tvn24.pl poleca: koncert

tvn24.pl poleca: koncert

W Bollywood też grają jazz

To będzie jeden z najbardziej egzotycznych koncertów tego roku. W czwartek na zaproszenie Ery Jazzu w stołecznym klubie Palladium zagra Bollywood Brass Band.

Wraca wielki jazz

Omar Sosa - genialny kubański pianista i kompozytor będzie pierwszym po zimowej przerwie gościem Ery Jazzu. W sobotę zagra z zespołem Afri-Lectric Quintet w warszawskim klubie Palladium.

Kolęda z Zakopowerem w TVN24

W Wigilię na antenie TVN24 (o 18.10 i 21.10) będzie można zobaczyć wyjątkowy, bożonarodzeniowy koncert kolęd zespołu Zakopower, który został zrealizowany w kościele św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku. - Śpiewanie kolęd sprawia wielką przyjemność. Są to piękne melodie, piękne kompozycje, wzruszające teksty - mówi lider zespołu Sebastian Karpiel Bułecka. Próbkę kolędowania dał już dziś w Poranku TVN24. W duecie z Jarosławem Kuźniarem.

Carla Bley gwiazdą Ery Jazzu

Wybitna amerykańska pianistka i kompozytorka Carla Bley będzie gwiazdą tegorocznego koncertu świątecznego Ery Jazzu. Artystka zagra i zaśpiewa swoje interpretacje kolęd już w poniedziałek w warszawskiej Filharmonii Narodowej.

Brodka brata się z fanami

Monika Brodka razem z zespołem, w rytm dźwięków najnowszej płyty "Granda", porwali tłum zgromadzony w piątkowy wieczór w warszawskim klubie Palladium. Artystka zaśpiewała wszystkie utwory z krążka, zaskoczyła publiczność kilkoma coverami w ciekawej aranżacji. Koncert odbył się w ramach trasy Granda Tour.

Niewinni czarodzieje w cylindrach

Dancingi, koncerty jazzowe, akcje teatralne, warsztaty, wystawy i happeningi na niemal dziesięć dni opanują Warszawę. W czwartek 18 listopada po raz piąty rusza Festiwal Niewinni Czarodzieje. Tym razem inspiracją do stworzenia programu była twórczość Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory - autorów "Kabaretu Starszych Panów".

Sprawdź, jak brzmi cajun i zydeco

To będzie pięć wieczorów pełnych niezwykłej muzyki łączącej w sobie elementy jazzu, muzyki francuskiej, elżbietańskich ballad i tanecznych rytmów nowoorleańskich Kreoli. W trasę po naszym kraju rusza Amerykanin Nathan Williams ze swoim Zydeco Band. W ramach Ery Jazzu zagrają koncerty w Szczecinie, Toruniu, Poznaniu, Warszawie i Krakowie.

Gigant jazzu na klubowo

Choć w Polsce występował już nie raz, takiego występu nie było jeszcze nigdy. Już w piątek w warszawskim Palladium Marcus Miller zagra wyjątkowy klubowy koncert w ramach Ery Jazzu.

"Woodstock to rewolucja! To nowa konstytucja!"

Pierwszy szalony wieczór XVI Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą już za nami. Na Dużej scenie zagrali m.in. Amerykanie z Papa Roach, Brytyjczyk Nigel Kennedy i nasza Justyna Steczkowska. A to dopiero początek atrakcji.

Jose Carreras już w Polsce

Światowej sławy tenor Jose Carreras wylądował w Polsce. Carreras przyleciał z Madrytu prywatnym samolotem na lotnisko w Bydgoszczy. Po czerwonym chodniku przeszedł do limuzyny i odjechał do Torunia, gdzie w sobotę wystąpi na koncercie. Towarzyszyć mu będzie m.in. Justyna Steczkowska.

Carreras zagra na toruńskim stadionie

Największe przeboje muzyki operowej, utwory z popularnych musicali oraz pieśni hiszpańskie, włoskie i neapolitańskie usłyszą uczestnicy koncertu Jose Carrerasa w Toruniu 31 lipca.

"Wianki" w centrum stolicy. Zmiany w komunikacji

Tym razem nie nad Wisłą, ale na placu Defilad. Przez nasiąknięte po wielkiej fali wały, Wianki musiały się przenieść. Pod PKiN zagrają Europe, Kosheen oraz Muniek Staszczyk. W związku z imprezą wprowadzono zmiany w komunikacji miejskiej.

Stolica szykuje się na najazd fanów AC/DC

Warszawa przygotowuje się na wizytę fanów legendarnego zespołu AC/DC. Według ostatnich danych organizatorów koncertu, do stolicy przyjedzie ponad 50 tys. miłośników ostrego grania. Portal tvnwarszawa.pl podpowiada jak bezpiecznie dojechać na koncert.

"Norweska Bjork" zaśpiewa w stolicy później

Mari Boine, norweska wokalistka porównywana często do Bjork, zaśpiewa w warszawskiej Filharmonii Narodowej. Początkowo jej koncert zaplanowany był na 17 maja, ale z powodu choroby artystki został przełożony na 7 czerwca.

Gorillaz pokazali się w Londynie

Nie lada gratka dla fanów zespołu Gorillaz. Większość koncertów do tej pory grał "incognito". Na koncercie w Londynie zespół wyszedł na scenę nie kryjąc się za żadną kurtyną, przez którą zwykle przebijają sylwetki członków grupy.

Sędziwy mistrz gitary odwiedzi Warszawę

Już w poniedziałek w Warszawie będzie można usłyszeć, jak gra Jim Hall - jedna z legend jazzowej gitary. Artysta da koncert w ramach cyklu Era Jazzu w warszawskiej Filharmonii Narodowej.

Polacy nakręcili teledysk do "Holy is His Name"

Kręcili całą noc, skończyli nad ranem. O 4 w kościele Księży Pallotynów w Otwocku zakończyły się do nagrania filmowe do teledysku "Holy is His Name" ("Święte jest imię Jego"). Muzykę do opartego na biblijnym tekście utworu jest amerykański artysta-misjonarz John Michael Talbot. Teledysk ma promować jego listopadowy przyjazd do Polski.