Ekstradycja "ekwadorskiego Pabla Escobara" do USA

[object Object]
Prado porównywany jest do barona narkotykowego - Pablo Escobara, który dzięki przemytowi kokainy do USA, stał się jednym z najbogatszych ludzi na świecieTVN24 BiS
wideo 2/17

Washington Edison Prado, znany również pod pseudonimem Gerald, jest oskarżony o wysłanie setek ton kokainy do USA. Mężczyzna, aresztowany w Kolumbii w kwietniu ubiegłego roku, został przewieziony do USA.

Prado - szef kartelu narkotykowego, nazywany "Pablo Escobar z Ekwadoru", został przekazany amerykańskiej policji w sobotę - poinformowała Prokuratura Generalna Kolumbii. Wcześniej bezskutecznie próbował powstrzymać ekstradycję utrzymując, że należy do Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii (FARC) - jej bojownicy objęci są amnestią. Prokuratura poinformowała, że Prado był eskortowany przez 50 komandosów i agentów różnych służb.

10 szybkich łodzi tygodniowo

Prado jest porównywany do dawnego barona narkotykowego z Kolumbii - Pabla Escobara - szefa kartelu z Medellín. Tak jak Escobar trzy dekady temu, Prado miał ambicje zostać największym dostawcą kokainy do USA. Przez wiele lat, co tydzień wysyłał do Stanów Zjednoczonych przynajmniej 10 szybkich łodzi, każda z toną kokainy na pokładzie.

Autor: MR/AG / Źródło: The Gurdian