Świat

Widoczne żebra, zapadnięte oczy. Rodzice odpowiedzą za głodzenie 5-miesięcznego synka

Świat

Weganie oskarżeni o głodzenie dziecka. Karmili go tylko papką ziemniaczaną
Weganie oskarżeni o głodzenie dziecka. Karmili go tylko papką ziemniaczaną
wideo 2/4

- Nigdy nie widziałam dziecka doprowadzonego do takiego stanu. Było bliskie śmierci - powiedziała policjantka, która uczestniczyła w zatrzymaniu rodziców na Florydzie. Para wegan stanęła przed sądem za wywołanie u synka skrajnego niedożywienia. Dziecko w wieku pięciu miesięcy ważyło mniej niż w dniu narodzin.

32-letni Robert Buskey oraz 29-letnia Julia French zostali aresztowani 13 lutego w miejscowości Titusville w stanie Floryda. Ich pięciomiesięczny syn trafił do szpitala w stanie skrajnego niedożywienia. Ważył zaledwie 3,8 kilograma.

Dziecko nawet nie płakało

Kiedy dziecko pary z Florydy przyszło na świat, ważyło niewiele ponad 4 kilogramy. Po pięciu miesiącach tylko straciło na wadze.

W momencie interwencji policji chłopiec miał widoczne żebra i zapadnięte oczy - był apatyczny, nawet nie płakał. Skrajne niedożywienie i odwodnienie spowodowało u niego wahania temperatury oraz obniżenie poziomu cukru.

Karmiono je tylko papką ziemniaczaną

Pediatra, wiedząc, że rodzice są weganami, ułożył dla chłopca specjalny, organiczny jadłospis - wynika z dokumentacji sądowej. Kiedy rodzice przestrzegali zaleceń lekarza, rozwijał się prawidłowo. Jednak w pewnym momencie postanowili zmienić dietę, zaczęli karmić dziecko jedynie papką z ziemniaków. Kontrowersyjny przepis Julia French miała znaleźć w internecie.

Nie słuchali zaleceń lekarza

Rodzice nie wytłumaczyli, dlaczego zrezygnowali z diety zaleconej przez lekarza. Według policji w Titusville para zdawała sobie sprawę, że dziecko nie rozwija się prawidłowo, ale nic z tym nie zrobiła.

Robert Buskey miał wcześniej konflikt z prawem. W 2010 roku został skazany za napaść na funkcjonariusza policji i posiadanie marihuany. W sądzie podważał wiarygodność medycznego raportu opisującego tragiczny stan jego syna.

Para z Florydy została do tej pory oskarżona o zaniedbanie prowadzące do poważnego uszczerbku na zdrowiu, ale mogą się pojawić kolejne zarzuty. Julia French opuściła areszt 14 lutego, po wpłaceniu kaucji w wysokości 50 tysięcy dolarów.

ZOBACZ > Lekarze ostrzegają: dieta wegańska może szkodzić dzieciom

Autor: mbl//mro / Źródło: wftv.com, Brevard County Sheriff's Office, The Independent

Źródło zdjęcia głównego: Brevard County Sheriff's Office