Hamas, Islamski Dżihad i Hezbollah potępiają zamachy w Paryżu

Aktualizacja:

Radykalny palestyński Hamas sprawujący władzę w Strefie Gazy, organizacja Islamski Dżihad oraz libański Hezbollah potępiły w sobotę zamachy w Paryżu, do których przyznało się tzw. Państwo Islamskie (IS). Zginęło w nich w piątek co najmniej 129 osób. Z kolei prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas wyraził "solidarność i współczucie" oraz "całkowite poparcie dla Francji".

Hamas, uznawany przez Izrael, UE i USA za organizację terrorystyczną, potępił "akty agresji i barbarzyństwa, do których doszło w Paryżu". Ataki w stolicy Francji jako "zbrodnię przeciwko niewinnym ludziom" potępił z kolei Islamski Dżihad, który również jest na liście organizacji terrorystycznych krajów zachodnich. Deklaracje takie złożyli przedstawiciele polityczni obu organizacji.

Terroryzm nie ma religii

Bassem Naim, szef rady ds. stosunków międzynarodowych Hamasu, przekazał kondolencje rodzinom ofiar i zapewnił, że jego organizacja chce "dla Francji bezpieczeństwa i stabilności".

- Terroryzm nie ma religii - zaznaczył.

Nafez Azzam z biura politycznego Islamskiego Dżihadu, rywala Hamasu w Strefie Gazy, nazwał ataki w Paryżu "przesłaniem nienawiści". Zaznaczył, że islam "odrzuca mordy popełniane na oślep".

Przywódca radykalnej organizacji libańskiej Hezbollah szejk Hasan Nasrallah w przemówieniu telewizyjnym wyraził z kolei "potępienie Hezbollahu wobec ataków terrorystycznych" Państwa Islamskiego i nazwał je zbrodniczymi.

Palestyńczycy pogrążeni w smutku

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas złożył kondolencje narodowi francuskiemu i zapewnił: "Nasz naród jest głęboko wstrząśnięty i oburzony, ale przede wszystkim pogrążony w smutku z powodu czynów wymierzonych przeciwko życiu obywateli cudownego miasta, jakim jest Paryż" - czytamy w komunikacie.

Abbas składając kondolencje prezydentowi Francji i raz jeszcze potępiając "podyktowane nienawiścią ataki terrorystyczne", wyraził solidarność z rodzinami ofiar.

[object Object]
Belgia: Salah Abdeslam zatrzymany, trwa operacja policjiTVN24 BiS
wideo 2/23

Autor: asz//rzw / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Ministerstwo Obrony Ukrainy podziękowało Polsce za wspieranie jej armii w wojnie z Rosją, a przede wszystkim za dostawy armatohaubic Krab, które nazwano "koszmarem" dla rosyjskich okupantów oraz "bronią zwycięstwa".

Polskie Kraby "koszmarem okupantów". Podziękowania z Ukrainy

Polskie Kraby "koszmarem okupantów". Podziękowania z Ukrainy

Autor:
ads/adso
Źródło:
PAP

W wieku 100 lat zmarł były sekretarz stanu USA, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i dyplomata Henry Kissinger. Według opublikowanego przez firmę Kissinger Associates oświadczenia, Kissinger zmarł w swoim domu w Connecticut.

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP