Wybory 2023. Kto w okręgu kaliskim powalczy o mandat posła

Źródło:
TVN24, PAP
"Cicho już byłyśmy". Spot Inicjatywy "Wschód"
"Cicho już byłyśmy". Spot Inicjatywy "Wschód"Inicjatywa "Wschód"
wideo 2/20
Wybory parlamentarne 2023. Kampania

W okręgu kaliskim na liście PiS są dwie ministry: "jedynką" jest Marlena Maląg, a "dwójką" Katarzyna Sójka. Szeregi Koalicji Obywatelskiej wzmocniła posłanka Karolina Pawliczak, która jeszcze niedawno reprezentowała Lewicę. Została "dwójką" na liście kosztem zepchniętego na niską, siódmą pozycję dawnego lidera listy KO Mariusza Witczaka. Wśród kandydatów KO znalazła się m.in. Beata Pałka-Szydło. Zbieżność nazwisk oczywiście przypadkowa.

Okręg nr 36 obejmuje powiaty: gostyński, jarociński, kaliski, kępiński, kościański, krotoszyński, leszczyński, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski, rawicki oraz miasta Kalisz i Leszno. Do zdobycia jest tu 12 mandatów poselskich.

W 2019 r. 6 mandatów zdobyło PiS, 3 mandaty – KO, 2 mandaty – SLD, a ostatni – PSL.

Wybory 2023. Kandydaci Bezpartyjnych Samorządowców do Sejmu - okręg nr 36

Listę otwiera wiceprezydent Kalisza Grzegorz Kulawinek, a zamyka wiceprezydent Mateusz Podsadny. Kulawinek twierdzi, że Bezpartyjni Samorządowcy sprzeciwiają się polaryzacji i duopolowi politycznemu oraz zapewnia, że w stanie współpracować z każdą partią. Bliskim mu zagadnieniem jest system edukacji, który "dzisiaj jest z czasów kałamarza, czasów PRL-u i nie ma nic wspólnego z nowoczesną edukacją, nowoczesnym podejściem do tematu szkolnictwa". Podsadny chciałby zająć się w Sejmie zdrowiem publicznym, służbą zdrowia i badaniami profilaktycznymi.

Na liście znajduje się też naczelnik wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska kaliskiego magistratu Paweł Bąkowski, który mówił, że najbliższe mu będą tematy dotyczące ochrony środowiska, gospodarki odpadami i efektywności energetycznej.

O mandaty walczą także m.in.: wiceprzewodnicząca rady osiedla Winiary Ewa Witczak, nauczyciel akademicki i kierownik schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kaliszu Jacek Kołata oraz trener i nauczyciel wychowania fizycznego w IV LO w Kaliszu Dawid Matczak.

Wybory 2023. Kandydaci Trzeciej Drogi do Sejmu - okręg nr 36

"Jedynką" Trzeciej Drogi jest poseł Andrzej Grzyb, wiceprezes PSL i były europoseł. Tuż za nim uplasowała się kaliska radna Barbara Oliwiecka z Polski 2050.

Wybory 2023. Kandydaci Nowej Lewicy do Sejmu - okręg nr 36

Liderem listy Lewicy do Sejmu jest poseł Wiesław Szczepański z Leszna, szef struktur wojewódzkich partii, w latach 2004–2005 wiceminister infrastruktury.

"Dwójką" jest Anita Świątek, która dotąd - jak sama się określiła - była "waszą mamą porodową" i radną powiatową. Pracuje bowiem jako położna w ostrowskim szpitalu. Trzecie miejsce zajął były wieloletni parlamentarzysta i starosta kaliski Leszek Aleksandrzak.

Wybory 2023. Kandydaci PiS do Sejmu - okręg nr 36

Na czele listy PiS znalazła się Marlena Maląg. Minister rodziny i polityki społecznej to jedna z "twarzy" programów 800 plus czy czternastej emerytury dla seniorów. Ale zasłynęła też z udziału w akcji poświęcenia "nowego" wozu OSP w maju 2022 roku. Szkopuł w tym, że ten sam pojazd do akcji jeździł już od prawie trzech lat. Pierwszy raz strażacy wsiedli do niego w grudniu 2019 roku. Na pytanie o powtórne święcenie pojazdów, Marlena Maląg odpowiedziała: - Naprawdę nie macie chyba nic innego do robienia, tylko wyszukiwanie rzeczy, które można sensacjami nazwać.

