TVN24 | Świat

Wariant Delta w Izraelu. Ponad 13 tysięcy uczniów na kwarantannie

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Ministerstwo edukacji Izraela poinformowało w środę wieczorem, że ponad 13 tysięcy uczniów i 125 nauczycieli w kraju jest objętych kwarantanną z powodu zakażenia koronawirusem. 27 placówek oświatowych jest zamkniętych z powodu lokalnych ognisk epidemii.

Według izraelskiego resortu edukacji 122 uczniów i nauczycieli uzyskało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w ciągu minionych 24 godzin, a ogółem 900 jest obecnie zakażonych. Dane pojawiły się w środę, która jest w Izraelu ostatnim dniem zajęć lekcyjnych przed wakacjami.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Mimo pełnego zaszczepienia ponad połowy populacji, w ostatnim czasie liczba infekcji w Izraelu ponownie wzrasta, przez co rząd na nowo wprowadził obowiązek noszenia maseczek ochronnych w zamkniętych przestrzeniach publicznych. Do szczepień władze intensywnie zachęcają także nastolatków w wieku 12-15 lat.

Wariant Delta w Izraelu

Wzrost zakażeń koronawirusem w Izraelu wiąże się z bardziej zaraźliwym wariantem Delta, a połowa nowych infekcji diagnozowana jest obecnie u w pełni zaszczepionych osób. Według ekspertów nie świadczy to jednak o niskiej skuteczności szczepionek, ale o nieosiągnięciu jeszcze odporności zbiorowej, której próg jest wyższy dla szybciej przenoszącego się wariantu wirusa.

W zamieszkanym przez 9,3 miliona osób Izraelu pod koniec maja zaczęto odnotowywać już tylko pojedyncze infekcje dziennie, jednak w zeszłym tygodniu wskaźniki zakażeń wzrosły do ponad 100, a w tym tygodniu do ponad 200.

Autor:asty/kg

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: