Największa flaga na najwyższej latarni morskiej nad Bałtykiem, pikniki i koncerty. Dzień Flagi w Polsce

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24/PAP
Największa flaga w Polsce zawisła na latarni w Świnoujściu (materiał z 2022 roku)
Największa flaga w Polsce zawisła na latarni w Świnoujściu (materiał z 2022 roku)TVN24
wideo 2/8
Największa flaga w Polsce zawisła na latarni w ŚwinoujściuTVN24

Z okazji Dnia Flagi, przypadającego 2 maja, już po raz 9. na latarni morskiej w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) zawisła największa flaga w Polsce. Ma 500 metrów kwadratowych i widać ją z odległości kilkunastu kilometrów. Święto flagi obchodzono również w innych miejscach w Polsce.

2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Flagi. Z tej okazji w Świnoujściu przed południem na latarnię morską wciągnięto biało-czerwoną. W zeszłym roku flaga miała 640 metrów kwadratowych i pobiła rekord księgi Guinnessa w wielkości powiewającej flagi w barwach narodowych. Tym razem flaga jest mniejsza, ale nadal imponująca i największa w Polsce - 500 metrów kwadratowych.

Biało-czerwone barwy można zobaczyć między innymi z plaży, portu jachtowego, nabrzeża Władysława IV oraz na żywo w internecie.

O godzinie 20.36 flaga zostanie opuszczona.

Największa flaga w Polsce na latarni w ŚwinoujściuTVN24

Ogromną, bo 123-metrową flagę można było zobaczyć także w Łodzi. Akcję zorganizowali zuchy i harcerze z chorągwi łódzkiej ZHP. O godzinie 14 przemaszerowali z biało-czerwoną flagą ulicą Piotrkowską, przez plac Wolności do Manufaktury. Tam zorganizowano piknik patriotyczny.

"Polacy pod biało-czerwoną flagą zdali wspaniale egzamin z gościnności"

Obchody Dnia Flagi RP w Szczecinie odbyły się przy Pomniku Czynu Polaków. W wydarzeniu udział wzięli między innymi marszałek Senatu Tomasz Grodzki, przedstawiciele władz miasta oraz parlamentarzyści.

- Tegoroczne Święto Flagi jest szczególne, bo odbywa się w cieniu niczym nieusprawiedliwionej agresji na suwerenny, niepodległy kraj, którego jedyną przewiną jest to, że chce dostać się do rodziny wolnego świata - powiedział Grodzki, nawiązując do walczącej z rosyjską agresją Ukrainy.

Podkreślał, że biało-czerwona flaga "jest symbolem dumnego narodu, jest symbolem naszej niepodległości". - Ale w tym roku pamiętajmy też o fladze niebiesko-żółtej, o fladze ukraińskiej, gdzie ten bohaterski naród, jak Dawid z Goliatem, stawia czoła imperialnemu najeźdźcy i wspieramy go na wszelkie możliwe sposoby - polityczne, finansowe, militarne – jako wolny świat, ponieważ tylko zwycięstwo nad imperium zła zapewni stabilność na naszej planecie – powiedział Grodzki.

Nawiązując do wojny za wschodnią granicą, zwrócił również uwagę na wsparcie, jakie obywatele Ukrainy otrzymali od Polaków.

- Polacy pod biało-czerwoną flagą zdali wspaniale egzamin z gościnności, przyjmując matki, małe dzieci, uciekające przed wojną. To wzbudza podziw całego świata. Mamy okazję przekonywać się o tym na każdym kroku – powiedział Grodzki.

Dzień Flagi w Szczecinie
Dzień Flagi w Szczecinie2.05| 2.05| Drugiego maja obchodzimy w Polsce Dzień FlagiTVN24

Dzień Flagi w Katowicach i w Kielcach

Poniedziałkowe uroczystości Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Katowicach rozpoczęło uroczyste podniesienie flagi narodowej przy katowickim pomniku Józefa Piłsudskiego, w pobliżu historycznego gmachu Sejmu Śląskiego, gdzie mieszczą się urzędy marszałkowski i wojewódzki.

- To, co dzieje się od dwóch-trzech miesięcy na Ukrainie, pokazuje, jak ważny jest patriotyzm w społecznościach lokalnych. Do tego gorąco zachęcamy jako urząd marszałkowski i urząd wojewódzki (…). Myślę, że trzeba pokazywać patriotyzm, przywiązanie do biało-czerwonej. To wartość, która niesie dla nas dobrobyt, samostanowienie – powiedział marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

- Musimy też pamiętać o tych, którzy przelewali krew za naszą flagę na różnych frontach, w różnych okresach historii. Myślę, że ten szacunek jest bardzo ważny i cieszę się, że z roku na rok 2 maja jest coraz lepiej odbieranym świętem – dodał marszałek.

Do manifestowania w Dniu Flagi patriotycznych postaw wezwał także wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz. - Bardzo zachęcamy do tego, żeby zamieszczać (w mediach społecznościowych – red.) zdjęcia ze swoją piękną flagą. Przy swoich balkonach, mieszkaniach, blokach - po to, żeby pokazać, że jesteśmy patriotami, że jesteśmy Polakami. Dzisiaj to bardzo ważne, zwłaszcza w związku z tym, co dzieje się za wschodnią granicą – podkreślił wicewojewoda.

W tym dniu na Śląsku oddano też hołd powstańcom śląskim, w przeddzień 101. rocznicy wybuchu trzeciego powstania, które przesądziło o sposobie podziału Górnego Śląska między Polskę i Niemcy. Rocznica tego wydarzenia będzie obchodzona w regionie również we wtorek, wraz z uroczystościami Narodowego Święta Konstytucji 3 maja.

Obchody Dnia Flagi w KatowicachTVN24

To coś więcej niż święto państwowe

W stolicy regionu świętokrzyskiego obchody Dnia Flagi RP rozpoczęły się od złożenia kwiatów przed pomnikiem poświęconym uczestnikom powstania listopadowego. W samo południe na kieleckim Rynku wciągnięto na maszt flagę państwową. - To coś więcej niż święto państwowe. Przychodząc tutaj, państwo przyjęli zaproszenie na imieniny ojczyzny. Już wielu naszych wielkich mężów mówiło o Polsce jako o matce, o kimś bardzo drogim. Dlatego, będąc tutaj, jesteśmy świadkami święta naszej Polski, biało-czerwonej – powiedział podczas uroczystości wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz. Dodał, że "tak jak w domu bądźmy świadomi jednego, że matka może nam wiele wybaczyć, a my róbmy wszystko, aby jej nie zasmucać". Wojewoda świętokrzyski przekazał też pozdrowienia dla "matki Polki". Uroczystość zakończyła się pokazem musztry paradnej w wykonaniu uczniów klas mundurowych Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. O godz. 21 na rynku w Kielcach odbędzie się uroczysty capstrzyk.

Biało-czerwone barwy w Krakowie, Gdańsku i Białymstoku

W Krakowie, z okazji Dnia Flagi, na Małym Rynku zorganizowano piknik - postawiono stoiska z regionalnymi produktami, odbyły się występy artystyczne małopolskich zespołów i warsztaty dla dzieci.

- Wydarzenie ma pokazać, że razem świętujemy, pokazać Małopolskę, która jest barwna, fantastycznie smakuje – powiedział wojewoda małopolski Łukasz Kmita podczas inauguracji pikniku. - Tak smakuje małopolska biało-czerwona. Przyjdź po flagę - dodał.

Jak podkreślił wojewoda, warto być Polakiem i warto pamiętać o naszej małej ojczyźnie. Dodał, że biało-czerwone barwy powinny być przede wszystkim w naszych sercach.

W Gdańsku uroczyście podniesiono flagę na maszt na Górze Gradowej.

