Joe Biden o zdjęciu Donalda Trumpa w areszcie

Źródło:
PAP

Prezydent USA Joe Biden komentował zdjęcie swojego poprzednika Donalda Trumpa wykonane w areszcie w Georgii. Niemal natychmiast po opublikowaniu go przez władze hrabstwa Fulton, były prezydent zaczął wykorzystywać wizerunek do zbierania pieniędzy na swoją kampanię wyborczą.

Prezydent USA Joe Biden komentował stawienie się Donalda Trumpa w areszcie w Atlancie i publikację jego zdjęcia z zatrzymania. - Widziałem to w telewizji. Przystojny gość - zażartował Biden.

Niemal natychmiast po opublikowaniu przez władze hrabstwa Fulton w Georgii zdjęcia Trumpa z aresztu, były prezydent zaczął wykorzystywać wizerunek do zbierania pieniędzy od zwolenników na swoją kampanię wyborczą, sprzedając koszulki i akcesoria ozdobione fotografią. Apelowi o wpłaty poświęcony został też jego pierwszy od dwóch lat wpis na platformie X (dawniej Twitterze).

Biuro szeryfa hrabstwa Fulton opublikowało zdjęcie byłego prezydenta Donalda TrumpaFulton County Sheriff's Office

W ubiegły poniedziałek śledczy w hrabstwie Fulton postawili Donaldowi Trumpowi 13 zarzutów, z czego główny to uczestnictwo w grupie przestępczej, której celem było nielegalne obalenie wyników wyborów 2020 roku w tym stanie. Obok niego zarzuty usłyszało 18 innych osób, w tym jego były prawnik Rudy Giuliani i szef personelu Białego Domu Mark Meadows. Kilku współoskarżonych, w tym Giuliani i Meadows, już oddało się w ręce władz stanu Georgia.

Były prezydent USA przebywał w areszcie hrabstwa Fulton 20 minut. Jak podaje CNN, areszt hrabstwa Fulton w Georgii cieszy się złą sławą jako jeden z najgorszych w całym kraju ze względu na panujące tam warunki.

W opublikowanym przez sąd akcie zatrzymania wpisano podaną przez niego wzrost i wagę (190 cm, 98 kg) oraz zdjęcie. Cała procedura trwał jedynie kilkanaście minut.

- Powinienem mieć prawo kontestować wybory, to były sfałszowane wybory, ukradzione wybory. Powinienem mieć pełne prawo do tego - powiedział Trump przed odlotem z Atlanty. Oskarżył przy tym śledczych o "ingerencję w wybory" 2024 roku i stwierdził, że zarzuty dla niego są "sposobem na prowadzenie kampanii" przez demokratów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Donald Trump oddał się w ręce władz. Wpłacił kaucję i wyszedł z aresztu

Autorka/Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Fulton County Sheriff's Office