Szukali "szczególnie niebezpiecznej" rosyjskiej kolumny oznaczonej literą "V". Została rozgromiona

Autor:
mart,
tas/kg
Źródło:
PAP
Kolumna sprzętu z literą "V" została zniszczona
Kolumna sprzętu z literą "V" została zniszczona twitter.com/coupsure
wideo 2/22
twitter.com/coupsureKolumna sprzętu z literą "V" została zniszczona

Ukraińska artyleria niedaleko miasta Bucza rozgromiła kolumnę rosyjskiego sprzętu wojskowego, oznakowaną literą "V" - przekazały media, powołując się na służby. Wcześniej ministerstwo spraw wewnętrznych w Kijowie ostrzegło, że to "szczególnie niebezpieczni terroryści, którzy przybyli na Ukrainę ze specjalnym zadaniem".

O tym, że kolumna sprzętu oznakowana literą "V" została zniszczona, poinformowały ukraińskie media, powołując się na wpis państwowej służby łączności specjalnej i ochrony informacji. "W drodze do Kijowa, niedaleko miasta Bucza, znaleziono ponad 100 wrogich pojazdów" - przekazała służba we wpisie na kanale Telegram.

Wcześniej ukraińskie MSW ostrzegło, że grupa "V" to "szczególnie niebezpieczni terroryści, którzy przybyli na Ukrainę ze specjalnym zadaniem". "Sprzęt przemieszcza się w stronę Kijowa" - napisał w komunikacie resort. Zaapelował do mieszkańców obwodu kijowskiego o informowanie o lokalizacji kolumny oznakowanej literą "V".

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę

Gdzie znajdowała się kolumna?

Portal Ukraińska Prawda wcześniej podał, że kolumna "V" podzieliła się i część zmierza z Dmytriwki do miejscowości Zabuczczia w obwodzie kijowskim.

Mieszkanka Buczy powiedziała dziennikarzom, że okupanci są zdezorientowani, biegają wokół swojego sprzętu, przykrywają oznaczenie "V". "Bo właśnie dzięki temu identyfikuje ich miejscowa samoobrona i niszczy ich" - podała Ukraińska Prawda.

Mer miasta Irpień na północno-zachodnich przedmieściach Kijowa poinformował, że wrogie czołgi wjechały do miasta od strony Buczy, ale atak odparto. Na rosyjskim sprzęcie były oznaczenia "V".

TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mart, tas/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TWITTER.COM/COUPSURE

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości