Tenis

Tenis

Bez pomocy rodziny, dziadka i babci w szczególności, nic by z tej kariery nie wyszło. Wozili, gotowali, pocieszali i mobilizowali, a kiedy w domowym budżecie z pieniędzmi było naprawdę krucho, sięgali po emerytury. W styczniu ich wnuczka Magda Linette zadziwiła świat, docierając w dalekim Melbourne do półfinału Australian Open. A dopiero co w wielce prestiżowej imprezie rozgrywanej w Miami odprawiła byłą liderkę rankingu, Białorusinkę Wiktorię Azarenkę. Dziś jej przeciwniczką będzie trzecia rakieta świata Jessica Pegula.

Magda Linette potrzebowała 87 minut, żeby znaleźć się w półfinale Australian Open. Polka awansuje w turnieju i awansuje w światowym tenisie. W czwartek gra dalej - jej przeciwniczką będzie Białorusinka Aryna Sabalenka. Łukasz Łubian.

Mirosław Skrzypczyński, po oskarżeniach o przemoc seksualną, rezygnuje z zasiadania we władzach Polskiego Związku Tenisowego. W poniedziałek o zawieszenie całego zarządu apelowała posłanka Katarzyna Kotula. We wtorek głos zabrał minister sportu. W środę odbędzie się posiedzenie komisji sportu w Sejmie. Adrianna Otręba.