Informacje
 • Jak zachować bezpieczeństwo na urlopie

  15-07-2015 18:20 Rozmowa ekspertów w "Studiu Active"

  Policjant i ratownik medyczny o tym, jak zachować bezpieczeństwo na urlopie

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo Active

  Adam Maciej Pietrzak, specjalista medycyny ratunkowej i były rzecznik policji, Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji, byli gośćmi "Studia Active". Nawoływali do rozsądnego i bezpiecznego spędzania urlopu, zwłaszcza, jeśli wypoczywamy nad wodą. Statystyka utonięć i wypadków z udziałem podchmielonych urlopowiczów jest kolejny raz porażająca.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

  Piękna pogoda w okresie wakacyjnym to dla ratowników medycznych i policjantów znak, że tego dnia może być sporo pracy. Numer alarmowy 112 jest wówczas często wybierany.

  Goście "Studia Active", Adam Maciej Pietrzak, specjalista medycyny ratunkowej i były rzecznik policji, Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji, przyznają, że większość przykrych wypadków jest skutkiem brawury i zgubnego wpływu alkoholu.

  Zgubny wybór, zgubny wpływ

  W bardzo wielu przypadkach utonięć do nieszczęścia dochodzi na kąpieliskach niestrzeżonych, nieprzystosowanych do pływania lub w ogóle nieprzeznaczonych dla tego rodzaju wypoczynku.

  - Udział alkoholu w gronie tych, którzy zginęli czy odnieśli obrażenia w okresie letniego wypoczynku, jest ogromny - przyznał Adam Maciej Pietrzak, specjalista medycyny ratunkowej. - Przyzwolenie społeczne spowodowało, że przestaliśmy zauważać osoby pod wpływem alkoholu, które popełniają rozmaite

  idiotyzmy życiowe - stwierdził.

  Nie panikuj

  Jak się zachowywać, gdy dojdzie do nieszczęścia? - Po pierwsze nie panikować - podkreślił Pietrzak. - Działając spokojnie jest mniejsza szansa, że popełnimy kolejną, być może nieodwracalną, głupotę - dodał.

  Należy starać się przede wszystkim zachować spokój i właściwie reagować, udzielając pomocy w możliwym dla nas zakresie i dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

  Nawiązując z operatorem połączenie powinno się rzeczowo i konkretnie odpowiedzieć na trzy pytania: gdzie jest potrzebna pomoc, ilu ludzi jest poszkodowanych i co się stało.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...