"Dwójką" na liście jest nowa ministra zdrowia Katarzyna Sójka. Gdy zastąpiła Adama Niedzielskiego, przypominano, że w czerwcu, kiedy w polskich miastach odbywały się protesty w obronie praw kobiet po śmierci 33-letniej Doroty, stwierdziła, że "kobiety niestety umierały, umierają i umierać będą". Na początku września głośno było o tym, że jadąc prywatnym samochodem, potrąciła rowerzystę na przejściu dla pieszych w miejscowości Lutogniew koło Krotoszyna. Okoliczności wypadku bada prokuratura.

Za nią znalazł się Jan Dziedziczak, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz pełnomocnik rządu do spraw Polonii i Polaków za granicą. W czasach pierwszych rządów PiS był rzecznikiem prasowym rządu Jarosława Kaczyńskiego.

Kolejne miejsca zajmują aktualni posłowie Tomasz Ławniczak, Jan Mosiński i Piotr Kaleta.

Wybory 2023. Kandydaci Konfederacji do Sejmu - okręg nr 36

Konfederacja zdecydowała się na zamianę miejsc. Liderem listy do Sejmu jest przedsiębiorca Andrzej Kuświk, prezes lokalnych struktur partii Nowa Nadzieja, który w 2019 roku zamykał listę tej partii. Wówczas liderem był Witold Stoch. Teraz to on wystartuje z ostatniego miejsca.

Wybory 2023. Kandydaci KO do Sejmu - okręg nr 36

Listę KO otwiera poseł Jarosław Urbaniak, były prezydent Ostrowa Wielkopolskiego i zastępca sekretarza generalnego PO. Na drugim miejscu znalazła się posłanka Karolina Pawliczak, która opuściła szeregi Nowej Lewicy. Trzecie miejsce przypadło posłowi z Leszna Grzegorzowi Rusieckiemu.

Co ciekawe, na piątym miejscu na liście znalazła się Beata Pałka-Szydło. To 30-letnia księgowa z Rawicza, nienależąca do żadnej partii. "Posiada dwa tytuły magistra - z ekonomii oraz stosunków międzynarodowych. Ukończyła studia MBA, a obecnie studiuje także psychologię" - pisze serwis Rawicz24.pl. Z byłą premier oczywiście nie ma nic wspólnego. Jak dowiadujemy się z lokalnego portalu, kandydatka zamierza walczyć o poprawę sytuacji w edukacji, prawa kobiet, a także o finansowanie przez państwo in vitro i badań prenatalnych.

Dopiero na siódmym miejscu znalazł się poseł Mariusz Witczak, lider listy sprzed czterech lat. Lokalni działacze PO powiedzieli Polskiej Agencji Prasowej, że przewidywali, iż Witczak "będzie miał kiepskie miejsce na liście, ale nikt z nas nie spodziewał się siódemki. To jest już ewidentna potwarz dla niego" – ocenili. Ich zdaniem zaszkodziła mu zwołana kilka tygodni temu przez niego konferencja prasowa, na której wypowiedział się przeciwko Karolinie Pawliczak. Pytany o to, czy Pawliczak zaproszono do kandydowania z listy, oświadczył, że nic nie wie na ten temat i lepiej byłoby, gdyby parlamentarzystka wróciła do Lewicy.

ZOBACZ PEŁNĄ LISTĘ KANDYDATÓW NA STRONIE PKW

Autorka/Autor:Filip Czekała

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

Wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka przekazał nowe informacje dotyczące załogi statku Jawor, który został zatrzymany w porcie w Brazylii na początku października. Poinformował, że tamtejszy sąd "wydał decyzję o zwrocie paszportów wszystkim członkom załogi i zezwolił tym samym na opuszczenie przez nich kraju".

"Najnowsza informacja" w sprawie załogi polskiego statku zatrzymanego w Brazylii

"Najnowsza informacja" w sprawie załogi polskiego statku zatrzymanego w Brazylii

Źródło:
TVN24

Calin Georgescu, skrajnie prawicowy i prorosyjski kandydat w wyborach prezydenckich w Rumunii, powiedział w czwartek, że zakończy wszelkie wsparcie dla Ukrainy, jeśli obejmie najwyższy urząd w państwie. Georgescu, który wygrał pierwszą turę głosowania, określił Władimira Putina "patriotą i przywódcą".

Putin "patriotą i przywódcą", "zero" pomocy dla Ukrainy. Plan kandydata na prezydenta 

Putin "patriotą i przywódcą", "zero" pomocy dla Ukrainy. Plan kandydata na prezydenta 

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7 wystąpiło w czwartek u północnych wybrzeży amerykańskiego stanu Kalifornia. Wstrząsy były odczuwalne w San Francisco.

Silne trzęsienie ziemi. Obowiązywały ostrzeżenia przed tsunami

Silne trzęsienie ziemi. Obowiązywały ostrzeżenia przed tsunami

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, USGS

Sejm zgodził się na zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie Zbigniewa Ziobry przed komisję śledczą do spraw Pegasusa. Sam zainteresowany mówił wcześniej z mównicy sejmowej, że działania komisji uważa za bezprawne.

Sejm zdecydował w sprawie immunitetu Ziobry

Sejm zdecydował w sprawie immunitetu Ziobry

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, PAP

Zatrzymany w Gdańsku przez ABW Olgierd L. usłyszał w czwartek w Prokuraturze Krajowej we Wrocławiu zarzuty popełnienia łącznie pięciu przestępstw. Nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i odmówił składania wyjaśnień.

Olgierd L. usłyszał zarzuty dotyczące "czysto kryminalnego" wątku śledztwa

Olgierd L. usłyszał zarzuty dotyczące "czysto kryminalnego" wątku śledztwa

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Kandydat PiS na prezydenta Karol Nawrocki spotkał się w czwartek z prezydentem Andrzejem Dudą. "Dziękuję za miłe spotkanie i rozmowę o polskich sprawach" - napisał Nawrocki i opublikował zdjęcie.

"Miłe spotkanie" w pałacu. Duda przyjął Nawrockiego

"Miłe spotkanie" w pałacu. Duda przyjął Nawrockiego

Źródło:
tvn24.pl

- To swobodne ustalanie jakichś faktów i wyciąganie z tego wniosku - tak w "Faktach po Faktach" minister nauki i szkolnictwa wyższego Dariusz Wieczorek komentował publikację Wirtualnej Polski, dotyczącą zatrudnienia jego żony na Uniwersytecie Szczecińskim. W programie kolejno odnosił się do wydarzeń poprzedzających jej zatrudnienie. Według ministra tekst "sugeruje, że jest jakiś związek przyczynowo-skutkowy między tymi rzeczami", a - jak przekonywał - "nie ma żadnego".

"Patrzę prosto w oczy i mówię: nie ma żadnego dealu". Minister o posadzie żony

"Patrzę prosto w oczy i mówię: nie ma żadnego dealu". Minister o posadzie żony

Źródło:
TVN24

Senat nie zgłosił poprawek do nowelizacji ustawy podnoszącej kwotę świadczenia z funduszu alimentacyjnego z 500 do 1000 złotych miesięcznie. Regulacja trafi teraz na biurko prezydenta.

Świadczenie w górę. Decyzja Senatu

Świadczenie w górę. Decyzja Senatu

Źródło:
PAP

- W piątek do Sądu Okręgowego w Warszawie trafi wniosek w sprawie zatrzymania i doprowadzenia Zbigniewa Ziobry na komisję śledczą do spraw Pegasusa - zapowiedziała w "Kropce nad i" w TVN24 przewodnicząca tej komisji Magdalena Sroka z Trzeciej Drogi-PSL. Witold Zembaczyński z Koalicji Obywatelskiej, także członek tego gremium, ocenił, że mentalnie Ziobro "ciągle jest na etapie rządzenia".

Co dalej w sprawie Ziobry? Szefowa komisji: jutro wniosek trafi do sądu

Co dalej w sprawie Ziobry? Szefowa komisji: jutro wniosek trafi do sądu

Źródło:
TVN24

W czwartkowym odcinku "Milionerów" pani Karolina Stankiewicz z Warszawy kontynuowała grę o główną nagrodę pieniężną. Pytanie za 125 tysięcy złotych odnosiło się do nazwy greckiej rośliny znanej także jako greckie siano i boża trawka.

Roślina znana jako greckie siano i boża trawka. Pytanie za 125 tysięcy

Roślina znana jako greckie siano i boża trawka. Pytanie za 125 tysięcy

Źródło:
TVN

W Nowym Jorku trwa obława na sprawcę, który w centrum Manhattanu zastrzelił prezesa największej amerykańskiej firmy ubezpieczeniowej. To biały mężczyzna, ale był zamaskowany, do tego dobrze przygotował drogę ucieczki. Ślad za nim urwał się w Central Parku. Policja nie ustaliła jeszcze ani jego tożsamości, ani motywu.

"Wyglądało na to, że czekał na swój cel". Co wiadomo w sprawie zabójstwa Briana Thompsona?

"Wyglądało na to, że czekał na swój cel". Co wiadomo w sprawie zabójstwa Briana Thompsona?

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

IMGW wydał ostrzeżenia przed obfitymi opadami śniegu. Obowiązują też alarmy przed oblodzeniem, opadami marznącymi i silnym wiatrem. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Śnieg, szklanka na drogach i silny wiatr. Tu należy zachować ostrożność

Śnieg, szklanka na drogach i silny wiatr. Tu należy zachować ostrożność

Źródło:
IMGW

Użyte do budowy drewno nie zostało zaimpregnowane, ocenę stanu technicznego konstrukcji wykonała osoba, która nie miała do tego uprawnień - takie między innymi uchybienia wykryte zostały w trakcie długotrwałego śledztwa w sprawie zarwania się tarasu widokowego na zabytkowych murach obronnych w Paczkowie (woj. opolskie). Zginęła 37-letnia kobieta. Po ponad sześciu latach od wypadku ruszył proces.

Zarwał się taras widokowy, zginęła 37-latka. Ruszył proces czterech osób

Zarwał się taras widokowy, zginęła 37-latka. Ruszył proces czterech osób

Źródło:
PAP

W archidiecezji gnieźnieńskiej powstał projekt wskazań dotyczących ochrony dzieci podczas wizyty duszpasterskiej, czyli tzw. kolędy. Zgodnie z nimi ministranci m.in. nie mogą przebywać sami bez opieki. Powinni mieć także stały kontakt telefoniczny z kolędującym księdzem i rodzicami. Projekt będzie obowiązywał wszystkie parafie na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej. Jego powstanie to pokłosie tzw. ustawy Kamilka.

Są wytyczne dla parafii w sprawie wizyt duszpasterskich. Do czego obligują księży?

Są wytyczne dla parafii w sprawie wizyt duszpasterskich. Do czego obligują księży?

Źródło:
PAP

Święty Mikołaj puka do drzwi. W Domach Pomocy Społecznej gdzieniegdzie już się pojawił. Mieszkańcy DPS-ów już we wrześniu pisali do niego listy, więc miał dużo czasu, żeby przynieść kołdrę, dezodorant czy kurtkę. Na spełnienie marzeń czekają jeszcze autorzy 150 listów.

Były uśmiechy, wzruszenia i prezenty. Święty Mikołaj odwiedził już część podopiecznych łódzkich DPS-ów

Były uśmiechy, wzruszenia i prezenty. Święty Mikołaj odwiedził już część podopiecznych łódzkich DPS-ów

Źródło:
Fakty TVN

W grudniu pracownik handlu nie będzie mógł pracować więcej niż dwie niedziele - zakłada jedna z poprawek wniesiona w czwartek przez Senat do nowelizacji ustawy w sprawie Wigilii wolnej od pracy. Regulacja wróci teraz do Sejmu.

Wolne w Wigilię. Senat zgłosił poprawki

Wolne w Wigilię. Senat zgłosił poprawki

Źródło:
PAP

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed możliwą obecnością fragmentów metalu w suplemencie diety Propolis Forte. "Nie należy spożywać wskazanej w komunikacie serii produktu" - czytamy w komunikacie.

Tabletki na gardło wycofane. Możliwa obecność fragmentów metalu

Tabletki na gardło wycofane. Możliwa obecność fragmentów metalu

Źródło:
PAP

Czwartkowa sesja na rynkach walut została zdominowana przez wypowiedź prezesa NBP Adama Glapińskiego, który przekazał między innymi, że dyskusja o obniżce stóp procentowych może zacząć się od października 2025 roku, podczas gdy rynek spodziewał się, że nastąpi to w marcu. Złoty umocnił się wobec euro i dolara.

Złoty reaguje na słowa Adama Glapińskiego

Złoty reaguje na słowa Adama Glapińskiego

Źródło:
PAP

W trakcie poszukiwań w sprawie zabójstwa kobiety w Siedlcach, odnaleziono spalone auto, a w nim zwłoki - poinformowała przed godziną 16 policja z Siedlec. Tożsamość osoby, która znajdowała się w pojeździe, ostatecznie potwierdzą badania. Prawdopodobnie był to poszukiwany mąż ofiary.

Obława na męża zabitej w Siedlcach. Znaleziono zwęglone zwłoki

Obława na męża zabitej w Siedlcach. Znaleziono zwęglone zwłoki

Aktualizacja:

- Często w dyskusjach politycznych pada jedna data, 13 grudnia. Dla mnie to dzień, w którym pierwszy raz mogłam wziąć na ręce mojego syna, po trzech tygodniach od urodzenia - mówiła senatorka Anna Górska (Lewica) w czasie dyskusji o urlopach macierzyńskich dla rodziców wcześniaków. Wspominała, że te trzy tygodnie to był czas, kiedy złapanie infekcji "mogłoby go po prostu zabić". - I próbowało. Bo mój syn umierał w szpitalu trzy razy - mówiła drżącym głosem, powstrzymując się od płaczu.

"Mój syn umierał w szpitalu trzy razy". Łzy w oczach i osobiste wyznanie senatorki

"Mój syn umierał w szpitalu trzy razy". Łzy w oczach i osobiste wyznanie senatorki

Źródło:
tvn24.pl

Polska wysoko na liście i to powód do dumy. W leczeniu niepłodności w Europie jesteśmy w czołówce. Jak mówią lekarze, "z ciemnego średniowiecza wskoczyliśmy do nowoczesnego świata". Wszystko dzięki państwowej refundacji in vitro.

Polska awansowała w europejskim rankingu dotyczącym leczenia niepłodności

Polska awansowała w europejskim rankingu dotyczącym leczenia niepłodności

Źródło:
Fakty TVN

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zobowiązała członków rad nadzorczych miejskich spółek, posiadających dyplomy Collegium Humanum, do przystąpienia do państwowego egzaminu uprawniającego do pełnienia takich funkcji. W gronie tych osób znajduje się m.in. wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak.

Ukończyli Collegium Humanum - muszą powtórzyć egzamin. Decyzja prezydent miasta

Ukończyli Collegium Humanum - muszą powtórzyć egzamin. Decyzja prezydent miasta

Źródło:
PAP

Koalicja Obywatelska uzyskałaby najlepszy wynik w wyborach parlamentarnych, gdyby te odbyły się na początku grudnia - wskazuje najnowszy sondaż CBOS. Oddanie na nią głosu zadeklarowało 33 procent badanych. Za Prawem i Sprawiedliwością opowiedziałoby się równo 30 procent wyborców.

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się na początku grudnia. Nowy sondaż

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się na początku grudnia. Nowy sondaż

Źródło:
PAP

Od powodzi niedługo miną już trzy miesiące, a wielu mieszkańców dalej albo nie może, albo po prostu nie chce wrócić do swoich domów. Boją się, że ponownie cały dobytek ich życia zostanie zniszczony. Popowodziowa rzeczywistość dalej jest bardzo trudna, a mieszkańcy nie kryją łez. Burmistrzyni Barda Śląskiego wychodzi do nich z propozycją budowy nowego, bezpiecznego osiedla.

Powódź zamieniła ich dom w ruinę i nie chcą znowu przez to przechodzić. Burmistrz miasta ma dla nich propozycję

Powódź zamieniła ich dom w ruinę i nie chcą znowu przez to przechodzić. Burmistrz miasta ma dla nich propozycję

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Polski konsulat generalny w Petersburgu zostanie zamknięty 10 stycznia przyszłego roku, a trzech naszych dyplomatów zostało uznanych za persona non grata i ma opuścić kraj - wynika z komunikatu MSZ Rosji. W odpowiedzi Radosław Sikorski przekazał, że Warszawa przyjmuje ten krok z "dostojną obojętnością".

