Wypadek w parku rozrywki, kilkanaście osób rannych

Źródło:
BBC, LA Times
Universal Studios Hollywood
Universal Studios Hollywood
Reuters Archiwum
Park rozrywki Universal Studios HollywoodReuters Archiwum

W parku rozrywki Universal Studios Hollywood doszło w sobotę wieczorem do wypadku turystycznego tramwaju. Obrażenia odniosło 15 osób.

Porucznik Maria Abdal z biura szeryfa hrabstwa Los Angeles poinformowała, że wypadkowi uległ czterowagonowy tramwaj, którego ostatni wagon uderzył w poręcz. - Wystąpił jakiś problem z hamulcami. Nie wiemy jeszcze, jaki dokładnie - powiedziała.

Wypadek tramwaju w parku Universal Studios HollywoodGary Hershorn/Getty Images

Straż pożarna hrabstwa Los Angeles poinformowała w mediach społecznościowych, że jej jednostki zostały wysłane do parku wkrótce po godzinie 21 czasu lokalnego. "15 pacjentów z lekkimi obrażeniami zostało przewiezionych do lokalnych szpitali" - przekazano w komunikacie.

Jak pisze "LA Times", tramwaj może pomieścić ponad 100 osób. Nie jest jednak jasne, ile osób znajdowało się na jego pokładzie w momencie zdarzenia.

Oświadczenie władz parku

W oświadczeniu wydanym w sobotę w nocy park rozrywki potwierdził, że miał miejsce wypadek, "w wyniku którego doszło do wielu drobnych obrażeń". "Pracujemy, by wesprzeć naszych gości i poznać okoliczności, które do tego doprowadziły" – napisano.

Universal Studios Hollywood powstało w 1915 roku, a jego siedziba mieści się w dolinie San Fernando w hrabstwie Los Angeles w Kalifornii. Znajduje się tam filmowe miasteczko, w którym powstają słynne produkcje studia. W 1964 roku stworzono tam tematyczny park rozrywki, nawiązujący do najbardziej znanych hollywoodzkich filmów i seriali.

Autorka/Autor:momo/dap

Źródło: BBC, LA Times

Źródło zdjęcia głównego: Gary Hershorn/Getty Images