Świat

Władca Korei Północnej powiększa dynastię Kimów?

Świat


Kim Dzong Un spodziewa się potomka? Takie pogłoski dotarły do Korei Południowej z północnej części podzielonego półwyspu. Młoda żona Una, Ri Sol-ju, na ostatnich dostępnych zdjęciach ma wyglądać na "zaokrągloną".

Jak podaje strona "Daily NK" specjalizująca się w informacjach z Korei Północnej opartych o przecieki przez granicę, Koreańczycy na północy spekulują na temat nagłego zniknięcia żony wodza z oficjalnych mediów.

- Wcześniej pojawiała się regularnie. Plotki o tym, że jest w ciąży zaczęły się bardzo szybko rozprzestrzeniać - powiedział informator strony.

Według nieoficjalnych informacji Kim Dzong-Un ma z Ri Sol Joo już jedno małe dziecko, urodzone w 2009 roku. - Niektóre kobiety sugerowały ciążę już nawet kiedy jeszcze pojawiała się w telewizji. Po jednym z materiałów z końca września mówiono na ulicach: Żona Marszałka najwyraźniej jest w ciąży z jego drugim dzieckiem - twierdzi informator.

Plotki zaczęły się już znacznie wcześniej i opierały się między innymi na przekazach z otwarcia nowego parku rozrywki w Phenianie w sierpniu. Żona dyktatora nie zdecydowała się na przejażdżkę kolejką górską, podczas gdy zrobiła to nawet wiekowa ciotka Dzong-Una, Kim Kyung Hee.

Specjaliści przestrzegają jednak przed pochopnym wyciąganiem wniosków. Ginekolog, z którym skonsultowali się dziennikarze "Daily NK" i któremu pokazali zdjęcia kobiety, stwierdził, że nie da się jednoznacznie wywnioskować z nich faktu zajścia Ri Sol Joo w ciążę.

Autor: mk//kdj/k / Źródło: Daily NK