Milion dolarów i pochówek obok Elvisa. Sąd zatwierdza ugodę między Priscillą Presley i jej wnuczką

Źródło:
CNN, People
Priscilla Presley, Lisa Marie Presley i jej córki odcisnęły dłonie w Teatrze Chińskim Graumana, czerwiec 2022
Priscilla Presley, Lisa Marie Presley i jej córki odcisnęły dłonie w Teatrze Chińskim Graumana, czerwiec 2022Reuters Archiwum
wideo 2/3
Priscilla Presley, Lisa Marie Presley i jej córki odcisnęły dłonie w Teatrze Chińskim Graumana, czerwiec 2022Reuters Archiwum

Sąd Najwyższy w Los Angeles zatwierdził ugodę pomiędzy Priscillą Presley i jej wnuczką Riley Keough. Jak informuje CNN, to kończy wielomiesięczny spór prawny dotyczący majątku zmarłej córki Elvisa - Lisy Marie Presley.

Jak wynika z kopii dokumentu, do której dotarła CNN, w poniedziałek swój podpis pod ugodą złożyła sędzia Lynn Scaduto, ostatecznie zatwierdzając porozumienie między byłą żoną Elvisa Presleya (byli małżeństwem w latach 1967-1973) a jej wnuczką Riley Keough. Dotyczy ono podziału majątku Lisy Marie Presley. Stacja CNN, która otrzymała kopię dokumentu informuje, że ​​Priscilla dostanie jednorazową wypłatę w wysokości jednego miliona dolarów, a za to zrezygnuje z funkcji powiernika funduszu Lisy Marie, "czyniąc Keough jedynym powiernikiem majątku jej zmarłej matki". Do tego babcia będzie otrzymywać 100 tys. dolarów rocznie, jako "specjalny doradca" innego funduszu.

Portal magazynu "People" pisze o innym punkcie porozumienia, dotyczącym przyszłego pochówku Priscilli. Ustalono, że po śmierci spocznie ona obok byłego męża w Ogrodzie Medytacji na terenie Graceland, posiadłości Elvisa. Tam pochowana została również Lisa Marie.

ZOBACZ TEŻ: Znani ludzie, którzy odeszli w ostatnim roku

Walka o majątek po jedynej córce Elvisa

Lisa Marie Presley, jedyne dziecko Elvisa Presleya, zmarła 12 stycznia tego roku. Jak podano, przyczyną śmierci 54-latki była niedrożność jelita cienkiego. Niedługo potem matka zmarłej i była żona "króla rock'n'rolla" podważyła jej testament. Chodziło o poprawkę, w której córka miała usunąć Priscillę Presley jako powiernika swojego majątku. Po miesiącach negocjacji w maju udało się uzyskać porozumienie w sprawie jego podziału pomiędzy matką Lisy Marie, a córką tej ostatniej. W czerwcu ugoda trafiła do sądu w Los Angeles, który ostatecznie zatwierdził ją w poniedziałek.

ZOBACZ TEŻ: Ostatni wpis Lisy Marie Presley. "Śmierć jest częścią życia, czy nam się to podoba, czy nie"

Autorka/Autor:am

Źródło: CNN, People

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock