Winiarz zginął, ratując kolegę, który stracił przytomność w kadzi

Autor:
akr
/ prpb
Źródło:
CNN
Wypadek w winiarni we Włoszech
Wypadek w winiarni we Włoszech
Twitter/@vigilidelfuoco (włoska straż pożarna)
Twitter/@vigilidelfuoco (włoska straż pożarna)Wypadek w winiarni we Włoszech

Włoski winiarz zginął, próbując ratować swojego kolegę, który stracił przytomność w kadzi z winem - podała włoska straż pożarna. Drugi z mężczyzn w stanie ciężkim został przekazany służbom medycznym.

Służby otrzymały w czwartek zgłoszenie o wypadku w winnicy Ca’di Rajo w San Polo di Piave w gminie Treviso koło Wenecji.

Google Maps

Jeden winiarz zginął, drugi w stanie ciężkim

Jak poinformowała straż pożarna, czterdziestoletni mężczyzna próbował ratować kolegę, który podczas prac konserwacyjnych stracił przytomność w dużej kadzi do wina od oparów dwutlenku węgla powstałych w procesie fermentacji. Obaj mężczyźni pracowali w zbiorniku, który właśnie został opróżniony z wina przeznaczonego do butelkowania. Według straży pożarnej żaden z nich nie miał na sobie aparatu tlenowego ani szelek bezpieczeństwa.

Drugi mężczyzna w stanie ciężkim został przekazany ratownikom.

"Ogarnia nas ból. Dla nas są to dwaj bracia, dwaj synowie" – przekazała właścicielka winnicy Simone Cecchetto w oświadczeniu dla CNN. Dodała, że jest myślami z rodzinami mężczyzn. "Modlimy się, aby poszkodowany młody człowiek jak najszybciej wyzdrowiał" - dodała. Określiła też wypadek jako "ogromną tragedię".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr / prpb

Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@vigilidelfuoco (włoska straż pożarna)