Minister obrony Niemiec: wyczerpały się możliwości dostarczania broni Ukrainie przez Bundeswehrę

Źródło:
PAP

Możliwości przekazywania broni Ukrainie przez niemiecką armię wyczerpały się - powiedziała minister obrony Niemiec Christine Lambrecht. Jak dodała, jeżeli broń zostanie zakupiona od niemieckich firm w celu dostarczenia jej na Ukrainę, tego typu dostawa będzie przechodzić przez Ministerstwo Gospodarki. - Mówimy wtedy o eksporcie broni - stwierdziła.

Niemcy zdecydowały się na dostawy broni na Ukrainę po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji. Dostarczono 1000 sztuk broni przeciwpancernej i 500 pocisków ziemia-powietrze Stinger z zapasów Bundeswehry. Zapowiedziano również dostawę 2700 pocisków przeciwlotniczych z zapasów byłej Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Według informacji gazety "Welt am Sonntag" na Ukrainę dotarło dotąd tylko 500 z tych pocisków.

CZYTAJ WIĘCEJ: Rewolucja niemiecka zapoczątkowana przez Putina. Bundeswehra zmienia kurs

Lambrecht: możliwości dostarczania broni Ukrainie przez Bundeswehrę wyczerpały się

- Możliwości działania za pośrednictwem Bundeswehry zostały wyczerpane - powiedziała Christine Lambrecht w wywiadzie dla radia Deutschlandfunk, który zostanie wyemitowany w niedzielę. - Sprawdzamy, jakie są inne możliwości - stwierdziła szefowa resortu obrony. W związku z tym w rządzie niemieckim toczą się obecnie rozmowy na temat zakupu broni dla Ukrainy.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę. 24. doba inwazji

Jeśli jednak broń zostanie zakupiona od niemieckich firm w celu dostarczenia jej na Ukrainę, to "nie będzie to z pewnością droga, która wiedzie przez Ministerstwo Obrony" - powiedziała Lambrecht. Jak dodała, tego typu dostawa "przechodzi przez Ministerstwo Gospodarki, ponieważ mówimy wtedy o eksporcie broni".

Oglądaj telewizję na żywo w TVN24 GO

Autorka/Autor:momo/ tam

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: