Udzielała porad rodzicielskich, sama znęcała się nad dziećmi. Została aresztowana

Autor:
kgo
Źródło:
NBC News, "Independent", "Rolling Stone", "The New York Times"
Springville w stanie Utah
Springville w stanie Utah
Google Maps
Google MapsSpringville w stanie Utah

Amerykańska youtuberka Ruby Franke, publikująca w sieci porady dla rodziców, została aresztowana pod zarzutem znęcania się nad dziećmi. Do zatrzymania doszło po tym, jak jej 12-letni syn uciekł z domu i zgłosił się po pomoc na komisariat. Z relacji sąsiadów wynika, że zachowanie kobiety od dłuższego czasu budziło obawy.

Jak podaje NBC News, 41-letnia Franke została aresztowana 30 sierpnia w swoim domu w Springville w stanie Utah. Postawiono jej zarzut znęcania się nad dziećmi. Z nagrań sąsiadów kobiety, na które powołuje się portal wynika, że tego dnia przed domem youtuberki pojawiło się aż siedem policyjnych samochodów. Na jednym z nagrań funkcjonariusze stoją z pistoletami wycelowanymi w stronę budynku. Na drugim nagraniu widoczna jest "dziura w drzwiach frontowych" - relacjonuje NBC News.

"Independent" informuje z kolei, że Franke została aresztowana po tym, jak jednemu z sześciorga jej dzieci, 12-letniemu chłopcu, udało się uciec z domu i zgłosić na komisariat. Według policji dziecko cierpiało z powodu niedożywienia, a na jego kończynach znajdowały się "rany szarpane oraz ślady krępowania za pomocą taśmy klejącej". W domu 41-latki funkcjonariusze znaleźli drugie dziecko w podobnym stanie.

Media, powołując się na policyjne dokumenty, podają, że w związku ze sprawą tego samego dnia zatrzymana została również partnerka biznesowa Franke, Jodi Hildebrandt. "Independent" wyjaśnia, że kobiety w ostatnim czasie wspólnie udzielały rodzicom porad dotyczących wychowywania dzieci. Na Instagramie działały jako Mothers of Truth, czyli "matki prawdy". Ich profil obserwuje ponad 335 tys. użytkowników.

Żadna z aresztowanych nie odpowiedziała do tej pory na prośby mediów o komentarz w tej sprawie. Nie jest jasne, czy kobiety zostały zatrzymane razem.

ZOBACZ TEŻ: Otworzył ogień do włamywaczy przez drzwi mieszkania. "Nie wiedziałem, co zrobić, po prostu zacząłem strzelać"

Odmawiała dzieciom jedzenia i obchodzenia świąt

Dwoje sąsiadów Franke, cytowanych przez portal, przekazało, że osoby żyjące w pobliżu już od dawna martwiły się o bezpieczeństwo dzieci. O sprawie informowane miały być lokalne służby przeciwdziałające przemocy w rodzinie.

Sąsiedzi Franke twierdzą, że sytuacja w jej domu pogorszyła się w ubiegłym roku po tym, jak kobieta wyrzuciła z niego swojego męża Kevina. "Ludzie niepokoili się. Ruby kompletnie zawiesiła swoją youtube’ową działalność. Później zrobiło się ciemno. Zakleiła wszystkie okna taśmą. Znikała na wiele tygodni, zostawiając małe dzieci same w domu" - powiedział w rozmowie z magazynem "Rolling Stone" jeden z sąsiadów.

NBC News podkreśla, że Franke czasami bywała krytykowana w mediach społecznościowych za to, w jaki sposób traktowała na nagraniach swoje córki i synów. Na filmach uwieczniane miały być m.in. sytuacje, w których odmawiała im jedzenia albo kazała spać poza łóżkiem. Cytowani przez portal sąsiedzi wspominali też, jak kiedyś zabroniła dzieciom obchodzić święta. Miała uzasadniać to tym, że "zgrzeszyły".

Jeśli doświadczasz problemów emocjonalnych i chciałbyś uzyskać poradę lub wsparcie, tutaj znajdziesz listę organizacji oferujących profesjonalną pomoc. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia zadzwoń na numer 997 lub 112. Funkcjonuje również Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Pod numerem telefonu 800-120-002 istnieje możliwość skonsultowania się ze specjalistami. 

Autor:kgo

Źródło: NBC News, "Independent", "Rolling Stone", "The New York Times"

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/"New York Times"