Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 17°C 21°C 13°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Silny wiatr na Pomorzu. Zginęła kobieta przygnieciona przez drzewo

  08-11-2015 11:23 Skutki wichur nad Polską

  Wichura nad Polską

  TVN24

  Ponad 80 razy strażacy interweniowali ze względu na silny wiatr w całym województwie pomorskim. Do tragicznego zdarzenia doszło rano w Sopocie. Na ul. Chrobrego drzewo spadło na dwie kobiety, jedna z nich nie żyje. W centrum Gdańska drzewo spadło na zaparkowane auto, na ul. Myśliwskiej drzewa przygniotły 6 aut.

  Po godz. 9.30 na ul. Chrobrego w Sopocie drzewo spadło na dwie kobiety. Jedna nie żyje, druga w stanie ciężkim trafiła do szpitala - poinformował Tadeusz Konkol, rzecznik prasowy pomorskiej straży pożarnej. Jak wyjaśnił, w związku z silnym wiatrem od godz. 4 rano odnotowano już ok. 80 zdarzeń w całym województwie. - Najwięcej w powiatach: słupskim, wejherowskim, gdańskim, kartuskim, kościerskim i bytowskim - wylicza Konkol.

  Powalone drzewa

  W centrum Gdańska po godz. 9 drzewo spadło na zaparkowane auto. Na szczęście w tym przypadku nie było poszkodowanych. Z kolei na ul. Myśliwskiej drzewa przygniotły 6 aut stojących na parkingu. - Tam również na szczęście nie było poszkodowanych - powiedział dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa.

  W sumie z powodu silnego wiatru jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne.

  Brak prądu

  Na Pomorzu wiatr osiąga prędkość do 100 km/h. - Około 600 domów w różnych miejscowościach jest bez prądu. Energa w większości przypadków zapowiada usunięcie awarii do godz. 12 - informuje dyżurny z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...