Trump wrócił do Nowego Jorku. "Tęskni za swoją firmą"

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Były prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump przyjechał do Nowego Jorku, aby zająć się Trump Organization. Według źródeł miliarder "tęskni za swoją firmą".

Donald Trump, który urodził się w nowojorskiej dzielnicy Queens, przeprowadził się oficjalnie na Florydę. Na Manhattanie zatrzymał się w swojej słynnej siedzibie Trump Tower przy 5 Alei. Podczas pobytu w Nowym Jorku policja zapewnia mu dodatkową ochronę. Według lokalnego dziennika "Daily News", powołującego się na źródło, były prezydent zajmuje w mieście głównie sprawami Trump Organization - należąca do niego grupa stała się przedmiotem dochodzenia stanowej i okręgowej prokuratury.

"Jest dość ciekawy swoich firm i pracowników, organizacji"

Trump Organization to konglomerat złożony z około 500 podmiotów gospodarczych i inwestycji, których jedynym lub głównym właścicielem jest Donald Trump. Około 250 z nich używa nazwy Trump. Organizację założyła w 1923 roku babka byłego prezydenta Elizabeth Christ Trump i jego ojciec Fred Trump. "Jest dość ciekawy swoich firm i pracowników, organizacji. Nie jest do końca pewien roli, jaką odegra, ale na pewno za nią tęskni" – mówi rozmówca "Daily News", dodając, że szczegóły wizyty Trumpa nie są dokładnie znane, a jego rzecznik Jason Miller nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Były prezydent zachował udziały własnościowe w Trump Organization przez całą kadencję, przekazał jednak codzienne zarządzanie dwóm najstarszym synom. Podczas wizyty w głównej siedzibie firmy, Donald Trump był tam mało widoczny. Tylko kilku nielicznym pracownikom udało się zdobyć jego autograf na słynnej czerwonej czapce Trumpa z napisem: "Make America Great Again".

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Dochodzenia w sprawie działań biznesowych Trumpa

Od dłuższego czasu dochodzenia w sprawie Donalda Trumpa i jego poczynań biznesowych prowadzą prokurator okręgowy Manhattanu Cyrus Vance jr. oraz prokurator generalna stanu Nowy Jork Letitia James. Jednak według "Daily News" Trump nie spotyka się podczas pobytu w Nowym Jorku z żadnymi oskarżycielami. Vance bada, czy Trump i jego firma popełnili oszustwa ubezpieczeniowe, bankowe i podatkowe, fałszywie przedstawiając wartość swych aktywów. Polecił zespołowi przeprowadzić w środę rozmowę z Michaelem Cohenem, byłym osobistym prawnikiem Trumpa.

Z kolei Letitia James prowadzi dochodzenie w postępowaniu cywilnym w sprawie Trumpa. Według "Daily News" jej biuro niedawno otrzymało wiele dokumentów podatkowych od Trump Organization. Dotyczą one między innymi posiadłości w Seven Springs w hrabstwie Westchester. Donald Trump, który przybył do Nowego Jorku w niedzielę w nocy, miał jeszcze we wtorek opuścić miasto.

Autor:asty/kg

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości