Wybory Samorządowe 2014

Wybory Samorządowe 2014

Sądy uznały 60 protestów wyborczych. Z blisko 2 tys. złożonych

Ponad 60 z blisko 2 tys. protestów złożonych po ubiegłorocznych wyborach samorządowych okazało się jak dotąd zasadnych – wynika z informacji zebranych ze wszystkich sądów okręgowych w Polsce, do których trafiały protesty. Trwa rozpatrywanie ostatnich kilkudziesięciu.

"Der Spiegel" zachwycony Biedroniem. "Rewolucja na polskiej prowincji"

"Wybór Roberta Biedronia na prezydenta położonego na północy Polski 90 tys. Słupska to niespodzianka. To pierwszy otwarcie przyznający się do homoseksualizmu mężczyzna na takim stanowisku - prawdziwa rewolucja w bardzo konserwatywnym kraju" - pisze o polskim polityku i samorządowcu niemiecki dziennik "Der Spiegel" w artykule pod tytułm "Rewolucja na polskiej prowincji".

PSL też będzie miało swojego prezydenta. Rzecznik PSL wygrywa w Ciechanowie

W sejmikach i radach działacze PSL okazali się bardzo mocni, ale szansę na prezydenturę w miastach mieli przed drugą turą wyborów samorządowych tylko jedną, w Ciechanowie - i wszystko wskazuje na to, że ją wykorzystali. Według nieoficjalnych wyników z niemal wszystkich komisji Krzysztof Kosiński pokonał dużą różnicą głosów obecnego prezydenta miasta Waldemara Wardzińskiego (PO). - Nie świętujemy, bo zabieramy się do ciężkiej pracy - napisał na Facebooku 26-letni poseł i rzecznik PSL.

Sejmiki dzielą i rządzą. Czym są? Wie tylko kilka procent Polaków

‪W obecnej postaci istnieją od 16 lat, a jednak dla większości wyborców pozostają wielką niewiadomą. Sejmiki wojewódzkie - to w wyborach do tych ciał pojawiło się najwięcej nieważnych głosów. Wyborcy z reguły nie mają pojęcia, czym sejmik się zajmuje‬. A to w sejmikach decyduje się, jak są wykorzystywane fundusze europejskie na rozwój regionów. W najbliższych latach będzie to ponad 30 mld euro. Materiał magazynu "Polska i Świat"]

15 propozycji Millera. Szef SLD spotkał się z prezydentem

We wtorek wieczorem prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w Belwederze z szefem SLD Leszkiem Millerem. W trakcie spotkania lider Sojuszu przedstawił prezydentowi 15 propozycji zmian w kodeksie wyborczym. Wśród nich jest m.in. standaryzacja kart, urn i lokali wyborczych.