Włoch przez pomyłkę wyrzucił do śmieci koperty z pieniędzmi. Wpierw pościg, potem szczęśliwy koniec

smieci kosz shutterstock_1838957641
Śmieci we Włoszech
Źródło: Reuters Archive

Mieszkaniec północy Włoch przez pomyłkę wyrzucił do kontenera na śmieci dwie koperty z pieniędzmi, które były świątecznym prezentem dla jego córki od jej dziadków. Cenne koperty odnaleźli i oddali pracownicy zakładu oczyszczania miasta.

Dziennik "Corriere della Sera" podał, że w miejscowości Albosaggia w prowincji Sondrio do pojemnika na odpady mężczyzna wrzucił koperty zawierające 2 tys. euro w gotówce, świąteczny prezent dla jego 10-letniej córki od babć i dziadków.

Co roku oszczędzają oni pieniądze dla swojej wnuczki, by w przyszłości mogła opłacić sobie studia. Tak było i w tym roku.

Koperty z pieniędzmi wylądowały w koszu na śmieci

Ojciec 10-latki zamiast odłożyć koperty, aby potem zanieść je do banku, przypadkowo wyrzucił je do śmieci. Kiedy się zorientował, natychmiast ruszył w pościg za śmieciarką, która zabrała zawartość kontenera. Dotarł aż do składowiska odpadów i tam poprosił o pomoc.

Kierownik wysypiska z dwoma pracownikami skrupulatnie przeszukał przywiezione śmieci. Najpierw znaleźli kopertę z 1500 euro. Poszukiwania kontynuowali też w ciemnościach i wtedy znaleźli 500 euro w drugiej kopercie. Obie oddali ojcu dziecka.

TVN24 HD
Dowiedz się więcej:

TVN24 HD

Czytaj także: