Floryda. Mężczyzna porwał syna, zasłaniał się nim jak żywą tarczą. Policjanci użyli paralizatora

Autor:
pp/kab
Źródło:
CNN, NBC News

Policja próbowała zatrzymać mężczyznę, który uciekał, zasłaniając się własnym synem jak żywą tarczą. Funkcjonariusze obezwładnili go przy pomocy paralizatora i policyjnego psa. Niebezpieczną akcję na Florydzie zarejestrowała kamera.

Do zdarzenia doszło 27 września w Palm Coast na Florydzie. Policjanci dostali informację, że 27-letni mężczyzna Brandon Leohner zabrał dziecko z domu i jest uzbrojony. Jadąc samochodem, trzymał rocznego syna na kolanach. Złamał szereg przepisów i nie reagował na wezwania służb.

Mężczyzna w końcu zatrzymał się na parkingu przed barem szybkiej obsługi. Wysiadł z auta, trzymając na rękach dziecko i zasłaniając się nim. - Pokaż ręce! Odłóż dziecko na ziemię! Odłóż! - powtarzali policjanci.

Użyli paralizatora, odebrali dziecko

Dziecko udało się odebrać dopiero, gdy funkcjonariusze użyli paralizatora. Mężczyzna przeczołgał się jeszcze pod jednym z samochodów. Dopiero kilkanaście sekund później obezwładnili go policjanci z pomocą policyjnego psa. Dziecku nic się nie stało.

27-latek trafił do aresztu. Usłyszał cztery zarzuty, w tym porwania dziecka, narażenia jego życia, stawiania oporu policji, niebezpiecznej jazdy samochodem.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp/kab

Źródło: CNN, NBC News

Pozostałe wiadomości