Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 24°C 25°C 15°C Przeważnie słonecznie
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: miejscami nawet 33 stopnie C. Duża część kraju burzowa

  11-06-2014 06:37 Na zachodzie Polski może zagrzmieć

  Przed nami kolejny upalny dzień

  Fot. Kontakt Meteo Casimirus / Film: TVN Meteo

  Przed nami kolejny upalny dzień. Temperatury w cieniu będą dochodzić do 33 stopni. Na zachodzie mogą przydać się parasole, trzeba się też liczyć z burzami. W trakcie trwania wyładowań może spaść nawet 30 l/mkw. deszczu.

  Alarm TVN Meteo na Twitterze. Śledź @alarm_pogodowy

  Jak informuje synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek, Polska zachodnia i południowo-zachodnia znajduje się w zasięgu płytkiej zatoki niżowej z ciepłym burzowym frontem atmosferycznym. Pozostała część kraju znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia.

  Z południowego-zachodu napływa gorące powietrze pochodzenia zwrotnikowego, jedynie nad wschodnią część kraju płynie chłodniejsze powietrze polarne z północnego-wschodu.

  Burzowy zachód, spokojny wschód

  W środę front atmosferyczny znad Niemiec nadal będzie psuł pogodę w zachodnich, północno-zachodnich i północno-zachodnich regionach. Według prognozy pogody przelotnie padać i grzmieć będzie w strefie od Pomorza Zachodniego przez Ziemię Lubuską, Wielkopolskę po Śląsk. Podczas burz może spaść 10-30 l deszczu na metr kwadratowy, miejscami z towarzyszeniem grady. Porywisty wiatr ma osiągać prędkość do 90 km/h.

  W pozostałych częściach kraju - na wschodzie, w centrum i na południowym wschodzie - ma być spokojnie i pogodnie. Na niebie zobaczymy dużo słońca.

  Gorąco w całym kraju

  Środa będzie kolejnym gorącym dniem. Na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej temperatury sięgną 33 st. C. Nizina Szczecińska, Wielkopolska i Górny Śląsk odnotują 30 st. C. Nawet na najchłodniejszym północnym wschodzie kraju będzie bardzo ciepło - na Suwalszczyźnie 26 st. C, a na Podlasiu, Warmii, Mazurach i Pomorzu 27 st. C. W pozostałych regionach termometry pokażą 28-29 st. C.

  Biomet nie dopisze

  Przy tak wysokich wartościach na termometrach będziemy odczuwać gorąco, tylko na północnym-wschodzie przeważy nieco słabsze odczucie ciepła. Poziom wilgotności względnej powietrza ma być niezbyt wysoki - przeważnie wyniesie nieco poniżej 50 proc., tylko na krańcach północno-zachodnich wzrośnie powyżej 60 proc.

  Wysokie temperatury oraz wpływ frontu atmosferycznego sprawią, że w zachodniej, ale także w centralnej Polsce biomet będzie niekorzystny. We wschodnich regionach warunki biometeo mają być neutralne.

  Prognoza pogody dla regionów

  Pogoda Trójmiasto

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna: 27 st. C. Wiatr z kierunków północnych, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe w Gdańsku: 1021 hPa, lekko spada.

  Pogoda Poznań

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotny deszcz, możliwa burza z opadami do 20-30 l/mkw. Temperatura maksymalna: 30 st. C. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany, w burzy silny do 90 km/h. Ciśnienie w południe 1009 hPa, lekko spada.

  Pogoda Warszawa

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna: 28 st. C. Wiatr północny, słaby. Ciśnienie około południa: 1006 hPa, spada.

  Pogoda Wrocław

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotny deszcz, możliwa burza z opadami do 20-30 l/mkw. Temperatura maksymalna: 33 st. C. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany, w burzy silny - do 90 km/h. Ciśnienie w południe: 1004 hPa, lekko spada.

  Pogoda Kraków

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna: 28 st. C. Wiatr z kierunków północnych, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe: 992 hPa, lekko spada.

 • :)
  Atak lata!
  ~fossil76 /2014-06-10 22:09
 • Lato w Polsce
  Spokojnie to nie ostatnia fala upałów w czerwcu i w tym roku. Panie Wasilewski upał ma prawo wystąpić w czerwcu, lipcu i sierpniu czy tego pan chce czy nie. Upał to norma w lecie, podobnie jak siarczyste mrozy w zimie.
  zegaron /2014-06-10 21:14

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W niedzielę chłodniejsze atlantyckie powietrze zaczęło wypierać afrykański żar. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...