Najnowsze

Bieliki doczekały się potomstwa. Zobacz pierwsze karmienie piskląt

Najnowsze

Bielikom z "internetowego gniazda" wykluło się pisklę (Lasy Państwowe)
Bieliki Online/Lasy Państwowe/TVN 24Bielikom z "internetowego gniazda" wykluło się pisklę (Lasy Państwowe)

Kilkudniowe bieliki żywione przez matkę - taką scenę zarejestrowała kamera umieszczona na terenie Nadleśnictwa Dobrocin (woj. warmińsko-mazurskie).

Na opublikowanym we wtorek przez Lasy Państwowe filmie widać, jak dorosły bielik po raz pierwszy karmi dwa dorodne pisklaki.

Pisklęta

Małe bieliki przyszły na świat na terenie Nadleśnictwa Dobrocin (woj. warmińsko-mazurskie). Ich rodzice zamieszkują te okolice od 2000 roku. W tym czasie ptaki zbudowały trzy gniazda. To, w którym wychowują pisklęta, znajduje się na wierzchołku sosny na wysokości 37 metrów. Jak podają leśnicy, gniazdo ma 2 metry średnicy, mierzy 2,5 m wysokości i co roku jest dobudowywane przez ptaki.

W tym roku bieliki sprowadziły się do gniazda na przełomie lutego i marca. Mimo ciężkiej i przedłużającej się zimy samica zniosła jaja około 17-20 marca. Pod koniec kwietnia wykluły się pisklęta.

Bieliki można obserwować na żywo pod adresem: www.lasy.gov.pl/bielik . Transmisja online z gniazda bielików to wspólny projekt edukacyjny Lasów Państwowych i Komitetu Ochrony Orłów.

Autor: pk/mb//tka / Źródło: Lasy Państwowe

Źródło zdjęcia głównego: Bielik Online/Lasy Państwowe

Pozostałe wiadomości