Pentagon: nie widzimy, by siły Grupy Wagnera uczestniczyły w walkach na Ukrainie

Autor:
asty
/ prpb
Źródło:
PAP

Nie widzimy, by siły Grupy Wagnera uczestniczyły w walkach na Ukrainie - powiedział w czwartek dziennikarzom rzecznik Pentagonu. Resort poinformował też, że przekazana amerykańska amunicja kasetowa jest już na Ukrainie.

ZOBACZ TEŻ: Atak Rosji na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl

- W tym momencie nie widzimy, by siły Grupy Wagnera uczestniczyły w jakiejkolwiek znaczącej roli we wsparciu działań wojennych na Ukrainie - powiedział rzecznik Pentagonu, gen. Pat Ryder.

Grupa WagneraEPA

Uczestniczący w spotkaniu z dziennikarzami gen. Douglas Sims z Kolegium Połączonych Szefów Sztabów poinformował też, że na Ukrainę dotarła już ofiarowana przez USA amunicja kasetowa DPICM.

Abramsy ani DPICM nie będą "świętym Graalem" dla Ukrainy

Odnosząc się do kwestii F-16 dla Ukrainy, ocenił, że warunki do działań tych samolotów na polu bitwy są obecnie "prawdopodobnie nieidealne" ze względu na znaczącą obronę powietrzną Rosjan.

Dodał jednak, że różnicę mogą zrobić natomiast czołgi Abrams, które mają trafić na Ukrainę jesienią. Przestrzegł jednak, że ani Abramsy, ani DPICM nie będą "świętym Graalem" dla Ukrainy.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty / prpb

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: EPA

Pozostałe wiadomości

Ministerstwo Obrony Ukrainy podziękowało Polsce za wspieranie jej armii w wojnie z Rosją, a przede wszystkim za dostawy armatohaubic Krab, które nazwano "koszmarem" dla rosyjskich okupantów oraz "bronią zwycięstwa".

Polskie Kraby "koszmarem okupantów". Podziękowania z Ukrainy

Polskie Kraby "koszmarem okupantów". Podziękowania z Ukrainy

Autor:
ads/adso
Źródło:
PAP

W wieku 100 lat zmarł były sekretarz stanu USA, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i dyplomata Henry Kissinger. Według opublikowanego przez firmę Kissinger Associates oświadczenia, Kissinger zmarł w swoim domu w Connecticut.

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP