pogodzie. - Czeka nas siedem dni opadów śniegu. Nie będą to wielkie opady, ale każdego dnia dosypie kolejnych kilka centymetrów. Silny mróz spowoduje, że pokrywa śnieżna będzie przyrastać - powiedziała.

Noc z czwartku na piątek znowu okazała się bardzo mroźna. O poranku najchłodniej było w Białowieży. Tam termometry odnotowały -24,2 st. C. Niewiele "cieplej" było na północnym wschodzie, w Białymstoku odnotowano -22 st. C, a w Suwałkach -20 st. C - informował Wojciech Raczyński. Z kolei najcieplej było w Zgorzelcu, gdzie o poranku temperatura wynosiła -5 st. C.

Synoptyk TVN Meteo o mrozach, jakie odnotujemy w najbliższych dniach
Synoptyk TVN Meteo o mrozach, jakie odnotujemy w najbliższych dniachtvn24

Piątek, 24 stycznia: -21 w Białymstoku

W piątek rano nadal tysiące odbiorców pozostawały bez prądu. Tego dnia energia elektryczna nie docierała do ok. 5 tys. gospodarstw w województwie świętokrzyskim. A z powodu uszkodzenia oblodzonej trakcji kolejowej w Starachowicach nadal nie kursowały pociągi na linii między Skarżyskiem-Kamienną a Ostrowcem Świętokrzyskim.

24 stycznia słupki rtęci w najcieplejszym momencie dnia powędrowały do -13 st. C na północnym wschodzie i do -4 na Dolnym Śląsku. Z kolei w nocy temperatura spadła do -21 st. C w Białymstoku.

Mroźny poranek w Polsce
Mroźny poranek w Polscetvn24

Sobota, 25 stycznia: dzień usuwania awarii

W sobotę 25 stycznia sytuacja nieznacznie uległa poprawie. Służby energetyczne stopniowo usuwały awarie. W sobotę nad ranem, energia elektryczna nie docierała do około 900 odbiorców z województwa świętokrzyskiego.

Przybywa ofiar mrozów w Polsce
Przybywa ofiar mrozów w Polscetvn24

Niedziela, 26 stycznia: ofiary śmiertelne mrozu

Z kolei w niedzielę 26 stycznia znowu wzrosła liczba odbiorców bez prądu. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego poinformowało wówczas o 2,1 tys. gospodarstw z województwa świętokrzyskiego, które nie miały dostępu do prądu. Usuwanie awarii sieci energetycznych było jednak znacznie utrudnione przez kolejną porcję opadów śniegu.

Silne mrozy zebrały śmiertelne żniwo. Z każdym dniem przybywało informacji o ofiarach niskich temperatur. Jak wynika z raportu Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, do 26 stycznia z powodu wychłodzenia organizmu zginęły 34 osoby.

Poniedziałek, 27 stycznia: awarie energetyczne trwały

Mimo, że siarczyste mrozy ustąpiły, do poniedziałku 27 stycznia nadal nie udało się uporać z problemami związanymi z siecią energetyczną. Rano w województwie świętokrzyskim prądu nie miało około 690 odbiorców.

Idzie odwilż

Na szczęście prognozy synoptyków TVN Meteo niosły dobre wieści, dla wszystkich tych, którzy nie przepadają za siarczystym mrozem. - Jeszcze do środy (29 stycznia) temperatura będzie spadać - informował 27 stycznia Tomasz Zubilewicz. Jednak już "pierwsza dekada lutego przyniesie odwilż i ocieplenie" poinformowała Arleta Unton-Pyziołek w prognozie długoterminowej.

Według prognoz, do Polski zacznie napływać cieplejsze powietrze, jednak będą i takie miejsca, gdzie zima będzie o sobie przypominać. - Zima pozostanie na wschodzie i na południu kraju - wyjaśnił prezenter.

Pod koniec tygodnia do kraju wkroczy odwilż
Pod koniec tygodnia do kraju wkroczy odwilżtvn24
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej planuje wydać ostrzeżenia przed opadami marznącymi i oblodzeniem. Sprawdź, gdzie mogą pojawić się alarmy pierwszego stopnia.

Lód skuje drogi. Prognoza zagrożeń IMGW

Lód skuje drogi. Prognoza zagrożeń IMGW

Źródło:
IMGW

Kolejna fala obfitych opadów śniegu nawiedziła wybrzeże Morza Japońskiego. Miejscami grubość pokrywy śnieżnej przekracza pięć metrów.

Miejscami leży ponad pięć metrów śniegu

Miejscami leży ponad pięć metrów śniegu

Źródło:
Reuters, NHK

Pogoda na dziś, czyli na niedzielę. Aura podzieli kraj na pogodny wschód oraz pochmurny i deszczowy zachód. W najcieplejszej chwili dnia termometry wskażą 8 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś - niedziela, 23.02. U jednych pogodnie, u innych chmury i słabe opady

Pogoda na dziś - niedziela, 23.02. U jednych pogodnie, u innych chmury i słabe opady

Źródło:
tvnmeteo.pl

Skute lodem o tej porze roku jezioro White Bear Lake w stanie Minnesota to zwyczajny widok. Ale uwięziony w nim samochód marki Buick to, zdaniem miejscowych, "coś niezwykłego".

Auto uwięzione w zamarzniętym jeziorze. Właściciel zwleka, policjanci apelują

Auto uwięzione w zamarzniętym jeziorze. Właściciel zwleka, policjanci apelują

Źródło:
CBS News

Ulewne opady deszczu doprowadziły do powstania powodzi błyskawicznych w stolicy Botswany. W wyniku żywiołu zginęło siedem osób, tym troje dzieci -poinformował w sobotę prezydent Duma Boko.

Zalane domy, zamknięte szkoły. Są ofiary śmiertelne, w tym dzieci

Zalane domy, zamknięte szkoły. Są ofiary śmiertelne, w tym dzieci

Źródło:
Reuters

Najbliższe dni przyniosą pogodną aurę w wielu regionach kraju. Później na niebie pojawi się jednak więcej chmur, może z nich padać deszcz. Będzie jednak dość ciepło - miejscami temperatura przekroczy 10 stopni Celsjusza.

Najpierw sporo słońca, później aura zacznie się psuć

Najpierw sporo słońca, później aura zacznie się psuć

Źródło:
tvnmeteo.pl

Zimowa burza Coral przyniosła Grecji bardzo duże opady śniegu, jak na ten rejon świata. W sobotę rano w wielu regionach, szczególnie na północy kraju termometry wskazywały ujemne wartości temperatury.

Burza Coral w Grecji. Wydano alerty przed śniegiem i niską temperaturą

Burza Coral w Grecji. Wydano alerty przed śniegiem i niską temperaturą

Źródło:
ENEX, meteoalarm.org

W sobotę na terenie gminy Drelów w województwie lubelskim znaleziono meteoryt. Kilka godzin później poinformowano o kolejnych odnalezionych odłamkach. Kosmiczna skała wleciała w atmosferę i spadła na Ziemię we wtorek wieczorem. Zjawisku, które udało się zarejestrować na nagraniu, towarzyszyły rozbłysk na niebie oraz głośny huk.

Meteoryt spadł na Lubelszczyźnie. "Historyczna chwila"

Meteoryt spadł na Lubelszczyźnie. "Historyczna chwila"

Źródło:
tvnmeteo.pl, Skytinel

Środowemu przelotowi szczątków Falcona 9 na polskim niebie towarzyszył nie tylko świetlny spektakl, ale też spektakularny huk. Odgłosy te można usłyszeć na nagraniu. Karol Wójcicki, autor bloga "Z głową w gwiazdach" wyjaśnił, skąd się wzięły takie dźwięki.

"Kosmos nie tylko wygląda epicko, ale też potrafi nieźle huknąć"

"Kosmos nie tylko wygląda epicko, ale też potrafi nieźle huknąć"

Źródło:
Z głową w gwiazdach, tvnmeteo.pl

Hiszpańscy strażacy interweniowali przy niecodziennej sytuacji. Ich pomocy wymagała koza, która utknęła na parapecie mieszkania na piątym piętrze. Zwierzę udało się zwabić w bezpieczne miejsce dzięki sałacie i marchwi.

Koza na parapecie mieszkania na piątym piętrze. Interweniowali strażacy

Koza na parapecie mieszkania na piątym piętrze. Interweniowali strażacy

Źródło:
Reuters

W sobotę w Tatrach doszło do śmiertelnego wypadku. Jak przekazali ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego, ofiara to mężczyzna, który spadł z dużej wysokości. Mimo słonecznej aury, w górach panują bardzo niebezpieczne warunki.

Śmiertelny wypadek w Tatrach. Mężczyzna spadł z dużej wysokości

Śmiertelny wypadek w Tatrach. Mężczyzna spadł z dużej wysokości

Źródło:
PAP, TOPR

"Nasza rakieta Falcon 9 weszła w atmosferę nad Europą. Współpracujemy z polskim rządem w sprawie odzyskiwania szczątków, powodem upadku w Polsce była usterka" - poinformowała firma SpaceX w oświadczeniu opublikowanym w sobotę na stronie internetowej. W ciągu ostatnich dni w kilku miejscach kraju odnaleziono niezidentyfikowane obiekty, które mają być częścią maszyny.

Szczątki rakiety Falcon 9 w Polsce. Jest komunikat SpaceX

Szczątki rakiety Falcon 9 w Polsce. Jest komunikat SpaceX

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl, SpaceX

Brazylijskie miasto Buriticupu, położone na północno-wschodnim krańcu Amazonii, jest powoli pochłaniane przez ziemię. W ostatnich tygodniach powstały tam ogromne zapadliska o głębokości kilku metrów. Sytuacja jest na tyle poważna, że władze ogłosiły stan wyjątkowy.

Ziemia pochłania to miasto. Ogłoszono stan wyjątkowy

Ziemia pochłania to miasto. Ogłoszono stan wyjątkowy

Źródło:
Reuters

Lawina zeszła w amerykańskim hrabstwie Summit w stanie Kolorado. Pod śniegiem znalazł się kierowca skutera śnieżnego. Zobacz na nagraniu, jak wyglądała akcja ratunkowa.

Zeszła lawina, pod śniegiem spędził ponad godzinę. Nagranie

Zeszła lawina, pod śniegiem spędził ponad godzinę. Nagranie

Źródło:
CNN, eu.coloradoan.com

Peripatoides novaezealandiae to niezwykłe zwierzę. Mierzy kilka centymetrów, ma cechy zarówno stawonogów, jak i pierścienic, a podczas polowania pluje na ofiarę i śliną rozpuszcza jej wnętrzności. Teraz wygrał w tegorocznej edycji konkursu na nowozelandzkiego "robaka roku 2025".

Wybrano nowozelandzkiego "robaka roku". Zwycięski gatunek rozpuszcza swoje ofiary od środka

Wybrano nowozelandzkiego "robaka roku". Zwycięski gatunek rozpuszcza swoje ofiary od środka

Źródło:
CNN, bugoftheyear.ento.org.nz

W Tatrach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Na szlakach występują oblodzenia i jest ślisko. W Dolinie Pięciu Stawów leży 70 centymetrów śniegu. Również w Karkonoszach i na Babiej Górze obowiązuje lawinowa "jedynka".

Na szlakach leży zmrożony i twardy śnieg. Trudne warunki w górach

Na szlakach leży zmrożony i twardy śnieg. Trudne warunki w górach

Źródło:
PAP, GOPR, TOPR

W rejonie Etny w ostatnim czasie odnotowuje się zjawisko niebezpiecznej turystyki. Niedawno grupa ludzi weszła w nocy na wulkan w nieodpowiednim obuwiu, aby zobaczyć z bliska trwającą erupcję. Są znane także inne przypadki nieodpowiedzialnego zachowania turystów. Sycylijska Obrona Cywilna ostrzega, że takie osoby ryzykują własnym życiem.

W nieodpowiednich butach na Etnę

W nieodpowiednich butach na Etnę

Źródło:
Reuters

Ubiegłej nocy nad Polską przeleciały co najmniej dwa bolidy. Potwierdzają to obserwacje projektu Skytinel, zajmującego się monitorowaniem nieba nad naszym krajem. Niezwykle jasne smugi były widziane z wielu miejsc w Polsce.

Kolejne kule ognia przeleciały nad Polską. Nagranie

Kolejne kule ognia przeleciały nad Polską. Nagranie

Źródło:
Skytinel, Kontakt24

Drastycznie zmalało ryzyko na to, że w 2032 roku asteroida 2024 YR4 znajdzie się na kursie kolizyjnym z Ziemią. Najnowsze wyliczenia sugerują, że prawdopodobieństwo kolizji wynosi zaledwie 0,28 procent. Wcześniej według NASA ten współczynnik wynosił 3,1 proc.

Asteroida 2024 YR4. Czy trafi w Ziemię? Są nowe wyliczenia

Asteroida 2024 YR4. Czy trafi w Ziemię? Są nowe wyliczenia

Źródło:
NASA, PAP

Na terenie Polski znajdowane są obiekty, które mogą być pozostałościami rakiety Falcon 9. Jak mówił w programie "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Jerzy Rafalski z Planetarium w Toruniu, możemy spodziewać się, że w niedalekiej przyszłości takie zdarzenia będą coraz częstsze.

"Powinniśmy zadać bardzo poważne pytanie firmie SpaceX"

"Powinniśmy zadać bardzo poważne pytanie firmie SpaceX"

Źródło:
tvnmeteo.pl

Odgłos przypominający brzmienie organów zaniepokoił rezydentów domu seniora w słoweńskim mieście Ajdovscina. Dziwny dźwięk był słyszany także w okolicy ośrodka.

Przez tajemniczy dźwięk nie zmrużyli oka

Przez tajemniczy dźwięk nie zmrużyli oka

Źródło:
Enex

W czwartkowy poranek mieszkańcy miasta Carollton w Teksasie przecierali oczy ze zdumienia. Pomimo braku opadów jedna z ulic pokryła się grubą warstwą lodu. Spektakularny widok wziął się z wycieku wody, który w połączeniu z rekordowym na tym obszarze mrozem stworzył niecodzienną scenerię.

