Pegida

Pegida

Wielki protest przeciwko Pegidzie w rocznicę jej powstania

W czwartą rocznicę powstania w Niemczech antyislamskiego i antymigracyjnego ruchu społecznego Pegida, około 10 tysięcy osób manifestowało w Dreźnie w niedzielę na rzecz demokracji, tolerancji i otwartości na świat. - Dodaje odwagi - mówił premier Saksonii, komentując frekwencję.

Merkel atakuje AfD: trzeba jasno powiedzieć, podburzają nastroje

Kanclerz Niemiec Angela Merkel oskarżyła w czwartek populistyczną, skrajnie prawicową Alternatywę dla Niemiec (AfD) o wykorzystywanie gwałtownych protestów po zabiciu mężczyzny w mieście Chemnitz, o co oskarżani są migranci, i podburzanie nastrojów społecznych.

Boją się podatków, nie zamachów. "Niemcy zawsze popadały w skrajność"

W Bawarii na początku wakacji doszło do serii krwawych ataków ze strony młodych imigrantów. Poruszenie było duże i wydawało się, że to zmieni podejście Niemców do polityki "otwartych drzwi" kanclerz Angeli Merkel. Ale nic takiego się nie stało. Niemcy wciąż patrzą na uchodźców jak na inwestycję i jeśli się czegoś obawiają to nie zamachów, a podwyżki podatków. Materiał "Czarno na białym".

Marsz z pochodniami w urodziny Hitlera

W środę - w rocznicę urodzin Adolfa Hitlera - kilkuset ludzi z pochodniami w ręku przemaszerowało ulicami niemieckiej Jeny. Dodatkowo "Mein Kampf" jest obecnie numerem jeden na liście bestsellerów. Partia Alternatywa dla Niemiec (AfD) wzywa do delegalizacji islamu. Materiał programu "Fakty z Zagranicy" w TVN24 BiS.