TVN24 | Świat

WHO: rekordowy wzrost liczby przypadków koronawirusa na świecie

TVN24 | Świat

Autor:
asty/pm
Źródło:
PAP

W ciągu ostatniej doby zarejestrowano ponad 237 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem - informuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). - Nierealne jest oczekiwać, że większy zespół przyjedzie do Chin w lipcu, by zbadać zwierzęce pochodzenie koronawirusa - oświadczył ekspert do spraw sytuacji kryzysowych WHO dr Mike Ryan.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała w piątek o rekordowym dobowym wzroście liczby osób zainfekowanych koronawirusem. W ciągu ostatnich 24 godzin zarejestrowano 237 743 przypadków. Najwięcej nowych zakażeń wykryto w USA, Brazylii, Indiach i RPA. Liczba zgonów utrzymuje się na mniej więcej stałym poziomie i wynosi pięć tysięcy dziennie. Według obliczeń agencji Reutera łączna liczba przypadków koronawirusa na świecie zbliża się do 14 milionów, a ofiar śmiertelnych do ponad 592 tysięcy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W zeszłym tygodniu dwóch pracowników WHO przyleciało do Pekinu, przygotowując wizytę większego zespołu i planując więcej badań dotyczących pierwszego pojawienia się COVID-19. Podczas briefingu w siedzibie WHO w Genewie dr Mike Ryan poinformował, że dwóch ekspertów zostało poddanych kwarantannie w hotelu w stolicy Chin, a WHO jest "bardzo zadowolona" z dotychczasowej współpracy z chińskimi urzędnikami, jednak utworzenie i rozmieszczenie większego zespołu zajmie trochę czasu.

Eksperci uważają, że wirus najprawdopodobniej przeniósł się na ludzi ze zwierząt. Badania terenowe w miejscu wybuchu pandemii mają zasadnicze znaczenie dla określenia jej pochodzenia, chociaż wizyta w mieście Wuhan, gdzie koronawirusa wykryto po raz pierwszy pod koniec ubiegłego roku, nie jest na razie planowana.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

WHO oceniła również, że liczba infekcji koronawirusem w Brazylii nie rośnie już wykładniczo, ale kraj jest "nadal w trakcie walki", ponieważ liczba nowych zakażeń i zgonów wzrasta o tysiące każdego dnia. Brazylia, będąca epicentrum pandemii COVID-19 w Ameryce Łacińskiej, przekroczyła w czwartek liczbę dwóch milionów potwierdzonych zakażeń. Na całym świecie jedynie Stany Zjednoczone mają więcej infekcji. Liczba nowych przypadków w Brazylii ustabilizowała się na poziomie 40-45 tysięcy dziennie, a dobowa liczba zgonów wynosi około 1300 - powiedział Ryan. 11 procent wszystkich infekcji w tym kraju dotyczy pracowników służby zdrowia.

Autor:asty/pm

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: