Świat

Strzelanina w szkole podstawowej w Kalifornii. Zabici i ranni

Świat

Google Street ViewDo strzelaniny doszło w szkole podstawowej w Rancho Tehama

Co najmniej pięć osób zginęło, a kilka - w tym dzieci - zostało rannych we wtorek w wyniku strzelaniny w szkole podstawowej w Rancho Tehama w pobliżu miejscowości Corning w północnej Kalifornii - podało biuro szeryfa hrabstwa Tehama. Wśród ofiar śmiertelnych jest napastnik.

Strzelanina rozpoczęła się około 8. rano czasu lokalnego. Rannych hospitalizowano.

Ich dokładnej liczby biuro szeryfa nie potrafiło określić. Poinformowano jedynie, że "wielu uczniów" szkoły zostało przetransportowanych do szpitala. Wiadomo, że wśród rannych jest co najmniej dwoje dzieci.

Według lokalnej stacji telewizyjnej KCRA, strzały usłyszano najpierw w prywatnym domu, a następnie strzelanina przeniosła się do szkoły. Policję poinformował o strzałach jeden z mieszkańców.

Jedna z kobiet cytowana przez dziennik "Los Angeles Times" mówi, że słyszała co najmniej "sto strzałów oddanych z różnych broni".

Przedstawiciel biura szeryfa hrabstwa Tehama Phil Johnston powiedział, że policja bada "wiele miejsc" zbrodni wokół szkoły Rancho Tehama.

Napastnik został zastrzelony przez policję na miejscu - poinformowano.

Rancho Tehama Reserve to miejscowość, licząca niespełna trzy i pół tysiąca mieszkańców, położona między Corning a Red Bluff, około 200 kilometrów na północ od Sacramento.

Rancho-Tehama w północnej KaliforniiGoogle Maps
Strzelanina w szkole podstawowej w Rancho Tehama
Strzelanina w szkole podstawowej w Rancho TehamaGoogle Earth

Autor: mm/adso / Źródło: Los Angeles Times, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Google Street View