Ukraina walczy. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Autor:
kz
/ prpb
Źródło:
PAP

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa 264. dzień. W obwodzie chersońskim armia Rosji pozostawiła po sobie ślady takich samych okrucieństw, jak w innych regionach, w których była - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin.

> Zakończenie wojny w Ukrainie jest najlepszym sposobem na rozwiązanie problemów światowej gospodarki - podkreśliła sekretarz skarbu USA Janet Yellen przed szczytem G20 w Indonezji w wyraźnym przesłaniu do Rosji.

> W obwodzie chersońskim armia Rosji pozostawiła po sobie ślady takich samych okrucieństw, jak w innych regionach, w których była - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. W regionie już udokumentowano ponad 400 zbrodni wojennych - dodał.

Wołodymyr Zełenskit.me/V_Zelenskiy_official

> Siły ukraińskie odzyskały kontrolę nad wsią Makijiwka w rejonie miejscowości Swatowe, ważnego kierunku ukraińskiej kontrofensywy w obwodzie ługańskim - powiadomił szef władz regionu Serhij Hajdaj.

> Rosjanie zwiększają liczebność swoich wojsk w rejonie Melitopola w obwodzie zaporoskim Ukrainy, a zmniejszają w kilku miejscowościach na lewym brzegu Dniepru w obwodzie chersońskim - poinformował sztab generalny armii ukraińskiej.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kz / prpb

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: t.me/V_Zelenskiy_official

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości