Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 14°C 12°C 4°C Przeważnie słonecznie
zwiń
Informacje
 • "Odczujemy dużo zimniejsze powietrze". Pod koniec tygodnia cztery stopnie

  13-11-2018 17:11 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Agnieszka Cegielska o prognozie pogody w kolejnych dniach tvnmeteo.pl

  W najbliższych dniach temperatura będzie systematycznie spadać. Pod koniec tygodnia miejscami nie przekroczy 4 stopni Celsjusza. Druga połowa tygodnia okaże się na ogół pogodna, a nawet słoneczna.

  Z każdym kolejnym dniem temperatura będzie spadać, jednak największego ochłodzenia spodziewamy się od weekendu.

  - To nie będzie jakiś radykalny spadek temperatury, ale odczujemy dużo zimniejsze powietrze - tłumaczył w "Faktach po południu" prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski. - W przyszłym tygodniu może być tak, że czasami nawet w dzień temperatura będzie lekko ujemna na wschodzie Polski. A noce będą po prostu mroźne - dodał.

  Wasilewski mówił, że codziennie będzie nam ubywał jeden czy dwa stopnie Celsjusza, co "nie wygląda jakoś niepokojąco". - Jak tak zsumujemy kilka dni to wyjdzie nagle, że od dziś do przyszłego tygodnia miejscami ubędzie nam nawet 10 stopni, więc to ochłodzenie będzie odczuwalne - zaznaczył prezenter.

  Przejaśnienia i rozpogodzenia

  Środa będzie na ogół pochmurna, jednak możemy liczyć na przejaśnienia i rozpogodzenia. W regionach wschodnich wystąpią przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu.

  Pochmurne Podkarpacie

  Czwartek okaże się pogodny w niemalże całym kraju. Jedynie na Podkarpaciu będzie pochmurno i popada deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 9 st. C na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr powieje słabo, ze zmiennych kierunków.

  Na ogół słonecznie

  Piątek będzie na ogół słoneczny. Termometry wskażą maksymalnie od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Południowo-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany.

  Maksymalnie 10 stopni

  Sobota będzie pogodna w całej Polsce. Temperatura wyniesie maksymalnie od 6 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje przeważnie słabo, okresami umiarkowanie, ze zmiennych kierunków.

  Możliwy deszcz ze śniegiem

  Zachmurzenie w niedzielę będzie zmienne. W regionach wschodnich wystąpią opady deszczu, a na Suwalszczyźnie też deszczu ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 4 st. C na Podlasiu do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...