David Bowie nie żyje

David Bowie nie żyje

W środkowej Anglii stanął pierwszy na świecie pomnik zmarłego ponad dwa lata temu Davida Bowiego. Pomnik, który upamiętnia kilka artystycznych odsłon Bowiego, powstał z inicjatywy lokalnego fana.

10 stycznia 2016 roku rodzina poinformowała o śmierci legendarnego piosenkarza Davida Bowiego. Artystę pokonała choroba nowotworowa, z którą zmagał się przez 18 miesięcy. W niedzielę ku jego pamięci odbył się w Londynie charytatywny koncert.

Lady Gaga wykona podczas ceremonii rozdania nagród Grammy trzy albo cztery piosenki połączone w "jeden eksperymentalny utwór", będący hołdem dla zmarłego niedawno Davida Bowie'go – poinformowali we wtorek organizatorzy. Prestiżowe nagrody Grammy są odpowiednikiem Oscarów w muzyce rozrywkowej.

Zmarły niedawno brytyjski muzyk, piosenkarz rockowy i aktor David Bowie chciał aby jego prochy rozsypać na indonezyjskiej wyspie Bali - wynika z jego testamentu, który złożono w piątek w sądzie w Nowym Jorku.

"Twoja historia stała się dla nas sposobem na otwarte mówienie o śmierci" - pisze we wzruszającym liście do Davida Bowiego dr Mark Taubert pracujący z terminalnie chorymi pacjentami. "List z podziękowaniami" opublikował na Twitterze syn artysty Duncan Jones. Jest to pierwszy wpis Jonesa na profilu społecznościowym od śmierci słynnego muzyka.

Chcę oddać hołd człowiekowi, który mnie inspirował podczas mojej kariery - powiedziała Madonna, po czym zaśpiewała kultową piosenkę Bowiego. Do niecodziennego występu piosenkarki doszło we wtorek wieczorem w Houston, gdzie piosenkarka grała koncert w ramach jej amerykańskiej trasy.

Informacja o śmierci Davida Bowiego pojawiła się dzisiaj na pierwszych stronach najważniejszych gazet świata. Wydawcy oddali hołd w tradycyjny dla siebie sposób. "Bóg rocka", "kosmiczna osobowość", „człowiek, który spadł na Ziemię” czy „genderowy linoskoczek” - tak określają go autorzy komentarzy na całym świecie.

Zmarły w poniedziałek David Bowie, w 1997 roku wyemitował swoje obligacje, bo potrzebował pieniędzy na wykup praw do części swoich piosenek. Nagłówki w stylu "Bowie sprzedaje się na Wall Street" sygnalizowały nietypowe małżeństwo świata papierów wartościowych z showbiznesem. Niestety, rozwód nastąpił siedem lat później.