Pękła rura, a krajobraz zamienił się w baśniowy

Pękła rura, a krajobraz zamienił się w baśniowy

Źródło:
CNN, CBS, NBC

Z powodu utrzymującej się fali upałów władze Sao Paulo na południu Brazylii wprowadziły specjalne środki mające na celu ograniczenie skutków wysokiej temperatury. W mieście rozstawiono specjalne stanowiska oferujące darmową wodę oraz pomoc medyczną.

Jest tak gorąco, że na ulicach rozdawana jest woda

Jest tak gorąco, że na ulicach rozdawana jest woda

Źródło:
Reuters

Mieszkańcy Peru zmagają się ze skutkami katastrofalnych powodzi i osuwisk ziemi spowodowanych ekstremalnymi opadami deszczu. Zniszczenia są rozległe i dotknęły także stolicę kraju, Limę. W środę peruwiański rząd ogłosił stan wyjątkowy w 157 dystryktach.

"Proszę, przyjdźcie szybko". Peru zmaga się z falą powodzi i osuwisk ziemi

"Proszę, przyjdźcie szybko". Peru zmaga się z falą powodzi i osuwisk ziemi

Źródło:
Reuters, Infobae.com

Służby w Lidzbarku Warmińskim otrzymały zgłoszenie o wilku, który ukrywał się w psiej budzie we wsi Henrykowo nieopodal Ornety. Jak dowiedział się portal tvnmeteo.pl zwierzę, które odłączyło się od stada było chore na świerzb. Po przewiezieniu do specjalnego ośrodka zwierzę zostało poddane eutanazji.

Wilk znaleziony w psiej budzie. "Przeżył horror"

Wilk znaleziony w psiej budzie. "Przeżył horror"

Źródło:
tvnmetep.pl, Henrykowo (gmina Orneta)/Facebook

Matt Wells ma 19 lat i jego pasją jest wędkarstwo. Mężczyzna od lat pływa kajakiem w północnych wodach Nowej Zelandii, ale jeszcze nigdy nie natknął się na potężnego drapieżnika. Wszystko zmieniło się na początku lutego. Jak relacjonował, płynącego tuż za nim żarłacza białego wziął najpierw za... makrelę królewską.

Pływał kajakiem i łowił ryby. Za jego plecami pojawił się żarłacz biały

Pływał kajakiem i łowił ryby. Za jego plecami pojawił się żarłacz biały

Źródło:
CNN, nzherald.co.nz

Pociąg pasażerski wykoleił się po uderzeniu w stado słoni w pobliżu rezerwatu przyrody w środkowej Sri Lance - pisze BBC. Choć nie ucierpiał nikt z pasażerów, według policji był to najgorszy tego typu wypadek z udziałem dzikich zwierząt - zabitych zostało sześć słoni.

Pociąg pasażerski wykoleił się po uderzeniu w stado słoni

Pociąg pasażerski wykoleił się po uderzeniu w stado słoni

Źródło:
BBC

Zapadlisko we wsi Godstone w Anglii przestało się powiększać - przekazały lokalne władze. Kilka dni temu z powodu powstania ogromnej dziury w drodze, która powiększyła swoją średnicę do ponad 20 metrów, ewakuowano mieszkańców pobliskich budynków. Pierwsze szacunki wskazują na to, że naprawa może potrwać nawet kilka miesięcy.

"Zapadlisko znajdowało się tuż przed moim progiem"

"Zapadlisko znajdowało się tuż przed moim progiem"

Źródło:
BBC, Reuters

Na skutek silnych mrozów w ostatnich dniach zamarzło jezioro Hańcza, najgłębsze jezioro w Polsce. Eksperci apelują, by jednak nie wchodzić na jego tafle, ponieważ warstwa lodu w niektórych miejscach jest cienka.

Najgłębsze jezioro w Polsce zamarzło

Najgłębsze jezioro w Polsce zamarzło

Źródło:
PAP

Na niebie w wielu miejscach kraju pojawiło się coś przypominającego deszcz meteorów. Zdjęcia i nagrania tego zjawiska otrzymaliśmy na Kontakt 24. Polska Agencja Kosmiczna potwierdziła w środę po południu, że obiekty, które pojawiły się rano nad Polską, był fragmentami rakiety firmy SpaceX. Jak poinformowano, we wtorek do służb trafił raport o wejściu części rakiety w atmosferę. MON odpowiedziało, że raportu nie dostało.

Szczątki rakiety Falcon 9 w atmosferze. POLSA: informowaliśmy służby. MON odpowiedziało

Szczątki rakiety Falcon 9 w atmosferze. POLSA: informowaliśmy służby. MON odpowiedziało

Aktualizacja:
Źródło:
"Z głową w gwiazdach", tvnmeteo.pl, Kontakt24