Stan zdrowia Władimira Putina. Raport: często odwiedza go chirurg onkolog

Źródło:
PAP

Niezależny portal Projekt opublikował raport, z którego wynika, że przywódcę Rosji Władimira Putina często odwiedza lekarz, który specjalizuje się w chirurgicznym leczeniu nowotworów. W tekście nie ma mowy o tym, że Putin jest na cokolwiek chory.

Punktem wyjścia do najnowszego raportu Projektu jest odnaleziona lista lekarzy osobistych towarzyszących Władimirowi Putinowi w jego podróżach. "Jednym z niemalże stałych towarzyszy rosyjskiego przywódcy jest lekarz Centralnego Szpitala Klinicznego w Moskwie Jewgienij Seliwanow" - czytamy w raporcie.

Według jego autorów, tematem rozprawy doktorskiej Seliwanowa było diagnozowanie i leczenie chirurgiczne osób starszych chorujących na nowotwór tarczycy. Centralny Szpital Kliniczny nazywany jest często "kliniką kremlowską". Jak napisano, w Soczi onkolog odwiedził polityka co najmniej 35 razy.

Jak zauważa Radio Swoboda, w tekście nie ma mowy o tym, że Putin jest na cokolwiek chory, ani nie zostały wymienione konkretne diagnozy. Projekt twierdzi jednak, że Putin przeszedł co najmniej dwie operacje w okolicach kręgosłupa. Zdarzenia te zbiegły się w czasie ze zniknięciami Putina ze sfery publicznej, o których niegdyś informowały media.

Działalność Projektu została zakazana w Rosji po tym, jak został uznany przez rosyjskie władze za "organizację niepożądaną" po opublikowaniu licznych śledztw w sprawie najbliższego otoczenia Putina.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO:

Autorka/Autor:pp\mtom

Źródło: PAP