Marlena Maląg

Marlena Maląg

Co fundacja kupiła za miliony z willi plus? Nie wiadomo. Za to jej wiceprezes kandyduje z list PiS

Fundacja Megafon dostała 4,5 miliona złotych od ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka na zakup nieruchomości. Siedzibę ma jednak wciąż w prywatnym mieszkaniu dyrektora z Kancelarii Prezydenta RP i członka rady nadzorczej państwowej Enei. "Megafon" miał "wspierać system oświaty", ale na razie jego wiceprezes kandyduje z listy PiS do Sejmu. Banerami z logo fundacji i zdjęciem wiceprezesa obwieszono już kilka tygodni temu Podlasie.

На скільки зросте мінімальна зарплата?  Міністр надала розрахунки 

Мінімальна зарплата у 2024 році перевищить 4,2 тисячі злотих.Через високу інфляцію, як і цього року, є два терміни її встановлення - з 1 січня та з 1 липня, - повідомила ПАП міністр сім'ї та соціальної політики Марлена Малонґ. 

Wszystko zostaje w rodzinie, odcinek 1. Jak ministerstwo rozdaje miliony mimo konfliktu interesów

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej co roku, w ramach konkursu "Po pierwsze rodzina!", dotuje powiązane ze sobą - osobowo lub wspólnymi działaniami - katolickie i prawicowe organizacje. Nieraz decydują o tym ich byli pracownicy i współpracownicy, m.in. wiceminister i pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej Barbara Socha. NIK zgłosiła sprawę prokuraturze, ta nie widzi przestępstwa. Dotowane przez MRiPS organizacje dofinansowywał też Fundusz Sprawiedliwości nadzorowany przez ministra Zbigniewa Ziobrę.