Terroryzm

Terroryzm

Oddziały Pospolitego Ruszenia, czyli prorządowej milicji, rozpoczęły w piątek nową ofensywę. Operacja ma na celu oczyszczenie z bojowników tak zwanego Państwa Islamskiego (IS) obszarów między Mosulem a granicą z Syrią. W tym czasie iracka armia kontynuuje ciężkie walki o Stare Miasto w Mosul.

Minister obrony USA Jim Mattis zapewnił tureckiego premiera Binalego Yildirima na czwartkowym spotkaniu w Londynie, że Stany Zjednoczone są zdecydowane chronić Turcję jako sojusznicze państwo NATO - poinformowała rzeczniczka Mattisa.

Najwyżsi rangą doradcy prezydenta Donalda Trumpa do spraw wojskowych i polityki zagranicznej stworzyli nową strategię walki z talibami w Afganistanie. Wprowadzenie w życie tej strategii oznaczałoby powrót do większego zaangażowania zbrojnego USA w tym kraju - pisze we wtorek "Washington Post".

Szef irańskich sił zbrojnych, generał brygady Muhammad Baqeri, ostrzegł w poniedziałek, że Teheran uderzy na bazy terrorystów w Pakistanie, jeżeli rząd nie zajmie się sunnickimi bojówkami przeprowadzającymi ataki wzdłuż granic.

Policjanci z jednostki antyterrorystycznej zatrzymali w czwartek w Wachau pod Lipskiem Syryjczyka podejrzanego o udział w walkach po stronie Dżabhat Fatah al-Szam i tak zwanego Państwa Islamskiego (IS) - podała prokuratura federalna w Karlsruhe.

W Syrii snajperzy tak zwanego Państwa Islamskiego (IS) i Dżabhat Fatah al-Szam wykorzystują noktowizory z elektroniką wyprodukowaną w Rosji - ujawnił w piątkowej publikacji rosyjski "Kommiersant". Dziennik powołuje się na ekspertów badających uzbrojenie bojowników.