Pablo Escobar

Pablo Escobar

Runęła forteca "króla kokainy"

Położona w kolumbijskim mieście Medellin "kryminalna forteca" jednego z najpotężniejszych i najbardziej bezwzględnych baronów narkotykowych w historii została w piątek wysadzona w powietrze. Zniszczeniu należącego do Pablo Escobara budynku towarzyszyła oficjalna państwowa ceremonia.

Sąd nakazał przejęcie majątku po Pablo Escobarze

Kolumbijski sąd nakazał w czwartek przejęcie dóbr o wartości 2,17 miliona dolarów należących do wdowy po baronie narkotykowym Pablo Escobarze i do bliskich jednego z jego współpracowników. 25 lat po śmierci Escobara zarekwirowano między innymi luksusowy apartament i samochody.

Boss kolumbijskiego kartelu w rękach policji. Wpadł w Peru

Policja w Peru podała w sobotę, że ujęła przywódcę kolumbijskiego kartelu narkotykowego "Oficina de Envigado" Carlosa Arturo Hernandeza Ossę, oskarżanego m.in. o handel narkotykami, zabójstwa i działalność terrorystyczną. Poszukują go także służby USA.

Terroryzował Kolumbię, zabijał dla Escobara. "Popeye" wyszedł na wolność

John Jairo Velasquez Vasquez, cieszący się najgorszą sławą morderca na zlecenie, został wypuszczony na wolność z więzienia w Kolumbii. "Popeye", który w latach 80. i 90. był "cynglem" narkotykowego barona Pablo Escobara, spędził za kratkami 22 lata. W czasie procesu przyznał się do 300 zabójstw i uczestniczenia w prawie trzech tysiącach innych mordów.