Rosja zamyka polski konsulat generalny w Petersburgu, Sikorski komentuje 

Rosja zamyka polski konsulat generalny w Petersburgu, Sikorski komentuje 

Źródło:
PAP, Reuters, tvn24.pl, TVN24

Zakonnica znalazła się wśród 25 osób aresztowanych przez włoską policję. Zatrzymania mają związek ze śledztwem wymierzonym przeciwko działalności grupy powiązanej z mafią 'ndrangheta - informuje Reuters.

Nagrodzona zakonnica aresztowana. Za pośrednictwo w kontaktach gangu

Nagrodzona zakonnica aresztowana. Za pośrednictwo w kontaktach gangu

Źródło:
Reuters, "The Guardian"
Specjalny zespół bada decyzję prokuratury w sprawie milionów z archidiecezji lwowskiej

Specjalny zespół bada decyzję prokuratury w sprawie milionów z archidiecezji lwowskiej

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W wieku 87 lat zmarła księżniczka Brygida Bernadotte, siostra króla Szwecji Karola XVI Gustawa. "Moja siostra była barwną i otwartą osobą, za którą ja i moja rodzina będziemy bardzo tęsknić" - czytamy w oświadczeniu monarchy.

Nie żyje szwedzka księżniczka Brygida Bernadotte

Nie żyje szwedzka księżniczka Brygida Bernadotte

Źródło:
tvn24.pl

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, podobnie jak przedstawiciele niektórych innych delegacji, wyszedł z sali obrad Rady Ministerialnej OBWE, gdy przemawiał szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. Później Sikorski oznajmił, że "Rosja niszczy Ukrainę, ale niszczy też przyszłość swojego kraju". - Dopóki nie zakończy tej brutalnej wojny, jej członkostwo w OBWE powinno zostać zawieszone - stwierdził w rozmowie z dziennikarzami.

Przemawia Ławrow, Sikorski wychodzi z sali

Przemawia Ławrow, Sikorski wychodzi z sali

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24

Książę Harry był jednym z gości organizowanego przez "The New York Times" szczytu DealBook Summit 2024. Podczas wydarzenia odniósł się m.in. do kwestii wpływu, jaki na jego życie mają media. Skomentował też pojawiające się doniesienia na temat rzekomego rozstania z żoną. - Ciężko za nimi nadążyć - powiedział, nawiązując do licznych plotek na temat jego małżeństwa.  

Książę Harry skomentował plotki na temat rozstania z żoną 

Książę Harry skomentował plotki na temat rozstania z żoną 

Źródło:
Independent

Były wiceminister finansów w rządzie Zjednoczonej Prawicy stwierdził, że pieniądze dla Polski wciąż "nie wpłynęły w tej wysokości", o jakiej mówił rząd. W sieci jest też rozpowszechniany przekaz, że "pieniądze z KPO jeszcze nie dotarły". W odpowiedzi na pytania Konkret24 ministerstwo funduszy wyjaśnia, ile pieniędzy wpłynęło i na jakie konta.

"Nie wpłynęły środki, jakie podał rząd"? Ministerstwo tłumaczy

"Nie wpłynęły środki, jakie podał rząd"? Ministerstwo tłumaczy

Źródło:
Konkret24

Dziennikarka "Faktów" TVN Magda Łucyan otrzymała odznaczenie "Dumni z Powstańców" przyznawane osobom oraz organizacjom, które w sposób szczególny dbają o zachowanie pamięci o Powstaniu Warszawskim.

Dziennikarka TVN wyróżniona za "wyjątkowy wkład w dokumentowanie historii Powstania Warszawskiego"

Dziennikarka TVN wyróżniona za "wyjątkowy wkład w dokumentowanie historii Powstania Warszawskiego"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Moim zdaniem nie. Demokracja to ustrój trudny do praktykowania i trudny do zakorzenienia. Tak sobie pomyślałem, czytając w "Wolnej Sobocie" wywiad z Aleksandrem Kwaśniewskim, który stwierdził, że dumny jest z polskiej konstytucji.

Czy w Polsce możliwa jest demokracja?

Czy w Polsce możliwa jest demokracja?

Źródło:
TVN24