"Nauczycielka roku" aresztowana pod zarzutem seksu z 16-letnim uczniem

Autor:
pb//az
Źródło:
CBS News, San Bernardino County Sheriff's Office
San Bernardino w USA
San Bernardino w USA
Google Earth
Google EarthSan Bernardino w USA

Trzydziestoośmioletnia nauczycielka matematyki Tracy Vanderhulst została zatrzymana pod zarzutem uprawiania seksu z 16-letnim uczniem. Policja twierdzi, że ofiar kobiety mogło być więcej. Vanderhulst w 2017 roku została odznaczona tytułem "nauczycielki roku".

Jak poinformowało w oświadczeniu Biuro Szeryfa Hrabstwa San Bernardino w Kalifornii, 38-letnia nauczycielka Tracy Vanderhulst, pochodząca z miasta Yucaipa, została zatrzymana w czwartek, 18 maja wieczorem. Według policji kobieta uprawiała seks z 16-letnim chłopcem.

ZOBACZ TEŻ: Nauczycielka oskarżona o "niestosowną seksualną relację" z 14-letnim uczniem

Nauczycielka zatrzymana za seks z uczniem

Vanderhulst została zatrzymana pod zarzutem niezgodnego z prawem stosunku seksualnego z nieletnim. 16-letni chłopiec, ofiara kobiety, był uczniem szkoły Yucaipa High School w hrabstwie San Bernardino, w której zatrzymana pracowała. Policja nie określiła jednak, kiedy doszło do przestępstwa, nie podano też bardziej szczegółowych okoliczności.

Tracy VanderhulstSan Bernardino County Sheriff-Coroner Department

Funkcjonariusze uważają jednak, że oprócz 16-latka kobieta mogła dopuścić się takiego przestępstwa również wobec innych osób. Poprosili wszystkich, którzy mogą mieć ważne informacje w sprawie, o przekazanie ich policji.

Vanderhulst jest nauczycielką matematyki w Yucaipa High School od 2013 roku. Według stacji CBS News w 2017 roku została uhonorowana tytułem "nauczycielki roku". Wówczas określono ją jako "miłą, innowacyjną" i "pedagoga, który stara się angażować wszystkich swoich uczniów". Śledczy przekazali, że okręg szkolny, do którego należy placówka, współpracuje z organami ścigania w celu doprowadzenia śledztwa do końca.

Autor:pb//az

Źródło: CBS News, San Bernardino County Sheriff's Office

Źródło zdjęcia głównego: San Bernardino County Sheriff-Coroner Department