- Spotykamy się dziś z ważnej okazji, święta Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, dnia naszych barw narodowych, bieli i czerwieni. Flaga to, obok godła i hymnu, jeden z trzech najważniejszych naszych symboli narodowych. Jest symbolem naszego państwa, ale dla Polaków jest także czymś mistycznym. Wokół flagi gromadzimy się w chwilach triumfu, zwycięstw i radości. Wokół flagi gromadzimy się również w chwilach dla nas trudnych, podczas walk i wyzwań, których w naszej narodowej historii nie brakowało - mówił Piotr Borawski, wiceprezydent Gdańska.

Dodał, że flaga łączy Polaków i jest znakiem wspólnoty.

- Biel, która oznacza czystość i niepokalanie, czerwień, która oznacza odwagę i waleczność. Te barwy towarzyszą nam od stuleci, zostały uznane za barwy narodowe 3 maja 1792 roku. Święto Flagi zaś zostało uchwalone przez Sejm RP w 2004 roku. W ten dzień spotykamy się, myśląc o ojczyźnie, o ich wielkich i skomplikowanych dziejach. Niech flaga łopocze nad naszym miastem, niech biało-czerwona dumnie łopocze nad Polską, oddajmy jej hołd - dodał Borawski.

Dzień Flagi w Gdańsku
Dzień Flagi w Gdańsku2.05| Drugiego maja obchodzimy w Polsce Dzień FlagiTVN24

Flaga to świadek dziejów

W Białymstoku uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12 przy pomniku Marszałka na Rynku Kościuszki. Podniesiono tam flagę oraz odegrano hymn.

- (Flaga - red.) to świadek naszych dziejów, zaś nasz szacunek oddawany tym wyjątkowym dla nas barwom jest szacunkiem dla narodowej historii. Przede wszystkim wyrazem hołdu dla wszystkich naszych poprzedników, którzy w cieniu tej właśnie flagi potrafili sprawić, że mimo licznych dziejowych burz, mimo stulecia w zaborczej niewoli i kolejnego stulecia w cieniu dwóch straszliwych totalitaryzmów, możemy dziś spotkać się u stóp tego masztu w kraju wolnym, suwerennym, demokratycznym - mówił Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Dzień flagi w Białymstoku
Dzień flagi w Białymstoku 2.05| Drugiego maja obchodzimy w Polsce Dzień FlagiTVN24

Dzień Flagi

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto ustanowione przez Sejm w 2004 roku na mocy nowelizacji ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej. Ma ono propagować szacunek do polskiej flagi, wzmacniać wiedzę o polskich symbolach narodowych, a także promować postawy patriotyczne. Dzień Flagi ustanowiony został w samym środku tak zwanej majówki – pomiędzy Świętem Pracy oraz Świętem Konstytucji 3 Maja. Przypada 2 maja.

Tego samego dnia przypada również drugie święto - Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Wybór daty 2 maja nie był przypadkowy. Przede wszystkim chodziło o wykorzystanie dnia pomiędzy dwoma innymi świętami 1 i 3 maja, a także promocję przypadającego na ten sam dzień święta Polonii. Symboliczne znaczenie miał również fakt, że właśnie 2 maja 1945 roku polska flaga zawieszona została przez polskich żołnierzy na Reichstagu w zrujnowanym Berlinie.

Dzień Flagi obchodzi się przede wszystkim poprzez wywieszanie polskich barw narodowych. Dlatego tego dnia, a najczęściej przez całą majówkę, polskie flagi wywieszane są w oknach, na balkonach czy w ogrodach. To również dzień, w który organizowane są różne wydarzenia i manifestacje patriotyczne.

Autorka/Autor:MAK//rzw

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Donald Trump po ewentualnym zwycięstwie w wyborach zamierza zażądać od państw NATO zwiększenia wydatków na obronność do poziomu trzech procent PKB, jako cenę dalszego zobowiązania USA na rzecz obrony Europy - podał w piątek brytyjski "The Times". Trumpa zainspirować miał do tego prezydent Andrzej Duda.

"The Times": po rozmowie z Dudą Trump chce zażądać od państw NATO trzech procent PKB na obronność

"The Times": po rozmowie z Dudą Trump chce zażądać od państw NATO trzech procent PKB na obronność

Źródło:
PAP

Burze z ulewami nawiedziły w czwartek wschodnią Chorwację. Jak przekazały lokalne media, woda szybko wypełniła ulice miasta Slavonski Brod, porywając ze sobą samochody. Żywioł przyniósł ze sobą również intensywne opady gradu.

Auta spływały ulicami, miasto pokryła płachta gradu

Auta spływały ulicami, miasto pokryła płachta gradu

Źródło:
PAP, startnews.hr

Pożar w zakładach metalurgicznych w Berlinie. Firma Diehl Metal należy do grupy, która produkuje system obrony dla Ukrainy. Z ogniem walczy co najmniej 170 strażaków, ale wiatr utrudnia ich akcję. Władze miasta apelują o zamknięcie okien i unikanie terenu, nad którym unosi się toksyczny dym. Nie ma informacji o poszkodowanych.

Pożar w Berlinie. Toksyczny dym nad miastem, apel do mieszkańców

Pożar w Berlinie. Toksyczny dym nad miastem, apel do mieszkańców

Źródło:
PAP

Węże coraz częściej atakują mieszkańców południowej Chorwacji. Do ostatniego ataku doszło w tym tygodniu, kiedy to gad pokąsał kobietę na jej własnym podwórku. W kraju żyją trzy gatunki jadowitych żmij, których populacje stają się coraz większe.

Ataki jadowitych węży coraz częstsze w Chorwacji. "Mieszkańcy są zaniepokojeni"

Ataki jadowitych węży coraz częstsze w Chorwacji. "Mieszkańcy są zaniepokojeni"

Źródło:
PAP, Slobodna Dalmacija, dnevno.hr

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godziny 13 przy ulicy Vogla w Wilanowie. Samochód osobowy uderzył w drzewo, po czym stanął w płomieniach. Jak informuje straż pożarna, w wyniku wypadku zginęły trzy osoby.

Samochód wbił się w drzewo i spłonął. Nie żyją trzy osoby

Samochód wbił się w drzewo i spłonął. Nie żyją trzy osoby

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policja szuka mężczyzny, który dziś rano strzelił w Krakowie z wiatrówki do przypadkowego przechodnia. Zajście zarejestrował monitoring. Sprawca po chwili uciekł. Poszkodowanym jest 23-letni mężczyzna. 

Strzelił z wiatrówki do przypadkowego przechodnia. Poszkodowany 23-latek trafił do szpitala

Strzelił z wiatrówki do przypadkowego przechodnia. Poszkodowany 23-latek trafił do szpitala

Źródło:
tvn24.pl

Policjanci ustalili tożsamość osoby, której ciało zostało odnalezione w spalonym samochodzie w powiecie nowotomyskim (woj. wielkopolskie). - To 44-mężczyzna, był poszukiwany - przekazał młodszy aspirant Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W aucie znaleźli zwęglone ciało. Już wiadomo, kto zginął

W aucie znaleźli zwęglone ciało. Już wiadomo, kto zginął

Źródło:
tvn24.pl/PAP

Przeciętna oczekiwana długość życia dla nowonarodzonego dziecka w Unii Europejskiej wyniosła w 2023 roku 81,5 lat - przekazał Eurostat. To o 0,9 roku więcej niż w 2022 roku. Polska uplasowała się poniżej średniej unijnej.

Oczekiwana długość życia w Unii Europejskiej. Jak wypadła Polska?

Oczekiwana długość życia w Unii Europejskiej. Jak wypadła Polska?

Źródło:
PAP

Rosjanie wycofali około 40 samolotów różnego typu z lotniska w Kuszczewsku na obiekty bardziej oddalone od linii frontu - przekazało w piątkowej aktualizacji wywiadowczej brytyjskie ministerstwo obrony. Powodem miał być ukraiński atak na to lotnisko, do którego doszło w ostatnią sobotę.

Brytyjski wywiad: Rosjanie wycofują samoloty, powodem ukraiński atak

Brytyjski wywiad: Rosjanie wycofują samoloty, powodem ukraiński atak

Źródło:
PAP

Rosyjscy żołnierze weszli do bazy lotniczej 101, położonej w pobliżu międzynarodowego lotniska Diori Hamani w stolicy Nigru, Niamey. Stacjonują w niej także wojska USA - poinformował w piątek Reuters, cytując anonimowego, wysokiego rangą amerykańskiego urzędnika do spraw obrony.

Siły rosyjskie weszły do bazy, w której są wojska USA

Siły rosyjskie weszły do bazy, w której są wojska USA

Źródło:
PAP

Gostyńska policja odzyskała warte 40 tysięcy złotych instrumenty brytyjskich muzyków z zespołu Metasoma. Artyści wysłali je kurierem do Polski. Gdy przyjechali do studia nagraniowego w Gostyniu (woj. wielkopolskie), dowiedzieli się, że instrumenty zaginęły.

Przyjechali nagrać płytę, w Polsce zaginęły ich instrumenty

Przyjechali nagrać płytę, w Polsce zaginęły ich instrumenty

Źródło:
PAP, tvn24.pl

W kwietniu w Turcji średnioroczny wskaźnik inflacji wzrósł do 69,8 procent - poinformował w piątek turecki urząd statystyczny. W ujęciu miesięcznym najbardziej zdrożały wyroby tytoniowe i alkohol - o prawie 10 procent.

Inflacyjne szaleństwo. Wzrost o prawie 70 procent

Inflacyjne szaleństwo. Wzrost o prawie 70 procent

Źródło:
PAP

Gdzie jest burza? W piątek 3.05 nad Polską pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Sprawdź, gdzie jest burza, i śledź aktualną sytuację pogodową w kraju na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Lokalnie grzmi pod wieczór

Gdzie jest burza? Lokalnie grzmi pod wieczór

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Kierowca samochodu osobowego wjechał najpierw w kobietę z dzieckiem, a potem uderzył w ścianę budynku w Gdańsku. Z ustaleń policjantów wynika, że 50-latek zasłabł za kierownicą. Mężczyzna był trzeźwy. Na miejscu pracuje policja. Zdjęcia ze zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Samochód wjechał w pieszych, a potem w budynek

Samochód wjechał w pieszych, a potem w budynek

Źródło:
tvn24.pl

Ogród zoologiczny w Lubinie przekazał za pomocą mediów społecznościowych informację o śmierci kozy, która umarła po ostrym zatruciu. Z wpisu wynika, że zwierzę było dokarmiane przez odwiedzających ogród.

Przyszli do zoo, karmili kozę. Zwierzę nie przeżyło

Przyszli do zoo, karmili kozę. Zwierzę nie przeżyło

Źródło:
tvn24.pl

W czwartek późnym wieczorem na niebie nad Polską można było zobaczyć nietypowe zjawisko. Była to rozległa, jasna chmura, kierująca się na północ. Jej zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24. Pojawiły się pytania na temat tego, co mogło być przyczyną tego widoku.

Tajemnicze światło na niebie. Co leciało nad Polską

Tajemnicze światło na niebie. Co leciało nad Polską

Aktualizacja:
Źródło:
"Z głową w gwiazdach", tvnmeteo.pl, Kontakt 24

Funkcjonariusze Państwowej Służby Granicznej Ukrainy uniemożliwili przemyt cennych skrzypiec. Próbowano przewieźć je w bagażniku przez ukraińsko-polskie przejście graniczne. Instrument ma być dziełem włoskiego lutnika Antonio Stradivariego. Skierowano je do ekspertyzy.

Chcieli przewieźć przez granicę skrzypce Stradivariusa

Chcieli przewieźć przez granicę skrzypce Stradivariusa

Źródło:
PAP

Niebezpieczna sytuacja na drodze krajowej numer 50 w miejscowości Zawiszyn. Kierowca ciężarówki wyprzedzał, gdy z przeciwka jechał samochód osobowy. Gdyby kierujący autem nie zjechał z jezdni w ostatniej chwili, doszłoby do tragedii.

Ciężarówką wyprzedzał "na czołówkę". Nagranie

Ciężarówką wyprzedzał "na czołówkę". Nagranie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na pogodę w czasie długiego majowego weekendu w Polsce nie możemy narzekać. Po nim jednak czeka nas zmiana. Jak mówił na antenie TVN24 prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski, temperatura zacznie spadać, a nocami w połowie przyszłego tygodnia niewykluczone są nawet przygruntowe przymrozki.

Zimni ogrodnicy przyjdą wcześniej

Zimni ogrodnicy przyjdą wcześniej

Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl

W poszukiwaniu lepszej pogody Polacy rzucili się na nieruchomości w Hiszpanii. Dla części to też pomysł na zarobek. Eksperci przestrzegają jednak przed pułapkami, które czyhają na kupujących. Samego słońca też można mieć dość. - Przy 50 stopniach po prostu nie da się pracować, wiele biur jest zamkniętych. Polacy mają o to pretensje - mówi była pracownica biura nieruchomości. Niemile zaskoczyć potrafi też zima.

Domy za cenę kawalerki i raj na ziemi. Polacy "tak zafiksowani, że przestają widzieć wady"

Domy za cenę kawalerki i raj na ziemi. Polacy "tak zafiksowani, że przestają widzieć wady"

Źródło:
tvn24.pl

Poseł rządowej narodowo-konserwatywnej partii Finowie, podejrzewany o strzelanie z broni palnej na ulicy przed restauracją w Helsinkach, został wyrzucony z klubu parlamentarnego. Decyzja o wykluczeniu Timo Vornanena była jednomyślna - przekazały w czwartek władze partii.

Poseł podejrzewany o strzelanie przed restauracją wyrzucony z klubu parlamentarnego

Poseł podejrzewany o strzelanie przed restauracją wyrzucony z klubu parlamentarnego

Źródło:
PAP

Te trzy dni maja to wielki maraton patriotyczno-historyczny, pokazujący, skąd idziemy, gdzie jesteśmy, ale może także i przede wszystkim dokąd zmierzamy - powiedział prezydent Andrzej Duda w przemówieniu na placu Zamkowym podczas uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 maja.

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystości na Placu Zamkowym

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystości na Placu Zamkowym

Źródło:
PAP, TVN24

My robimy wielkie inwestycje, nie mówimy o nich tak wiele może jak nasi poprzednicy. Oni więcej mówili, mniej robili. My to odwróciliśmy - powiedział w piątek wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.

"My to odwróciliśmy". Kosiniak-Kamysz o przemówieniu Dudy

"My to odwróciliśmy". Kosiniak-Kamysz o przemówieniu Dudy

Źródło:
TVN24
"Jeśli Donald Tusk nie poprze naszych postulatów, protestów będzie więcej"

"Jeśli Donald Tusk nie poprze naszych postulatów, protestów będzie więcej"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Za pięć lat Lotnisko Chopina ma być gotowe do obsługi 30 milionów pasażerów rocznie. Wymaga to dużych inwestycji. Ale jaka nie byłaby ich skala stołeczny port lotniczy nie ma możliwości technicznych do przyjęcia większej liczby podróżnych. Z zapewnień przedstawiciela rządu jasno wynika, że po uruchomieniu Centralnego Portu Komunikacyjnego, warszawskie lotnisko powinno zostać zamknięte. 

Przyszłość Lotniska Chopina. 700 samolotów w ciągu doby, na więcej brakuje miejsca

Przyszłość Lotniska Chopina. 700 samolotów w ciągu doby, na więcej brakuje miejsca

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Z okazji jubileuszu Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej - Grand Press Photo internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja. Wyboru można dokonać spośród 19 Zdjęć Roku z poprzednich edycji konkursu.

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Źródło:
TVN24